ליסבון היא סיפור אהבה בחמישה חלקים, לא פחות
כדי להכיר את ליסבון היכרות בסיסית וטובה כדאי שקודם כל תתמקדו בשלושת אזורי התיירות וההיסטוריה המרכזיים של העיר ובשתי עיירות סמוכות ונהדרות שהן יעד מעולה לטיול חצי יום או טיול יום מליסבון. לכל אחד מהם מחמשת האזורים שווה להקדיש זמן ותשומת לב בנפרד. כמי שכבר מאוהב בליסבון, אני ממליץ לכם, מכל הלב, שלא להחמיץ אף אחד מחמשת האזורים הללו. כדי שגם אתם תתאהבו!

מתי מתקיימים סיורים בליסבון? בידקו את לו"ז הסיורים המרוכז (בהדרכתי ובהדרכת מדריכים נוספים בעיר).

אזורי התיירות המרכזיים של ליסבון
לא פעם שואלים אותי מטיילים, כמה ימים להקדיש לטיול בליסבון? ואיך לתכנן את הטיול בבירת פורטוגל? בביקור תיירותי בליסבון, שלושה ימים הם לדעתי זמן מינימאלי, וגם טוב, כדי לקבל רושם על העיר וסביבותה הקרובות ולערוך היכרות ראשונית עימה. בביקור של שלושה ימים, שהוא חלק מטיול דרכים ברחבי פורטוגל, אני מציע שתתמקדו בשלושת אזורי התיירות המרכזיים של העיר ובנוסף בסינטרה ובקשקאיש הנפלאות. לא להחמיץ!

החלק הראשון – ליסבון הקלאסית (בָּאיְשָׁה, בָּאיְרוֹ אָלְטוֹ ושִׁיאָדוּ). באישה היא העיר התחתונה המגונדרת של ליסבון, עם שדרות רחבות וכיכרות יפות, שנבנו לאחר רעידת האדמה של שנת 1755. באירו אלטו ושיאדו הם הרובעים הגבוהים, התוססים ומלאי החיים של העיר. ראו את העמוד סיורים בעברית בליסבון הקלאסית.

החלק השני – ליסבון העתיקה (אלפמה, גרסה, מורריה). אלפמה היא הרובע העתיק של ליסבון, הלב והנשמה של העיר. זו ליסבון האינטימית, הפשוטה והכנה, עם מבוך של סמטאות קסומות, כביסה צבעונית על חבל ונקודות תצפית נהדרות.

החלק השלישי – רובע בֶּלֶם, ליסבון של עידן התגליות, עם מבנים מרשימים ומיוחדים מעידן התגליות של המאה ה-15 וה-16, תקופה מפוארת בהיסטוריה של פורטוגל. יש סיורים בעברית בבלם.

החלק הרביעי – סינטרה. אני ממש לא ממליץ להגיע לסינטרה ברכב. עמוס, לחוץ, חניות, למה זה טוב? בעיקר אני ממליץ להימנע מלהגיע לסינטרה עם רכב עמוס בציוד ומזוודות. מסוכן, שלא יגנבו לכם את הדברים מהרכב, כבר שמעתי על מקרים מצערים שכאלה.

מומלץ לתפוס רכבת לסינטרה (40 דקות נסיעה בלבד) או להצטרף לטיול יום מליסבון לסינטרה וסביבותיה, לבלות את היום בנעימים ולחזור בערב למלון שלכם בליסבון.

שימו לב: הקפידו לבחור בטיול יום לסינטרה וסביבותיה שמאפשר ביקור ב-2 ארמונות בסינטרה (ולא רק באחד). ישנן חברות תיירות מקומיות שמציעות טיולי יום לסינטרה שמבקרים רק בארמון אחד. בטיולים שמאפשרים ביקור ב-2 ארמונות, כמו הטיול הזה, החוויה מגוונת ומהנה יותר.

עוד אופציה היא פשוט ללון בסינטרה.

החלק החמישי – קשקאיש. זוהי עיירת הריביירה הפורטוגלית המפורסמת, כ-35 דקות נסיעה בלבד מליסבון ברכבת. קשקאיש היא שילוב מיוחד של עיירת חוף יוקרתית ונוצצת עם כפר דייגים מסורתית והרבה כחול של אוקיינוס. קשקאיש נהדרת, כיף לבלות שם. שימו לב למסלול בהדרכה עצמית שכתבתי לסיור בקשקאיש..

טיולי יום נוספים מחוץ לליסבון
מיציתם את חמשת האזורים האלה? יש לכם זמן נוסף בליסבון? בא לכם לראות תמונה מעט יותר רחבה של פורטוגל, בלי לעזוב את המלון המפנק שלכם בבירת המדינה? בסביבותיה הקרובות של ליסבון נמצאים אתרים שהם גולת הכותרת של פורטוגל ואפשר להגיע אליהם בטיולי יום היוצאים מליסבון וחוזרים אליה בערב. ניתן לצאת לסיורים הללו עם חברות תיירות מקומיות שמתמחות בסיורים שכאלה. בעניין זה אנא ראו את הפוסט שכתבתי על טיולי יום מחוץ לליסבון שהשתתפתי בהם ונהניתי.

מה עוד יש לעשות בליסבון?
אם יוותר לכן זמן פנוי נוסף בליסבון, כמובן שלליסבון יש עוד מה להציע, בין מדובר באתרים היסטוריים, מוזיאונים, קניות, וכל פעילות אחרת לפי העדפותכם ותחומי העניין שלכם, הנה לינק לפוסט שכתבתי – מה עוד לעשות בליסבון? – עם מידע רב ומקיף בקשר למוקדי תיירות ופעילויות מעניינות בעיר.