אני לא מצליח לחשוב על שדה תעופה בינלאומי כלשהו בעולם שקרוב יותר למרכז העיר משדה התעופה של ליסבון. ממש קרוב! המרחק משדה התעופה של ליסבון לכיכר Rossio, אחת הכיכרות המרכזיות והתיירותיות ביותר של ליסבון, הוא כ-7 ק"מ, ואת מסלול הנסיעה תוכלו לראות במפה הזו:

איך להגיע משדה התעופה בליסבון למרכז העיר? אני בד"כ תופס מונית, ולפעמים משתמש במטרו. הנה פרטי אפשרויות התחבורה המרכזיות.

הכי נוח במונית
מחיר הנסיעה במוניות בליסבון, בעיקר ביחס למחיר הנסיעה במוניות בתל-אביב, זול. יצא לי לנסוע מספר פעמים לא קטן בין שדה התעופה למרכז העיר במונית, בשעות היום, ולמיטב זכרוני תמיד המחיר היה נמוך מ-10 אירו, עבור כ-15 דקות נסיעה משדה התעופה למרכז העיר (אם אין פקקים או עומס). בשעות הלילה התעריף וודאי גבוה במידת מה ויש גם לקחת בחשבון תוספת עבור מטען. לדעתי גג 15-20 אירו, לא יותר מזה.

מחוץ לאולם קבלת הנוסעים יש תור מסודר למוניות, שלפעמים יכול להיות מאד ארוך. כדי להימנע מהתור אני עולה לקומת הטיסות היוצאות ותופס שם מונית.

אני שומע לא מעט על תיירים מישראל שבנסיעה הראשונה שלהם בפורטוגל, משדה התעופה למלון, כשהם תשושים ועייפים מהטיסה, נגבים מהם מחירים מופקעים על הנסיעה במונית. וודאו, אם כך, שהנהג מפעיל את המונה בתחילת הנסיעה, ושהמחיר שמבקש נהג המונית בסוף הנסיעה מתאים למחיר שמורה המונה. במקרה של ספק או מחלוקת בקשר למחיר, לדעתי כדאי להיעזר באנשי הקבלה של מלונכם כדי להבין אם המחיר שהנהג מבקש סביר.

שירות העברות פרטי
לקוח שלם אצלי בדירה באלפמה פעם ביקש ממני להזמין עבורו שאטל פרטי משדה התעופה למרכז העיר. זו הייתה פעם ראשונה עבורי לטפל בסידור שכזה ואחרי שקראתי ביקורות חיוביות הזמנתי את השירות הזה. החוויה הייתה טובה, הנהג המתין ללקוח עם שלט עם שם הלקוח והכל עבד טיפ טופ, גם לי וגם ללקוח. מומלץ למתפנקים, וגם המחיר לא בשמיים. :-).

Uber?
אפשרות נוספת היא האפליקציה Uber (אפליקציה המאפשרת יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים לנוסעים). אובר עובדת נהדר בתוך ליסבון, ועדיפה בעיניי בהרבה על המוניות הפורטוגליות. הרכבים של אובר נקיים והשירות מצויין, בד"כ הרבה יותר מבמוניות הרגילות. עם זאת, כשאני נוסע משדה התעופה למרכז ליסבון, אני מעדיף שלא להשתמש באובר. הסיבה היא שבפעמיים שניסיתי להזמין אובר לשדה התעופה, קשה היה לתאם נקודת איסוף מדויקת עם הנהג בשדה והיה צורך לשוחח עם הנהג בטלפון ולהסביר לו היכן בדיוק אני נמצא (הרבה יותר קל לתאם את נקודת האיסוף עם אובר בתוך העיר, כשיש מספר בית מדויק).

הכי זול במטרו
תחנת המטרו של שדה התעופה נקראת Aeroporto. כדי להגיע לעיר התחתית של ליסבון (Baixa) יש להחליף מטרו בתחנת Alameda לקו הירוק. שעות הפעילות הם מ-6:30 בבוקר ועד 01:00 לפנות בוקר. גם בגלל שצריך להחליף מטרו, וגם בגלל שזמן הנסיעה במטרו משדה התעופה למרכז העיר די ארוך, אני בדרך כלל מעדיף לתפוס מונית בשדה התעופה ולוקח מטרו רק אם יש לי הרבה זמן וסבלנות באותו היום ואני לא ממהר לשום מקום.

עוד לא ניסיתי – AeroBus
אני רואה לפעמים את ה-AeroBus פה ושם בעיר, אבל אף פעם לא נסעתי באחד. זהו אוטובוס שהתחנה שלו נמצא בשדה התעופה של ליסבון מחוץ לאולם קבלת הנוסעים ויש לו מספר תחנות במרכז העיר. פרטים נוספים על ה-AeroBus, וגם אפשרות לרכוש כרטיסים, אפשר למצוא כאן.

תגובות

כתיבת תגובה