ליסבון היא סיפור אהבה בחמישה חלקים, לא פחות
כדי להכיר את ליסבון היכרות בסיסית וטובה כדאי שקודם כל תתמקדו בשלושת איזורי התיירות וההיסטוריה המרכזיים של העיר ובשתי עיירות סמוכות ונהדרות שהן יעד מעולה לטיול חצי יום או טיול יום מליסבון. לכל אחד מהם מחמשת האיזורים שווה להקדיש זמן ותשומת לב בנפרד. כמי שכבר מאוהב בליסבון, אני ממליץ לכם, מכל הלב, שלא להחמיץ אף אחד מחמשת האיזורים הללו. כדי שגם אתם תתאהבו!

מתי מתקיימים סיורים בליסבון? בידקו את לו"ז הסיורים המרוכז (בהדרכתי ובהדרכת מדריכים נוספים בעיר).

אזורי התיירות המרכזיים של ליסבון
לא פעם שואלים אותי מטיילים, כמה ימים להקדיש לביקור בליסבון? ואיך לתכנן את הטיול? בביקור תיירותי בליסבון, שלושה ימים הם לדעתי זמן מינימאלי, וגם טוב, כדי לקבל רושם על העיר וסביבותה הקרובות ולערוך היכרות ראשונית עימה. בביקור של שלושה ימים, שהוא חלק מטיול דרכים ברחבי פורטוגל, אני מציע שתתמקדו בשלושת אזורי התיירות המרכזיים של העיר ובנוסף בסינטרה ובקשקאיש הנפלאות. לא להחמיץ!

החלק הראשון – ליסבון הקלאסית (בָּאיְשָׁה, בָּאיְרוֹ אָלְטוֹ ושִׁיאָדוּ). באישה היא העיר התחתונה המגונדרת של ליסבון, עם שדרות רחבות וכיכרות יפות, שנבנו לאחר רעידת האדמה של שנת 1755. באירו אלטו ושיאדו הם הרובעים הגבוהים, התוססים ומלאי החיים של העיר. אני מדריך סיור בליסבון הקלאסית ושמח לפרגן גם למדריכים נוספים שעושים זאת. ראו את העמוד סיורים ופעילויות בליסבון הקלאסית.

החלק השני – ליסבון העתיקה (אלפמה, גרסה, מורריה). זהו הרובע העתיק של ליסבון, הלב והנשמה של העיר. זו ליסבון האינטימית, הפשוטה והכנה, עם מבוך של סמטאות קסומות, כביסה צבעונית על חבל ונקודות תצפית נהדרות. אני מדריך סיור בליסבון העתיקה ושמח לפרגן גם למדריכים נוספים שעושים זאת. פרטים נוספים באתר כוכב ליסבון.

החלק השלישי – רובע בֶּלֶם, ליסבון של עידן התגליות, עם מבנים מרשימים ומיוחדים מעידן התגליות של המאה ה-15 וה-16, תקופה מפוארת בהיסטוריה של פורטוגל. אני מדריך סיור בבלם.

אפשרות מגניבה נוספת בבלם, שמוסיפה הרפתקה לבילוי, היא סיור סִיטְווֵיי על גלגלים בְּבֶּלֶם. תראו את הסרטון היפה הזה, מה יש לומר:

החלק הרביעי – סינטרה. אני ממש לא ממליץ להגיע לסינטרה ברכב. עמוס, לחוץ, חניות, למה זה טוב? בעיקר אני ממליץ להימנע מלהגיע לסינטרה עם רכב עמוס בציוד ומזוודות. מסוכן, שלא יגנבו לכם את הדברים מהרכב, כבר שמעתי על מקרים מצערים שכאלה.

מומלץ לתפוס רכבת לסינטרה (40 דקות נסיעה בלבד) או להצטרף לטיול מליסבון לסינטרה, לבלות את היום בנעימים ולחזור בערב למלון שלכם בליסבון. איך להגיע לסינטרה בתחבורה ציבורית? כתבתי על כך כאן.

המלצה חמה יש לי על הסיור החינמי שמדריך אהוד בסינטרה. אהוד נוסע עם המטיילים לסינטרה ברכבת ומטייל עימם שם. המטיילים כותבים חוות דעת חמות על הסיור איתו.

עוד אופציה היא פשוט ללון בסינטרה.

החלק החמישי – קשקאיש. זוהי עיירת הריביירה הפורטוגלית המפורסמת, כ-35 דקות נסיעה בלבד מליסבון ברכבת. קשקאיש היא שילוב מיוחד של עיירת חוף יוקרתית ונוצצת עם כפר דייגים מסורתית והרבה כחול של אוקיינוס. קשקאיש נהדרת, כיף לבלות שם. שימו לב למסלול בהדרכה עצמית שכתבתי לסיור בקשקאיש..

טיולי יום נוספים מחוץ לליסבון
מיציתם את חמשת האיזורים האלה? יש לכם זמן נוסף בליסבון? בא לכם לראות תמונה מעט יותר רחבה של פורטוגל, בלי לעזוב את המלון המפנק שלכם בבירת המדינה? בסביבותיה הקרובות של ליסבון נמצאים אתרים שהם גולת הכותרת של פורטוגל ואפשר להגיע אליהם בטיולי יום היוצאים מליסבון וחוזרים אליה בערב. ניתן לצאת לסיורים הללו עם חברות תיירות מקומיות שמתמחות בסיורים שכאלה. בעניין זה אנא ראו את הפוסט שכתבתי על טיולי יום מחוץ לליסבון שהשתתפתי בהם ונהניתי.

מה עוד יש לעשות בליסבון?
אם יוותר לכן זמן פנוי נוסף בליסבון, כמובן שלליסבון יש עוד מה להציע, בין מדובר באתרים היסטוריים, מוזיאונים, קניות, וכל פעילות אחרת לפי העדפותכם ותחומי העניין שלכם, הנה לינק לפוסט שכתבתי – מה עוד לעשות בליסבון? – עם מידע רב ומקיף בקשר למוקדי תיירות ופעילויות מעניינות בעיר.