מי זוכר את "קונדיטוריה לונדון" המיתולוגית ברחוב בן יהודה בתל-אביב? אני! אלה היו שנות ה-80 העליזות. אמא ואבא היו עוצרים בדרך הביתה ב"לונדון" כדי לקנות קופסא עם מבחר של קינוחים. הייתי מצמיד את האף שלי לוויטרינת הזכוכית של מקרר התצוגה ונדהם משפע הסברינות, הפרופיטרולים, שפיץ השוקולד, הגופרה המריר, עוגות הקדאיף והאקלר, האקלר.

הקונדיטוריה L'Éclair בליסבון מוקדשת לפחזנית האקלר. יש להם מקרר ארוך כמו קרון רכבת, עמוס בפחזניות. גבהתי עם השנים וויטרינת התצוגה כבר לא כל כך גבוהה, אז אני יכול להסתכל על העוגות מלמעלה ולבחור מבין שלל הטעמים והצבעים. יש כאן אקלרים סגולים, ורודים, אדומים, צהובים, חומים, שחורים ולבנים, ממולאים בשוקולד, וניל, קפה ופטל, עם קצפת, תותים טריים, ליצ'י, פירות יער, שקדים, פיסטוקים, שוקולד צ'יפס ועוד ועוד הפתעות.

בכל פעם שאני עובר באיזור, אני מפנק את עצמי בפחזנית אקלר צרפתייה ומתוקה, מצופה בזיגוג שוקולד, ונזכר באהבה בימים הגדולים, כשהייתי קטן, של רחוב בן יהודה ו"קונדיטוריית לונדון" של פעם.

E aqui estão eles! Éclairs franceses, artesanais, feitos com os melhores ingredientes. And here they are! French éclairs, hand made, with the best products.

Posted by LÉclair on Friday, May 2, 2014

תגובות

אילנה אילנה
איזה געגועים כואב מגעגוע.הייתי מעולפת על הקדאיף שלהם מס 1.כיום אף קונדיטור לא באותה הרמה.....מתגעגעת.
אילנה
קונדיטוריה נפלאה, ועוגת הקדאיף המעלפת שלהם, אין דברים כאלה
דורין
קונדיטורית לונדון בבן יהודה איזה זכרון מתוק. איזה עוגות איזו נוסטלגיה.תודה שהזכרת.

כתיבת תגובה