בפורטוגל יש שלוש חברות סלולר – Vodafone, NOS ו-MEO. ברחבי העיר, ובעיקר בקניונים, פזורות חנויות של החברות הללו וכל אחת מהן טובה לרכישת סים בתשלום מראש (Prepaid). הקו האישי שלי הוא של Vodafone, ומטבע אני מתמצא יותר באפשרויות ובשירות שמציעה החברה הזאת, אבל שתי החברות האחרות אמורות להיות טובות באותה המידה.

אם אתם רוצים להצטייד בסים ממש מיד עם הנחיתה בפורטוגל, זה אפשרי. בשדה התעופה בליסבון, אחרי שקבלתם את המזוודות, עברתם את המכס ויצאתם לאולם מקבלי הפנים, יש חנות קטנה של Vodafone והיא מקום טוב לרכוש בו כרטיס סים סלולרי, כולל חבילת גלישה באינטרנט.

אם מיהרתם משדה התעופה למלון ולא הספקתם לרכוש סים בשדה התעופה, או שהגעתם בשעה מאוחרת והחנות כבר היתה סגורה, אל דאגה, יש חנויות סלולר רבות ברחבי העיר. כתיירים ודאי תגיעו לכיכר Rossio. גם שם, בצד הדרומי של הכיכר, ישנה חנות של Vodafone.

חברות הסלולר מציעות מגוון של מחירים וחבילות סלולר שיכולות להתאים לתייר המבקר בפורטוגל. ההצעות מתעדכנות מעת לעת, ויש להן כל מיני משתנים שמשפיעים על המחיר, כך שהכי טוב שתשאלו את המוכרים בחנויות מהן ההצעות העדכניות בזמן ביקורכם.

ברחבי העיר יש גם חנויות סלולר פרטיות, המציעות כרטיסי סים. מעולם לא ניסיתי לקנות בהן כרטיס, אבל ממטיילים יצא לי לשמוע על תקלות עם כרטיסים שכאלה. עדיף לדעתי לקנות את הכרטיס בחנות רשמית של אחת מחברות הסלולר הגדולות.

כחלון, אגב, עדיין לא הגיע לפורטוגל. ממקומיים שרוצים קו קבוע (Postpaid), עם חוזה, החברות הסלולריות דורשות התחייבות לכמה שנים, והתעריפים מבלבלים ולא ברורים, ממש כמו שהיה בישראל לפני כחלון.

תגובות

כתיבת תגובה