ליסבון ופורטו הן שתי הערים הגדולות בפורטוגל, ושתיהן מקסימות, מיוחדות במינן ושוות ביקור. פורטו נמצאת 314 ק"מ צפונית לליסבון. איך להגיע מליסבון לפורטו?

טיפ: שימו לב: יש גם אפשרות של העברה פרטית מליסבון לפורטו.

רכב פרטי

משך הנסיעה ברכב פרטי בין ליסבון לפורטו הוא כ-3 שעות. כבישי האגרה בין הערים די יקרים, והפרוצדורה לתשלום האגרה עלולה להיות מסובכת. אם אתם שוכרים רכב בפורטוגל, בררו מראש עם חברת ההשכרה את הפרטים בקשר לאופן תשלום אגרות הכבישים. הקנסות על אי תשלום אגרה עלולים להיות יקרים.

רכבת

כדי להגיע מליסבון לפורטו, אין צורך ברכב. ליסבון ופורטו מחוברות ביניהן על ידי שירות רכבות אמין, נוח ולא יקר. משך הנסיעה בין הערים ברכבת הוא כ-3 שעות.

Oriente-railway-station
תחנת הרכבת אוריינט, ליסבון

ישנם שני סוגים של רכבות בין ליסבון לפורטו – הרכבת הבינעירונית (Intercidades) ורכבת האלפא (Alfa Pendular). לי יש ניסיון בנסיעה ברכבת האלפא, וזו הייתה חוויה מצוינת ומומלצת מאד. זו האפשרות המהירה, הנוחה, וגם היקרה יותר. ברכבת האלפא יש קפיטריה, מיני בר, ארוחות, אינטרנט אלחוטי חינם (שלא עבד כמו שצריך בנסיעה שלי באלפא), ערוצי שמע ווידאו, מתקנים להחלפת חיתולים, וגם כיסאות המותאמים לאנשים עם מגבלות ניידות.

שירות הרכבת בין ליסבון לפורטו מופעל על ידי CP, שהיא חברת הרכבות הלאומית של פורטוגל. הנה לינק לאתר האינטרנט של CP, וניתן למצוא שם את לוחות הזמנים של הרכבות. יש לרכוש את כרטיסי הנסיעה לפני העלייה לרכבת. ניתן לרכוש כרטיסים בתחנה, אבל בהתחשב בכך שכרטיסי רכבת עלולים לאזול, במיוחד בעונות התיירות, מומלץ לרכוש את הכרטיסים מראש דרך האינטרנט.

כשהזמנתי את הכרטיסים לרכבת באינטרנט יכולתי להזמין לי ארוחה לנסיעה, לסמן את המושב המדויק בו אשב, ואפילו לבחור אחד שפניו לכיוון הנסיעה ושקרוב לשקע חשמלי. פינוק! לאחר ההזמנה קיבלתי את הכרטיסים במייל בקובץ PDF. תהליך ההזמנה באתר של חברת הרכבות, עם זאת, היה מאתגר. אם גם אתם מתקשים בביצוע הזמנת הכרטיסים אונליין, תוכלו לקבל מהם תמיכה בצ'אט (באתר למטה, מצד שמאל, יש לינק ל-chat). ניסיתי את שירות הצ'אט, וענו לי מהר, באנגלית. נראה יעיל. לחילופין, יש באותו המיקום (ליד הלינק של הצ'ט) מספר טלפון שניתן להתקשר אליו ולבקש סיוע.

כל הרכבות היוצאות מליסבון לפורטו עוצרות בליסבון בתחנת הרכבת Oriente, המחוברת לקו המטרו האדום של ליסבון, וגם קרובה לשדה התעופה. אפשר לתפוס את הרכבת מליסבון לפורטו גם בתחנת Santa Apolónia של ליסבון, אבל לא כל הרכבות היוצאות מליסבון לפורטו עוצרות בה. תחנת Santa Apolónia נמצאת בקרבת המרכז ההיסטורי של העיר, על קו המטרו הכחול של ליסבון.

הרכבות מליסבון עוצרות בפורטו בתחנה בשם קמפניה (Campanhã), שנמצאת כ-3 ק"מ מזרחית למרכז העיר. תחנת סאו בנטו (São Bento) היא התחנה המרכזית של פורטו, ונסיעת רכבת קצרצרה נוספת מחברת בין קמפניה לסאו בנטו.

אוטובוס

האוטובוסים של חברת Rede Expressos מליסבון לפורטו יוצאים מתחנת האוטובוס Sete Rios של ליסבון. האוטובוס מגיע לתחנת האוטובוס Garagem Atlântico בפורטו, 500 מטר הליכה לא קלה מתחנת הרכבת São Bento שבמרכז פורטו (אז כדאי לשקול מונית). הנה אתר האינטרנט של חברת האוטובוסים Rede Expressos. אם בחרתם לקחת אוטובוס מליסבון לפורטו, מומלץ להזמין כרטיסים מראש אונליין.

העברות פרטיות

יש חברות שמספקות שירות של העברה פרטית מליסבון לפורטו. פינוק.

טיסה

טיסות של חברת TAP מחברות בין ליסבון לפורטו. טסתי פעם בטיסה כזו, היה נחמד, אבל לא עשיתי זאת שוב מאז. אני מעדיף את הרכבת. המרחק בין הערים אינו גדול וכשלוקחים בחשבון את זמן ההמתנה בשדות התעופה ומשך הטיסה, מהיר יותר לנסוע באמצעי תחבורה יבשתיים.

ובכל מקרה, נסיעה טובה!

תגובות

כתיבת תגובה