מוזיאון המריונטות – Museu da Marioneta
אודות המוזיאון: מריונטה היא או בובה על חוט, המשמשת בהצגות תיאטרון בובות. מוזיאון המריונטות של ליסבון מוקדש לבובות ולתיאטרון בובות ומציג את ההיסטוריה של האמנות הזאת ברחבי העולם, לרבות אוספים של בובות מפורטוגל, סין, הודו, תאילנד וברזיל.
תאמר משהו: בקרתי במוזיאון המריונטות ונהניתי מאד. מומלץ גם לילדים וגם למבוגרים. במהלך הביקור אפשר לשחק בתיאטרון בובות. פינוקיו, חכה לי!
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

מוזיאון התקשורת – Museu das Comunicações
אודות המוזיאון: מסע דרך ההיסטוריה של התקשורת, בפורמט אינטראקטיבי. התערוכות הקבועות של המוזיאון כוללות תצוגות בנושא הדואר ובנושא האופן שבו בני האדם מתגברים על המרחקים ביניהם באמצעות דרכי תקשורת שונות.
תאמר משהו: טרם ביקרתי. אתר האינטרנט שלהם מבאס, אבל הוידאו כאן למטה של ילד שלומד לשוחח בטלפון חוגה של פעם, חמוד. פעם היה עולם ללא אינטרנט!
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

המוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע ולמדע – Museu Nacional de História Natural e da Ciência
אודות המוזיאון: זהו המוזיאון המרכזי לטבע של פורטוגל, הכולל עם אוספים בתחומי הגיאולוגיה, מינרלים, זואולוגיה, בוטניקה וזואולוגיה, וגם גינת פרפרים.
תאמר משהו: טרם ביקרתי.
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

פביליון הידע – Pavilhão do Conhecimento
אודות המוזיאון: מוזיאון מדע אינטראקטיבי, שמלמד פיזיקה ומדע באופן חוייתי ומשוחרר. ילדים יוכלו לנהוג במוזיאון בג'יפ עם גלגלים מרובעים, לרכב באופניים על חבל דק המתוח בגובה רב, לשכב על מיטה של מסמרים, לשחק ביליארד ותמיד להצליח להכניס את הכדור, ועוד מיני הרפתקאות מדעיות, וגם לחזור ב"ה הביתה בשלום.
תאמר משהו: מוזיאון איכותי ומושקע, שמפעיל היטב ילדים וגם מבוגרים ומעודד אותם לראות, לגעת ולנסות. ראיתי במוזיאון ילדים בגילאים שונים, ועושה רושם שכולם מצאו בו משהו שעניין וסקרן אותם. השילוט וההסברים בפורטוגזית ובאנגלית. כשביקרתי במוזיאון רכבתי על אופניים מרחפים, ואני כותב על זה כאן. מומלץ.
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

מוזיאון הילדים – Museu das Crianças
אודות המוזיאון: המוזיאון משמש כמרחב ללמידת היסטוריה, סביבה, מדע ומוסיקה, בדרך אינטראקטיבית.
תאמר משהו: טרם ביקרתי.
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

מוזיאון המרכבות הלאומי – Museu Nacional dos Coches
אודות המוזיאון: המוזיאון מציג אוסף מרשים ומיוחד של מרכבות היסטוריות.
תאמר משהו: ביקרתי ונהניתי, אבל יש לי גם השגות. המגוון ויופיין של המרכבות במוזיאון אמנם יוצא דופן, אבל המוזיאון אינו מאפשר למבקר חוויה אינטראקטיבית. זה טבעי שמרכבות, שמופיעות הרבה באגדות ילדים, ילהיבו ילדים. עם זאת, כשהחוויה מוגבלת להתבוננות בלבד, מבלי שתינתן האפשרות להשתעשע במרכבות, או בדגמים שלהן, נראה לי שהתלהבותם של ילדים מהמוזיאון לא תרקיע שחקים. אני כותב עוד על הביקור שלי במוזיאון המרכבות כאן. ביציאה מהמוזיאון, אגב, יש גלידה של סנטיני, מזה הילדים בטוח יתלהבו (כתבתי פעם פוסט על הסניף של סנטיני בשיאדו).
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

מוזיאון החשמל – Museu da Electricidade
אודות המוזיאון: מוזיאון החשמל שוכן במבנה המרשים שבו פעלה תחנות הכוח שסיפקה לליסבון חשמל במשך שנים רבות. כיום, המוזיאון מדגים, באמצעות המכונות המקוריות, כיצד פעלה תחנת הכוח. המוזיאון כולל תערוכה אינטראקטיבית שמאפשרת לילדים להשתתף בניסויים כיפיים וחינוכיים.
תאמר משהו: ביקרתי והיה מגניב, נהניתי. אני כותב עוד על הביקור שלי במוזיאון החשמל כאן.
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

מוזיאון המזרח – Museu do Oriente
אודות המוזיאון: המוזיאון מוקדש לאמנות אסיאתית, עם תשומת לב לנוכחות הפורטוגלית במזרח.
תאמר משהו: טרם ביקרתי.
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

פלנטריום קאלוסט גולבנקיאן – Planetário Calouste Gulbenkian
אודות המוזיאון: הפלנטריום מאפשר מבט אל תוך המסתורין של היקום ולימוד מושגים בסיסיים באסטרונומיה. ניתן לצפות בו בהקרנה של שמים, עם אלפי הכוכבים שזרועים בהם.
תאמר משהו: טרם ביקרתי.
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

Lisboa Story Center
אודות המוזיאון: מוזיאון חדיש ואינטראקטיבי שמוקדש לסיפורה של בירת פורטוגל. המבקר במוזיאון יוצא למסע של כ-60 דקות בזמן, בעקבות האירועיים המרכזיים בהיסטוריה של ליסבון.
תאמר משהו: ביקרתי. נחמד, אבל לא מדהים. מתאים גם לילדים וגם למבוגרים. המוזיאון מעניק מבוא ידידותי, טכנולוגי ומהנה להיסטוריה של העיר, כולל המחשה של רעידת האדמה שהיכתה בעיר. לדעתי ה-Lisboa Story Center הוא דרך טובה לערוך היכרות עם ההיסטוריה של פורטוגל ושל ליסבון, באופן קליל, ידידותי וקצר. זה מקום טוב לבקר בו בתחילת הביקור בליסבון. לאחריו, יהיה למבקר ידע מוקדם והקשר כללי לגבי אתרים היסטוריים בעיר ואירועים חשובים בתולדות פורטוגל.
Google מפות: הנה
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

מוזיאון CR7 – כריסטיאנו רונאלדו
אודות המוזיאון: המוזיאון מספר את סיפור חייו של רונאלדו, על המגרש ומחוצה לו.
תאמר משהו: הגעתי למוזיאון CR7 בליסבון ללא ציפיות, אז לא התאכזבתי. לי זה הרגיש כאילו מישהו חשב לעצמו – כל כך הרבה תיירים בליסבון, רבים מעריצים את רונאלדו, מה נעשה? נאלתר משהו. נבנה אוהל, נארגן תצוגה זריזה, כמה תמונות, סרטונים עם גולים, כמה גביעים וחנות מזכרות. מוזיאון! אבל מצד שני, אם כבר הגעתם לפורטוגל, אתם באיזור של המוזיאון והילדים (או אתם) מתלהבים מ"רונאלדו", מה, לא תלכו? אני הלכתי וכל החוויה שעשעה אותי. ניתן, אגב, לקבל סיור מודרך ולשמוע סיפורים מחברי ילדות אישיים של רונלאדו. רונאלדו בחור כארז, דואג לחברים שלו.
איזור: המוזיאון מורכב משני אלמנטים. הראשון הוא "מוזיאון מטייל", שמבקר מעריצים וחובבי כדורגל במקומות שונים בעולם. בעת כתיבת פוסט זה, המוזיאון "המטייל" נמצא בליסבון. ניתן לבדוק היכן נמצא המוזיאון עכשיו באתר של מוזיאון CR7. החלק השני של המוזיאון הוא קבוע ומקומו בפונשל, בירת איי מדירה. אם מישהו מגיע למוזיאון במדירה, שיעדכן בבקשה.
אתר האינטרנט של המוזיאון: כאן

סיור בליסבון במים וביבשה – HIPPOtrip
אודות: ה-HIPPOtrip הוא סיור מאורגן ברחבי העיר ליסבון, שייחודו בכך שהוא מבוצע בכלי רכב ימבשתי (אמפיבי). האם זה אוטובוס? האם זו סירה? זה שניהם! כלי הרכב הזה מטייל ברחובות ליסבון, ובנוסף גם טובל במי נהר הטז'ו שלגדותיו שוכנת העיר. ובמילים אחרות, ליסבון עם שפריץ.
כמה מילים: טרם השתתפתי בסיור, אבל שמעתי דברים טובים מבני משפחה. הילד שלהם היה מאד נרגש כאשר ה"אוטובוס" ירד למים!
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

הרפתקה תת מימית ב-Oceanário של ליסבון
אודות: לאושינריום של ליסבון יש אוסף גדול של בעלי חיים ימיים – פינגווינים, שחפים, לוטרות, כרישים, סוסוני ים, סרטנים, כוכבי ים, קיפודי ים, שושנות ים, תמנונים, חלזונות ים, ועוד ועוד. התצוגה המרכזית היא במיכל מים ענקי שיש בו כ- 100 מינים מרחבי העולם.
כמה מילים: בקרתי באושינריום של ליסבון עם משפחתי, ונהנינו מאד. זהו בן הדוד הפורטוגלי של המצפה התת ימי באילת. מומלץ לילדים ולמבוגרים אוהבי טבע וים. אני לא אוהב לראות חיות בכלובים, אבל עושה רושם שבאושינריום לפחות דואגים להם. במיוחד התרשמתי מ"דג השמש", וכתבתי על כך בהרחבה כאן.
איזור: Parque das Nações
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

גן החיות של ליסבון (Jardim Zoológico)
אודות: אריה ים מקליפורניה, נחש מקובה, גורילות ושימפנזים מאפריקה, אריות וג'ירפות מהסוואנה ודולפינים מהאוקיאנוס. יש לגן החיות רכבל וגם רכבת.
כמה מילים: לא בקרתי. חיות בכלוב זה לא יפה.
אתר אינטרנט: כאן

טירת סאו ז'ורז' (Castelo de São Jorge)
אודות: טירת סאו ז'ורז' היא אחת מאטרקציות התיירות המרכזיות של ליסבון. הטירה עומדת על הגבעה הגבוהה ביותר במרכז ההיסטורי של העיר.
כמה מילים: זה מקום טוב להשקיף ממנו על ליסבון וליהנות מנוף מרהיב, 360 מעלות. ילדים וטירות בד"כ משתלבים יפה יחד, ובפרט כשמדובר בטירה קסומה שכזו.
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

קידזניה – Kidzania
אודות: עיר של ילדים שמאפשרת להם לשחק מבוגרים. הם יכולים לבחור ממבחר של מקצועות במוסדות ואירגונים טיפוסיים של עיר (שדה תעופה, תיאטרון, תחנת משטרה וכו').
כמה מילים: טרם ביקרתי. שמעתי דברים טובים מתושבים מקומיים.
Google מפות: הנה
אתר אינטרנט: כאן

Hospital de Bonecas (בית החולים לבובות)
אודות: בובות מחומרים שונים (חרסינה, נייר ועוד), ביגוד, נעליים ופאות לבובות. מיניאטורות ובתי בובות. העתקים של צעצועי פח וצעצועים עתיקים.
כמה מילים: זהו בית החולים המפורסם לבובות של ליסבון, מאז שנת 1830, מקום מיוחד וקסום. כתבתי כאן על ההרפתקאה שלי בבית החולים לבובות עם בובת הילדות שלי, קפאזה.
אתר אינטרנט: כאן
כתובת: Praça da Figueira, 7, Lisbon

Oficina Didactica
אודות: צעצועים מסורתיים, ברובם מיובאים מגרמניה. ספרים חינוכיים באנגלית ופורטוגזית.
כמה מילים: טרם בקרתי בחנות.
אתר אינטרנט: כאן
כתובת: Rua D. João V, nº 6-B, Lisbon

Quer
אודות: חנות צעצועים, עיצוב לבית וספרים.
כמה מילים: חנות יפה, מעוצבת כזאת. צעצועי עץ של Plan Toys, פאזלים, בובות בד, מיניאטורות, סוסי עץ, מכונית מירוץ וינטאג' לילדים, וגם ספרים בפורטוגזית.
הדף שלהם בפייסבוק: כאן
כתובת: Rua da Escola Politécnica 82A, Lisbon

Nas Nuevas
אודות: חנות צעצועים מחומרים איכותיים לכל המשפחה.
כמה מילים: חנות חמודה ואיכותית. ראיתי שם בובות בד מיוחדות, צעצועי ומשחקי עץ, בתי בובות, לוח ציור, כלי נגינה לילדים, פאזלים, דינוזאורים מפלסטיק, ספרים והרבה מוצרים של Hape.
הדף שלהם בפייסבוק: כאן
כתובת: Atrium Saldanha, Pr. Douque de Saldanha, Piso 1, Loja 32, Lisbon

Sig Toys
אודות: צעצועים דידקטיים וחינוכיים, משחקי בנייה, יצירה, היגיון ומדע.
כמה מילים: טרם בקרתי בחנות.
אתר אינטרנט: כאן
כתובת: רשימה של הסניפים והכתובות נמצאת כאן.

Ursinho a Galope
אודות: צעצועים חינוכיים, משחקים ופעילויות. צעצועי עץ, פאזלים, דובים, דינוזאורים.
כמה מילים: טרם בקרתי בחנות.
אתר אינטרנט: כאן
כתובת: Rua Correia Teles, nº 19 A/B, Lisbon

Edicare
אודות: צעצועים ומשחקים חינוכיים לילדים. לדפדף, לקרוא, לצייר, ללמוד.
כמה מילים: בקרתי בסניף שב- Avenida de Roma. חנות איכותית, עם מגוון של מוצרי למידה ויצירה. פאזלים, עפרונות צביעה וטושים, חוברות צביעה, צעצועים וכלי נגינה מעץ, קוביות דומינו, כלי רכב להרכבה, ערכות נצנצים ועוד. בחנות יש הרבה ספרים ומוצרים בפורטוגזית והיא מתאימה בעיקר לקהל מקומי, אבל גם מי שלא דובר פורטוגזית יכול למצוא בה משהו נחמד לילדים.
אתר אינטרנט: כאן
כתובת: יש כאן רשימה של סניפים וכתובות.

Happy Faces
אודות: צעצועים דידקטיים וחינוכיים, משחקי בנייה, יצירה, היגיון ומדע.
כמה מילים: טרם בקרתי בחנות.
הדף שלהם בפייסבוק: כאן
כתובת: Amoreiras Shopping Center, Av. Eng. Duarte Pacheco, Lisbon

Imaginarium
אודות: זו רשת עם מאות סניפים ברחבי העולם, עם מוצרים לילדים בכל הגילאים.
כמה מילים: טרם בקרתי בחנות.
אתר אינטרנט: כאן
כתובת: ניתן לאתר סניפים וכתובות כאן.

Tiger
אודות: רשת שמקורה בקופנהגן, עם 500 חנויות ב- 26 מדינות (לא כולל ישראל). החנות מוכרת מוצרים במחירים עגולים בלבד, במחיר מקסימאלי של 30 אירו.
כמה מילים: בקרתי בסניף בסלדניה. זו יותר חנות פיצ'פקעס מחנות צעצועים. אפשר למצוא בה קשקושים לילדים, כמו בובת ג'ירפה מעץ לצביעה, חרוזים, מטקות פינג פונג עם שפם, אקדחי מים, חרב מספוג, מיכל בועות סבון, טיסני נייר, בית בובות, פאזלים, טושים, בלונים, מוצרים למסיבות יום הולדת, משאבה לאופניים, ועוד ועוד. וחוץ מזה, יש בטייגר גם מבחר מוצרים מתחומים אחרים, דוגמת מכשירי כתיבה, מחברות, מוצרי ניקיון ומטבח, אוזניות וממתקים. אני, אגב, קניתי שם כדורגל כדורגל ספוג לבתי הקטנטונת 🙂
אתר אינטרנט: כאן
כתובת: ניתן לאתר סניפים וכתובות כאן.

Toys R Us
אודות: רשת הצעצועים העולמית המפורסמת.
כמה מילים: טרם בקרתי בחנות שלהם בפורטוגל.
אתר אינטרנט: כאן.
כתובת: כאן ניתן לראות רשימה של כתובות וסניפים.

תגובות

כתיבת תגובה