מוזיאונים לילדים בליסבון
ברחבי ליסבון ישנם מספר מוזיאונים שמתאימים לביקור ילדים. פרסמתי פוסט מיוחד בנושא מוזיאונים לילדים בליסבון, כאן.

סיור בליסבון במים וביבשה – HIPPOtrip
אודות: ה-HIPPOtrip הוא סיור מאורגן ברחבי העיר ליסבון, שייחודו בכך שהוא מבוצע בכלי רכב ימבשתי (אמפיבי). האם זה אוטובוס? האם זו סירה? זה שניהם! כלי הרכב הזה מטייל ברחובות ליסבון, ובנוסף גם טובל במי נהר הטז'ו שלגדותיו שוכנת העיר. ובמילים אחרות, ליסבון עם שפריץ.
כמה מילים: טרם השתתפתי בסיור, אבל שמעתי דברים טובים מבני משפחה. הילד שלהם היה מאד נרגש כאשר ה"אוטובוס" ירד למים!
איזור: הסיור יוצא מ-Alcântara
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

הרפתקה תת מימית ב-Oceanário של ליסבון
אודות: לאושינריום של ליסבון יש אוסף גדול של בעלי חיים ימיים – פינגווינים, שחפים, לוטרות, כרישים, סוסוני ים, סרטנים, כוכבי ים, קיפודי ים, שושנות ים, תמנונים, חלזונות ים, ועוד ועוד. התצוגה המרכזית היא במיכל מים ענקי שיש בו כ- 100 מינים מרחבי העולם.
כמה מילים: בקרתי באושינריום של ליסבון עם משפחתי, ונהנינו מאד. זהו בן הדוד הפורטוגלי של המצפה התת ימי באילת. מומלץ לילדים ולמבוגרים אוהבי טבע וים. אני לא אוהב לראות חיות בכלובים, אבל עושה רושם שבאושינריום לפחות דואגים להם. במיוחד התרשמתי מ"דג השמש", וכתבתי על כך בהרחבה כאן.
איזור: Parque das Nações
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

גן החיות של ליסבון (Jardim Zoológico)
אודות: אריה ים מקליפורניה, נחש מקובה, גורילות ושימפנזים מאפריקה, אריות וג'ירפות מהסוואנה ודולפינים מהאוקיאנוס. יש לגן החיות רכבל וגם רכבת.
כמה מילים: לא בקרתי. חיות בכלוב זה לא יפה.
איזור: תחנת המטרו Jardim Zoológico.
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

טירת סאו ז'ורז' (Castelo de São Jorge)
אודות: טירת סאו ז'ורז' היא אחת מאטרקציות התיירות המרכזיות של ליסבון. הטירה עומדת על הגבעה הגבוהה ביותר במרכז ההיסטורי של העיר.
כמה מילים: זה מקום טוב להשקיף ממנו על ליסבון וליהנות מנוף מרהיב, 360 מעלות. ילדים וטירות בד"כ משתלבים יפה יחד, ובפרט כשמדובר בטירה קסומה שכזו.
איזור: Castelo
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

קידזניה – Kidzania
אודות: עיר של ילדים שמאפשרת להם לשחק מבוגרים. הם יכולים לבחור ממבחר של מקצועות במוסדות ואירגונים טיפוסיים של עיר (שדה תעופה, תיאטרון, תחנת משטרה וכו').
כמה מילים: טרם ביקרתי. שמעתי דברים טובים מתושבים מקומיים.
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

תגובות

כתיבת תגובה