מטיילים ללא רכב שכור? יש טיול יום מאורגן של חברה מקומית שיוצא מליסבון ומבקר במסלול דומה (עם מדריך פורטוגלי, באנגלית). פרטים נוספים כאן.

פטימה (Fátima), כ-130 ק"מ צפונית לליסבון, היא הלב הקתולי של פורטוגל. היא נחשבת למקום קדוש עם סגולות של ריפוי וניסים. לפטימה, עבור מאמינים נוצריים, יש כוח משיכה עצום שלמעט מאד מקומות בעולם יש. על טיול אליו יצאתי עם משפחתי לפאטימה כתבתי כאן.

כ-25 ק"מ מערבית לפטימה נמצאת בטליה (Batalha), שאני אוהב במיוחד בזכות המנזר הנהדר שלה, אחד מהאוצרות האדריכליים המרשימים ביותר של פורטוגל ויצירת מופת של אמנות מנואלינית.

המשיכו בנסיעה מבטליה לנזרה (Nazaré), כ-53 ק"מ של נסיעה. נזרה נמצאת לחוף האוקיינוס האטלנטי והיא יעד מפורסם מאד לגולשים, עם גלים ענקיים (בתקופות מסויימות בשנה) וצוקים מרהיבים. במרכז העיירה ניתן להנות מארוחת דגים טובה.

אובידוש (Óbidos), כ-95 ק"מ דרומה, היא מהמקומות היפים והמעניינים בפורטוגל. זו עיירה מימי הביניים, מוקפת חומה, מבוך של סמטאות מרוצפות ובתים מסוידים. מבקרים באובידוש ייהנו מחנויות של עבודות יד מקומיות, וגם מנופים של טחנות רוח וכרמים. זהו מקום נהדר להעביר בו אחר צהריים נעים (וגם ללון בו לילה), ולהמשיך משם בנסיעה דרומה חזרה לליסבון (כ-85 ק"מ).