אחד מהדברים שאני ממש אוהב בפורטוגל, הוא שהיא קרובה-רחוקה מישראל. מפורטוגל, בקצה הקצה המערבי של אירופה, ישראל והדברים שבה שאני לא כל כך אוהב, מרגישים רחוקים מספיק כדי לשכוח מהם ולהרגע. באותו הזמן, יש הרבה דברים במולדתי שאני ממש אוהב (כמו משפחה, חומוס וקוטג'!) ומפורטוגל, בימים בהם הראות טובה, הם מרגישים כמעט בהישג יד. מכל מקום, בין אם זה בישראל, בפורטוגל או בירח, הכי חשוב להיות מחובר ללב, אבל על זה כבר ארחיב בפוסט אחר. אנחנו כאן כדי לדבר על טיסות.

טיפים למטיילים בפורטוגל:
טיפ 1: לאחר הזמנת הטיסה ודאי תרצו להזמין מלונות. שימו לב אל רשימות המלונות המומלצים בפורטוגל שהכנתי. השקעתי ברשימות האיכותיות האלה, הן תעזורנה לכם למצוא מלונות טובים.
טיפ 2: אני רגיל לחפש (ולמצוא) טיסות זולות וטובות לפורטוגל באתר הזה.

להגיע לפורטוגל בטיסה ישירה
גם לתייר הישראלי, פורטוגל היא קרובה-רחוקה, ויש בכך קסם. זהו יעד מעט מרוחק ומיוחד, אבל עדיין באירופה. טיסה ישירה לפורטוגל מישראל מקצרת את זמן המסע והופכת את ליסבון ליעד אפשרי גם למי שבעניין של חופשה זריזה בלי יותר מדי מטוסים ונמלי תעופה.

טיסה ישירה מישראל לליסבון אורכת כחמש שעות, זמן טיסה סביר. טיסות ישירות בין ישראל לפורטוגל פעילות רק בסביבות עונות התיירות. מכל מקום, הכי טוב לבדוק את זמינות ומחירי הטיסות הישירות לליסבון באתרים של חברות התעופה: אל על, טאפ, ארקיע, סאן דורו ישראייר.

להגיע לפורטוגל בטיסה סדירה, עם קונקשן
האפשרות השנייה היא לטוס בטיסות סדירות ליעד כלשהו באירופה, ומשם להמשיך בטיסה נוספת לליסבון. במקרה הזה זמן הטיסה הכולל (כולל תחנת הביניים) מתארך, ויכול להיות כתשע שעות, ואפילו יותר, בשעות שעלולות להיות מאד לא נוחות. אם נוסיף לכך את זמן ההתייצבות בנתב"ג והזמן שנדרש ליטול את המזוודות ולהגיע למלון, אז משך המסע הכולל מתארך עוד יותר. זה יכול להיות מתאים למי שבא לשבוע, אפילו לחמישה ימים, אבל בשביל ספ"ש בליסבון, מסע ארוך שכזה עלול להיות מאתגר מדי. אולי אין ג'ט לג, אבל מגיעים לפורטוגל די סחוטים. כרטיסי טיסה לליסבון, עם תחנת ביניים באירופה, אפשר לרכוש במהלך כל השנה בחברות תעופה שונות: Turkish Airlines (דרך איסטנבול), Iberia (דרך ברצלונה), KLM (דרך אמסטרדם), Air France (דרך פריז), Brussels Airlines (דרך בריסל), Swissair (דרך ציריך), Lufthansa (דרך פרנקפורט) ועוד.

אני, באופן אישי, רגיל לטוס בטיסות של Turkish Airlines. המחיר ששילמתי הוא בד"כ בין 300 ל-400 אירו, לוח זמני המסע סביר, האוכל בטיסה של התורכים נחמד, ויש אחלה סרטים ומערכת מולטימדיה בטיסה שבין איסטנבול לליסבון. אני עולה על המטוס של 16:15 בליסבון ומגיע לנתב"ג ב-03:05, אחרי שעתיים עצירה וקפה תורכי בנמל התעופה של איסטנבול. בארבע בבוקר אני כבר יכול להיכנס למיטה. כשאני מתעורר אחרי כמה שעות אני מרגיש (כמעט) כאילו ישנתי כל הלילה כרגיל. הדרך חזרה לפורטוגל, כבר יותר מאתגרת. אני עולה על המטוס של 01:00 לפנות בוקר בתל-אביב ונוחת בליסבון ב-10:25 בבוקר, אחרי עצירת ביניים של כארבע שעות באיסטנבול. אם הצלחתי לתפוס שלושה מושבים לעצמי ולישון בטיסה, אז אני מגיע לליסבון במצב סביר, אחרת זה לילה לבן ויום מפוהק.

פעם אחת יצא לי לטוס לליסבון עם חברת הלואו-קוסט וויז אייר, דרך בודפשט. הייתה לי חוויה סבירה בטיסה עם וויז, אבל התנאים בטורקיש יותר נוחים לטעמי. בכל זאת, אטוס איתם שוב אם אצא, אני לא כזה מפונק. את שתי הטיסות של וויז (תל אביב-בודפשט ובודפשט-ליסבון) הזמנתי בנפרד באתר שלהם, אחת אחרי השנייה.

איך טסים בזול לפורטוגל?
הנה מספר מנועים ואתרים לחיפוש טיסות, שאני נעזר בהם כדי למצוא טיסות בזול, והם יכולים להיות יעילים בכל הנוגע לחיפוש טיסה מישראל לפורטוגל:
Kayak
Expedia
skyscanner
momondo
CheapFlights
kiwi
Dohop
גוליבר
טרווליסט
וואלה טורס
איסתא
אל על

סוף דבר
כך או כך, בין אם בטיסה ישירה ובין עם תחנת ביניים, דעתי היא שהנסיעה לפורטוגל כדאית, בעיקר לישראלים שכבר ביקור באיטליה, צרפת, אנגליה ויתר היעדים הקלאסיים והזמינים יותר של אירופה, ובא להם לגלות מקום חדש, שמרגיש אירופה, אבל גם קצת אחרת, ויש לו את הייחודיות והשונות המקסימה שלו.

ומי שבא, בין אם בטיסה ישירה או בקונקשן, ובא לו לפנק ישראלי בניכר, שיביא בבקשה חומוס, או קוטג', כי אני מתגעגע 🙂 טיסה נעימה!

תגובות

כתיבת תגובה