הפעם הראשונה שבה רכשתי מכונית בחיי הייתה השנה, כאן בפורטוגל. מזל טוב, הגיע הזמן, אני כבר בן 42. במשך שנים בישראל היה לי נוח מאד עם הטוסטוס התל-אביבי שלי, ומיאנתי לקנות אוטו. אבל עכשיו, כשיש לי משפחה ותינוקת חמודה כאן בליסבון, הגיע הזמן לאוטו.

מטיילים בפורטוגל שואלים אותי מפעם לפעם שאלות הנוגעות לשימוש ברכב והשכרת רכב בפורטוגל, ולשם היעילות, וכדי שכולם יהנו מהמידע, ויוכלו גם להוסיף לו, אני אוסף בעמוד הזה מידע רלוונטי לנושא.

לשוקלים להגיע עם רכב לליסבון, חניית רכב במרכז התיירותי של העיר ליסבון היא עניין מאתגר מאד וחניונים ציבוריים גובים מחירים גבוהים. לדעתי הדרך הנוחה ביותר להתנייד במרכז העיר ליסבון היא באמצעות תחבורה ציבורית (מוניות, טראם, מטרו וכו') וברגל (אם כי ליסבון בנויה גבעות וישנם חלקים של העיר בהם ההליכה ברגל קשה).

למי שבכל זאת מגיע לליסבון עם רכב ומעוניין במלון עם חנייה בעיר, מצאתי דף המאפשר לחפש ב-Booking.com מלונות עם חנייה בליסבון, כאן, ואני מקווה שהוא יהיה לכם לעזר. מכל מקום, לדעתי, לפני הזמנת חדר במלון, כדאי ליצור קשר ישירות עם המלון ולברר אם אמנם הוא מציע לאורחיו חניית רכב ואם החנייה חינם או כרוכה בעלות.

המבחר הגדול ביותר של חברות השכרת רכב נמצא בשדות התעופה של ליסבון, פורטו ופארו. נראה שעל ידי הזמנה מראש באינטרנט אפשר להשיג מחירים נוחים ושאת המחירים הגבוהים ביותר גובות החברות מאלה ששוכרים את הרכבים ישירות ממשרדי השכרת הרכב, עם הגעתם לעיר. בדקו את האתר HolidayAutos.com, קראתי עליו דברים טובים בהקשר של השכרת רכב בפורטוגל.

בפעמים שאני שכרתי בפורטוגל רכב עם משפחתי, זה היה מחברת Guerin, והיינו מרוצים מהשירות. זכור לי שעשינו את הזמנת ההשכרה מאתר האינטרנט RentalCars.com. ל-Guerin שני סניפים בליסבון. הראשון הוא בשדה התעופה של ליסבון והשני הוא במיקום מרכזי בעיר ליסבון, ואת שני המיקומים ניתן לראות במפה הזו.

באוטו המשפחתי שלנו, אשתי ואני עושים שימוש בעיקר לנסיעות מחוץ לליסבון. בזמן שהוא לא בשימוש, חונה הרכב בחניון ציבורי קרוב לבית שהתשלום לו חודשי. לנסיעות בעיר אני משתמש בטוסטוס חמוד שרכשתי לעצמי בחודש שעבר. ברור, ממש כמו בתל-אביב!

תגובות

מורדי
13/06/2021
אני מסתובב 3 ימים עם קטנוע בליסבון וזה פותר הרבה הליכה רגלית( כמובן אפשר לעשות הליכת ספורט) אפשר להגיע ממש קרוב לכול האתרי תיירות. אין בעיות חניה כלל וכלל. מחיר יום השכרה ביורופכאר 35 יורו. מו"מ ביותר. הנהגים מתחשבים

כתיבת תגובה