סרטון חדש ב- YouTube שכנע אותי שאכן כן, כריסטיאנו רונאלדו בחור טוב, בחור כארז! בסרטון מראיין ילד יפני את הכוכב הפורטוגלי במהלך אירוע שיווקי. המראיין הצעיר מנסה לשוחח בפורטוגזית עם הסופרסטאר, אולם הילד מגמגם ומתקשה בהגיית המילים. צחקוקים מלגלגים נשמעים מהקהל שבאולם. רונאלדו, בתגובה רגישה וחיננית, יוצא להגנת הילד ונוזף בקהל. "למה הם מחייכים?", שואל רונאלדו באנגלית (ונראה שהוא מתכוון לשאול "למה הם צוחקים?"). והוא מוסיף להגן על הילד: "הם צריכים להיות שמחים, כיוון שהוא מתאמץ!". בעקבות דבריו של כריסטיאנו האווירה באולם משתנה והילד זוכה למחיאות כפיים על מאמציו לשוחח עם רונאלדו בפורטוגזית. הנה הוידאו:

עד שהגעתי לפורטוגל, התדמית שהכרתי היא של רונאלדו רברבן, מרוח בג'ל, מתכונן לבעיטות עונשין בעמידה שחצנית ומוגזמת. מאז שאני בליסבון, אני מבין שיש גם רונאלדו אחר. הפורטוגלים מגוננים על הסטאר שלהם. לדעת רבים, נעשה לו חטא ולמעשה מדובר בבחור רחב לב וחיובי. רונאלדו מלא בדאווין? או כריסטיאנו ל"ו צדיקים? רונאלדו בחור כארז? או כריסטיאנו אזובי הקיר? אצתי רצתי לאסוף רגעים של מופת וכבוד מקורות חיי כוכבה של ריאל מדריד. לא בא לי לחפש שערוריות. הנה ממצאיי.

קשה באימון, קל בקרב
החלוץ הפורטוגלי ידוע כאתלט עם מוסר עבודה גבוה, שעובד קשה באימונים, נחוש ומקצוען למופת. מייק קלג, שהיה מאמן הכושר של רונאלדו במנצ'סטר יונייטד, אמר בראיון ליורוספורט שרונאלדו הוא המתאמן הגדול ביותר שהוא עבד עמו. הוא מתמסר לאימונים באופן טוטאלי, מכיוון שהוא רוצה להיות הכדורגלן הטוב ביותר בעולם. כל חייו מוקדשים לכדורגל. רונאלדו מגיע מוקדם לאימונים, כדי שיוכל להתכונן כראוי. כשהאימון מסתיים ורוב הכדורגלנים הולכים הביתה, כריסטיאנו חוזר לחדר הכושר. קלג מספר שבעת ששיחק במנצ'סטר, היה לרונאלדו טבח משלו שדאג שהוא יאכל היטב כל הזמן. רונאלדו גם דאג לקנות בית עם בריכה, כדי שהוא יוכל להתאמן עוד. על אף שרונאלדו מתאמן קשה, מספר קלג, הוא קשוב למומחים שמסביבו ואינו מפריז באימונים.

יחסים של כבוד עם מסי
רונאלדו מקפיד על כבוד ביחסים עם יריבו, ליאונל מסי. בתגובה לטענות שהוא ומסי לא מסתדרים ברמה האישית, רונאלדו ענה בג'נטלמניות: "אנחנו עמיתים. אנחנו חברים לעבודה, כפי שאומרים, וכך, ברור, אין לנו יחסים מחוץ לעולם הכדורגל, ממש כפי שאין לנו עם הרבה שחקנים אחרים. הוא מנסה לעשות את הכי טוב שלו עבור המועדון שלו ועבור הנבחרת הלאומית שלו, כפי שאני מנסה, ויש רמה של יריבות שבה שנינו מנסים לעשות את המיטב שלנו עבור הקבוצות שאנו מייצגים". ורונאלדו מוסיף: "עלינו להביט על היריבות הזאת ברוח חיובית, מכיוון שהיא דבר טוב". בהזדמנות אחרת, הכחיש רונאלדו טענות בדבר דברים פוגעים שאמר כנגד מסי:

News is circulating that I allegedly made offending remarks regarding Lionel Messi. This is absolutely false and I have… Posted by Cristiano Ronaldo on Tuesday, November 11, 2014

הבן של כריסטיאנו, אגב, הוא מעריץ של מסי:

לא לאלכוהול
אביו של רונאלדו, כך פורסם, מת בגיל 52 ממחלת כבד הקשורה לאלכוהוליזם, כשרונאלדו היה בן 20. לדברי רונאלדו, כפי שדווח בעיתונות, הוא אינו שותה אלכוהול, והוא אף קבל פיצויי דיבה בקשר למאמר שפורסם שדווח ששתה שתייה מרובה ורקד במועדון לילה. לא מצאתי דיווחים בקשר ליחסו של רונאלדו לסנוקר.

תרמתי-דם תרמתי-דם
רונאלדו תורם דם לעיתים קרובות. הוא מסרב לעשות כתובות קעקע, מכיוון שזה ימנע ממנו לתרום דם. רונאלדו גם תרם מח עצם, לאחר שהיה עד למאבקים של ילד של חברו לקבוצה. "עשיתי זאת לפני הרבה שנים ואם היה עלי לעשות זאת שוב הייתי עושה, מכיוון שזו מחלה רצינית מאד להרבה ילדים ועלינו לעזור להם", אמר רונאלדו.

רונאלדו באינדונזיה
בשנת 2004, לאחר הצונאמי ורעידת האדמה בים ההודי, נראה בטלוויזיה ילד ניצול בן שמונה בשם מרטוניס לובש חולצת כדורגל פורטוגלית מס' 7. משפחתו של מרטוניס נהרגה באסון. בעקבות הרעש, ביקר רונאלדו באינדונזיה לשם תמיכה במאמצי השיקום והתרמת כספים. על המפגש בינו לבין מרטוניס סיפר רונאלדו: "דברנו במחוות ובעזרת מתורגמן… אבל הוא כל כך ביישן שהוא בקושי אמר מילה. הראיתי לו את הטלפון הנייד שלי. הוא אף פעם לא ראה אחד קודם והוא מיד בקש את המספר שלי. אז שחקנו על הפליסטיישן שלי. כשהדלקתי את המחשב והראיתי לו תמונות שלי וגם משחקי וידאו העיניים שלו נצצו מהתרגשות כי הוא אף פעם לא ראה כל כך הרבה חידושים מקודם. הוא מאד אמיץ, ילד מאד מיוחד שעבר חוויות שהרבה מבוגרים לא היו יכולים להתמודד עימן".

הידעתם? חופים שבהם גדלו חורשות צמח המנגרוב מוגנים יותר מפגיעות גלי צונאמי. בשנת 2013, פורסם בג'קרטה פוסט שרונאלדו הסכים להיות שגריר של ארגון אינדונזי שמטרתו העלאת המודעות לחשיבות שימור צמח ויערות המנגרוב.

רונאלדו במדיירה
רונאלדו נולד במדיירה, אי פורטוגלי בצפון האוקיאנוס האטלנטי, ותרם תרומות לאי בהזדמנויות שונות. בשנת 2007 טופלה אמו של רונאלדו בבית חולים במדיירה בעקבות גוש שהתגלה בשדה. היא עברה טיפול מוצלח של רדיותרפיה בהקרנות. בעקבות כך, פורסם באנגליה, תרם רונאלדו 100,000 פאונד לבית החולים, לשם הקמת מרכז מומחים. שיטפונות באי מדיירה בשנת 2010, הביאו למותם של 42 אנשים. כדי לתמוך בקורבנות, התחייב רונאלדו לשחק במשחק צדקה במדיירה בין מועדון הכדורגל פורטו לבין שחקנים ממועדוני הכדורגל של האי מדיירה. לאחר שהבקיע את השער הראשון בניצחונה של ריאל מדריד 6-2 באותה התקופה, רונאלדו הרים את חולצתו כדי להציג גופיה הנושאת את השם "מדיירה". "זה המקום שבו גדלתי ושם משפחתי חיה", אמר רונאלדו. "לא יכולתי להאמין למה שראיתי בטלוויזיה. אני רוצה לעזור בכל דרך שאני יכול".

בהזדמנות אחרת תרם רונאלדו פיצויי דיבה שקיבל מעיתון בריטי למוסד צדקה באי מולדתו מדיירה.

רונאלדו באיים הקנריים
בשנת 2012, דווח בעיתון "אס" הספרדי, מימנו רונאלדו והסוכן שלו טיפול רפואי לילד חולה סרטן מהאיים הקנריים. השניים פגשו את הילד ומשפחתו לאחר משחק של ריאל מדריד באצטדיון סנטיאגו ברנבאו והחליטו לממן לילד טיפול בבית חולים פרטי במדריד.

רונאלדו למען ילדי עזה
לתרומה הזאת אני לא בטוח אם כל הקוראים יתחברו. בשנת 2011 זכה הכוכב הפורטוגלי בפרס נעל הזהב. רונאלדו נתן את הנעל לקרן של ריאל מדריד, שמכרה אותה במכירה פומבית. כספי התמורה, מיליון וחצי יורו, כך דווח, נתרמו לבתי ספר בעזה.

רונאלדו למען ילדי מוזמביק
מוזמביק הייתה, עד שנת 1974, קולוניה פורטוגלית. רונאלדו מביע תמיכה:

Well done to all the kids in Mozambique who ran in Save the Children’s relay marathon last month. Kids helping kids and staying fit by running. That’s a winning combination. Posted by Cristiano Ronaldo on Friday, November 8, 2013

רונאלדו למען בריאות ילדים
בשנת 2012 רונאלדו הצטרף לקמפיין “11 למען בריאות” של פיפ"א, לשם מניעה והגברת המודעות אצל ילדים בקשר להתמכרות לסמים, איידס, מלריה והשמנת יתר. גם ליאונל מסי השתתף בתכנית.

רונאלדו נגד האבולה
בשנת 2014 רונאלדו הופיע בקמפיין “11 נגד אבולה”, יחד עם קבוצה של כדורגלנים מובילים מרחבי העולם, למלחמה במחלה הנגיפית אבולה.

רונאלדו למען נפגעי הטייפון בהוואי

All of my support to the people affected by typhoon #Haiyan. Save the Children is helping meet children’s basic needs. Let’s all help. Posted by Cristiano Ronaldo on Tuesday, November 12, 2013

רונאלדו למען נפאל
לאחרונה דווח שרונאלדו תרם מיליון פאונד כדי לעזור למאמצי ההצלה בנפאל, בעקבות רעידת האדמה החזקה שארעה שם. הכספים נתרמו לארגון Save the Children שעוזר לניצולי רעידת האדמה.

Help the children affected by #NepalQuake by supporting Save the Children’s relief efforts: http://bit.ly/1DDZ19Y Posted by Cristiano Ronaldo on Tuesday, April 28, 2015

רונאלדו מתייחס יפה לאוהדת נלהבת:

וגם לאוהדת שרוצה חתימה:

ולילדים שרוצים חתימה על הנעל ממש לפני משחק:

ותראו איזה נחמד הוא:

הוא משחק מחופש עם ילדים ברחוב (מפתיע!):

הוא עושה חיקויים (מצחיק!):

מחבק חיבוקים:

ולאוהד שנפגע מכדור שנבעט מעניק רונאלדו חולצה:

טוב, אפשר עוד הרבה, אבל מספיק. לסיכום, רסט מיי קייס, רונאלדו בחור כארז, כולנו פה אחד. כיפאק!

תגובות

אהרן
14/05/2021
הלאה רונאלדו

כתיבת תגובה