מטיילים ללא רכב שכור? יש טיול יום מאורגן של חברה מקומית שיוצא מליסבון ומבקר במסלול דומה (עם מדריך פורטוגלי, באנגלית). פרטים נוספים כאן.

טירת אלמורל (Castelo de Almourol) נמצאת מרחק של כ-135 ק"מ מליסבון. לאחר שהחניתם את הרכב, יש להמשיך בשייט של כ-5 דקות בסירה קטנה מגדות נהר הטז'ו, תמורת תשלום של כמה אירו בודדים לאדם. זוהי טירה מבוצרת ונהדרת מהמאה ה-12 הניצבת על אי קטן, קרוב מאד לגדות הנהר. מבקרים לא רבים מטיילים ליעד הזה, אבל אני ממליץ על כך בחום. מאד נהניתי מהביקור שם ומכל החוויה. הנה סרטון להמחשה:

מדהים פה! כמה יפה פורטוגל, בכל יום אני מתאהב עוד ?

Posted by ‎ישראלי בפורטוגל – סיורים מודרכים בעברית בליסבון‎ on Tuesday, December 6, 2016

קונסטנסיה (Constância) היא כפר קטן, חינני וישנוני, עם סמטאות וכיכרות חביבות, דרכים מרוצפות ובתים מסוידים. זה מקום מתאים לקפה ועוגה (כדאי לטעום את ה-Queijadas de Tomar). נחמד גם לרדת מטה לכיוון נקודת המפגש של נהר הטז'ו עם נהר ה- Zêzere ולהתרשם מיופיו של הטבע. הנה אבי היקר ואנוכי, בתמונה למזכרת ממש משם, בנקודת המפגש של שתי הנהרות.

אבא שלי ואני ממשיכים לטייל בפורטוגל. אני שוקל לקחת ממנו את האייפון עד לסוף הטיול ??

Our travel in Portugal continues. Is my father addicted to iPhone? ??

Posted by Arik Zara on Tuesday, December 6, 2016

העיירה טומאר (Tomar) מפורסמת בזכות מנזר מסדר הצלוב בטומאר (Convento de Cristo), מבנה היסטורי מרשים ביותר שנהניתי מאד מהביקור פה. טומאר ידועה גם בזכות שורשיה היהודיים. בית הכנסת העתיק שלה שופץ ושומר כמוזיאון, וניתן לבקר בו. מעניין לבקר גם בכנסיית São João Batista, בכיכר המרכזית של העיירה. בטומאר סעדתי במסעדת Infante, והיה סבבה.