מטיילים ללא רכב שכור? יש טיול יום מאורגן של חברה מקומית שיוצא מליסבון ומבקר במסלול דומה (עם מדריך פורטוגלי, באנגלית). פרטים נוספים כאן.

חוף מקו (Praia do Meco) נמצא בחוף המערבי של איזור ססימברה. במשך שנים רבות הוא נותר חוף נסתר, בשל הבידוד שלו וקשיי הגישה אליו. בשנות ה-70 החוף גולה על די קבוצת של תיירים היפיים, ומאז הוא צבר תהילה והחל למשוך גם את האליטות הפורטוגליות. אחד מחלקי החוף הוא חוף נודיסטי, עם היתר חוקי לכך.

קאבו אספישל (Cabo Espichel) הוא צוק גבוה, עם רוחות סוחפות, שיורד באופן דרמטי אל תוך הים. נופים נהדרים של האוקיינוס, ושימו לב גם לכנסיית Santuário de Nossa Senhora do Cabo.

מבצר ססימברה (Castelo de Sesimbra) ניצב בעמדה דומיננטית מעל מפרצון המהווה נמל טבעי בחצי האי סטובל (Setúbal). זוהי טירה מורית משומרת ויפה מימי הביניים.

בססימברה (Sesimbra), כפר דייגים בעבר, יש מסעדות דגים נהדרות, ובנוסף גם חופים יפים, ים טורקיז, סמטאות מתוקות וטירה גבוהה. מומלץ.

פורטיניו דה ארבידה (Portinho da Arrábida) הוא החוף היפה ביותר בשמורת הטבע על ארבידה (Parque Natural da Arrábida), עם חולות לבנים ומי קריסטל שקופים.

אזיטאו (Azeitão) מפורסמת בזכות היקבים, הגבינות והמאפים המפרסומם שלה.