הדרך הטובה ביותר ליהנות מיופיו רב הרושם של גשר ה-25 באפריל, היא לחצות אותו ברכב. עשיתי זאת לא פעם וזכורה לי פעם אחת במיוחד, כשנסענו לטיול משפחתי לדרום פורטוגל. במהלך הנסיעה על הגשר ניתן לראות מימין ומשמאל, מגובה רב, את נהר הטז'ו ואת הסירות שמפליגות בו. מצד אחד פסל "ישו המלך" הענק, מהצד השני העיר ליסבון החיננית, ובמרחק לא רב האוקיינוס האטלנטי. חוויה נהדרת. לאלה מכם שנמצאים בליסבון ללא רכב, אמליץ בהמשך פוסט זה על הזווית הכי מוצלחת לצפייה בגשר מליסבון.

ההשוואות לגשר שער הזהב
נוהגים להשוות את גשר ה-25 באפריל של ליסבון (בפורטוגזית: Ponte 25 de Abril) לגשר שער הזהב של סן פרנסיסקו, שכן שני הגשרים הם גשרים תלויים בעלי נוכחות ויזואלית ייחודית ומרשימה, ולשניהם גם צבע דומה. טעות נפוצה היא לומר שאותה החברה שהקימה את גשר שער הזהב הקימה גם את הגשר של ליסבון. אין זה נכון. החברה האמריקאית שהקימה את הגשר אמנם הקימה לפני כן גשר בסן פרנסיסקו, אבל זה לא היה גשר שער הזהב, אלא הגשר שבין סן פרנסיסקו למפרץ אוקלנד (San Francisco–Oakland Bay Bridge). כמו גשר זה, הגשר של ליסבון נמצא גם הוא באזור עם היסטוריה ארוכה של רעידות אדמה ונתונים סיסמיים נלקחו בחשבון בעת הקמתו. "גשר אח" נוסף, אגב, הוא גשר Forth Road באדינבורו, סקוטלנד.

שמו של הגשר
גשר ה-25 באפריל נקרא במקור על שמו של הדיקטטור הפשיסטי אנטוניו דה אוליביירה סלזר. שם הגשר שונה ביום של מהפכת הציפורנים (ה-25 באפריל 1974), בה עברה פורטוגל לשיטת ממשל דמוקרטית. סמל ידוע לימים ההם הוא סרט שצולם, בו נראים אזרחים מסירים את שלט הנחושת הגדול "סלזר" מאחד מעמודי הגשר ומציירים "25 באפריל" במקומו. על אף כן, ישנם אנשים בליסבון שעדיין קוראים לגשר "גשר סלזר".

מספרים, כולל שיא עולמי
הגשר נחנך בשנת 1966, כדי לחבר העיר ליסבון שעל גדותיו הצפוניים של נהר הטז'ו, לעיר אלמדה שעל גדותיו הדרומים של הנהר. אורכו של הגשר 2278 מטרים. 3000 איש עבדו בבנייתו (3 מתוכם קפחו את חייהם). הבניה דרשה 2,185,000 שעות עבודה. העלות הכוללת של הגשר הייתה, בערכים של היום, כ-235 מיליון דולר ארה"ב. כ-150,000 כלי רכב חוצים את הגשר בממוצע ביום. במפלס העליון שלו יש כיום שישה מסלולי נסיעת רכב. ואם כל המספרים הללו לא הספיקו, יש לנו כאן גם שיא עולמי. יסודותיו של הגשר הם היסודות העמוקים ביותר בעולם. הם צוללים 80 מטרים מתחת לאפיק הנהר כדי לעמוד על סלע בזלת.

גם רכבת
גשר ה-25 באפריל של ליסבון כולל, בנוסף למסלולי נסיעה לרכב, גם מפלס עם מסילת רכבת. פלטפורמת הרכבת, עם 2 מסילות, הוספה לגשר בשנת 1999. בטיול אליו יצאתי מליסבון דרומה, צילמתי סרטון יפה, כאן. הנסיעה על הגשר ברכבת הרגישה קצת כמו לעוף, והסרטון ממחיש זאת יפה.

סרטים
סרטים שונים צולמו על הגשר, כולל הסצנה הזאת מן הסרט בשירות הוד מלכותה (1969), מסדרת ג'יימס בונד, בה בונד חוצה את הגשר ברכב האסטון מרטין שלו עם אשתו טרייסי. לחובבי סרטי וינטג' פשיסטיים, הנה סרט משנת 1966 שהוכן עבור הממשלה הפשיסטית של פורטוגל, על בנייתו של הגשר.

זווית נוספת
גשר ה-25 באפריל של ליסבון הוא מחזה מרהיב מכל כיוון וזווית. אם לא יוצא לכם לנסוע על הגשר ברכב, הזווית המועדפת בעיניי לצפייה בגשר היא מנקודת התצפית של סנטה קתרינה (Miradouro de Santa Catarina).

תגובות

כתיבת תגובה