ליסבון היא עיר עם חיי לילה תוססים. הפורטוגלים נהדרים ביום, ומקסימים גם בלילה. יש מבחר גדול של ברים מוצלחים בעיר, וזו רשימה של אלו האהובים עלי. אני ממשיך לגלות עוד ועוד ברים בעיר, ככל שהזמן חולף, ומעדכן את הרשימה בהתאם. לחיים!

O Bom O Mau e O Vilão
זהו קוקטייל לאונג' שממוקם בתוך דירת מגורים מהמאה ה-18, שחודשה. "הטוב הרע והמכוער" (O Bom O Mau e O Vilão) מחולק לחדרים. DJs מנגנים כאן מוזיקה מסגנונות שונים, מפאנק ועד ג'אז, ובערבים מיוחדים מופיעות בבר להקות מקומיות. הבר נמצא ממש בסמוך ל-Pensão Amor, אז כדאי לקפץ בין הברים ולהנות משניהם.
חוות דעת מה-TripAdvisor: פה
כתובת: Rua do Alecrim 21
גוגל מפות: כאן

Marix Caxuxa
"מריה קשושה" הוא אחד מהברים הידועים ברובע חיי הלילה של ליסבון, Bairro Alto. בערבים של סופי שבוע הוא הומה ושמח, גם בפנים וגם על המדרכה בחוץ. בעיניי הבר הזה אינו מוצלח במיוחד בפני עצמו, אבל הוא טוב כנקודת פתיחה לסבב ברים ("בר הופינג") ושיטוט בסמטאות של באירו אלטו.
אתר אינטרנט: כאן
חוות דעת מה-TripAdvisor: פה
כתובת: Rua da Barroca 6
גוגל מפות: כאן

Pavilhão Chinês
זהו "בר של פעם", קסום ומסקרן. בעצם, Pavilhão Chinês ("הפביליון הסיני") הוא הרבה יותר מבר. אלו חמישה חדרים, סוג של מבוך, עם שולחן סנוקר, דגמי מטוסים משתלשלים מהתקרה, מסיכות ונציאניות ושלל קיטש משעשע, מין תערוכה של צעצועים וחפצי אספנות, וחלקם די משונים 🙂
אתר אינטרנט: כאן
חוות דעת מה-TripAdvisor: פה
כתובת: Rua Dom Pedro V 89
גוגל מפות: כאן

FoxTrot
זהו עוד אחד מאותם ברים "של פעם" שיש בליסבון, אפופי זכרונות ווינטאג'. פוקסטרוט נקרא על שם הריקוד הסלוני האלגנטי, שהיה נפוץ באנגליה, והאווירה כאן היא אמנם אנגלית משהו. הבר הזה קרוב במיוחד ללבי, מכיוון שהוא היה הקבוע של אשתי ושלי, כשהתגוררנו באיזור. יש במקום אח עצים, שולחן סנוקר וגם מסכי טלויזיה שמקרינים בעיקר משחקי כדורגל. פוקסטרוט נמצא ברחוב שקט וקרוב ל"כיכר הפרחים", שכתבתי עליה כאן, אז כדאי לבקר גם בכיכר על הדרך, היא חמודה.
אתר אינטרנט: כאן
חוות דעת מה-TripAdvisor: פה
כתובת: Travessa de Santa Teresa 28
גוגל מפות: כאן

A Ginjinha
זהו בר מיניאטורי שמתמחה בדרינק אחד בלבד, ליקר הדובדבנים הפורטוגלי המסורתי – ז'ינז'יניה. כתבתי ארוכות על הבר הזה בפוסט "ג'ינג'י, שתה ז'ינז'יניה" הוא בר מסורתי וידוע מאד בעיר, אבל לא מקום לבלות בו ערב. כאן ימזגו לכם כוסית, תלגמו אותה על המדרכה בחוץ, ומשם תמשיכו לדרככם. צ'יק צ'אק. מומלץ.
חוות דעת מה-TripAdvisor: פה
כתובת: Largo São Domingos 8
גוגל מפות: כאן

O Purista
"בעולם שמחפש תמיד את העתיד, קחו קצת זמן להעריך את העבר"
(תרגום של כתובת שמופיעה בכניסה למספרה-בר O Purista בליסבון).

ברחוב יהודה הלוי, בתל אביב של שנות השבעים, היה פעם ספר. אבא שלי, שהמשרד שלו היה קרוב לשם, נהג לקחת אותי אליו להסתפר. הייתי קטן והספר היה מניח קרש פשוט על הכיסא כדי להגביה אותי, ומתחיל לגזור.

בליסבון יש מספרות וינטאג' יפהפיות, עם כיסאות מספרה ישנים ואווירה של פעם. הקונספט של O Purista הוא עוד יותר מיוחד. זהו שילוב של מספרה מסורתית עם בר. אם מתחשק לכם להסתפר, להתגלח, וגם ליהנות מדרינק, זהו השילוב המושלם.

ובכלל, יש בליסבון משהו שמחבר את המבקר בה לעבר. במקומות מסוימים העיר לוקחת אותי, כמו מנהרת זמן, לדברים הטובים, וגם הפחות טובים, שאני מכיר מפעם ושנעלמו, ובליסבון המקסימה הם עדיין קיימים.

חוות דעת מה-TripAdvisor: פה
כתובת: R. Nova da Trindade 16C
גוגל מפות: כאן

תגובות

כתיבת תגובה