הרשימות שלהלן הן פרי מחקר ובדיקה מקיפים שביצעתי. כשאני מטייל ברחבי פורטוגל, אני בוחר מלונות מהן. על אופן גיבוש ההמלצות קראו כאן.

טיפ 1: שימו לב למיקום הנהדר של מלון ה"בד אנד ברקפסט" הזה בקוימברה, כ-700 מ' בלבד מהאוניברסיטה העתיקה של קוימברה.
טיפ 2: איפה לישון בקוימברה? נקודת ציון טובה על מנת למדוד את מיקום המלון ביחס ללב התיירותי וההיסטורי שלי קוימברה היא האוניברסטיה העתיקה של קוימברה (Universidade de Coimbra), הפיסגה של העיר.
טיפ 3: קוימברה, בירת ימי הביניים של פורטוגל במשך למעלה מ-100 שנים, היא אחת מגולות הכותרת של פורטוגל, עיר מלאת אווירה ומקום טוב ללון בו במסגרת טיול בפורטוגל. הרובעים המרכזיים של קוימברה ואיזורי המלונות הפופולריים בעיר הם: (1) העיר העילית, שמטפסת במהירות מעל גדות נהר המונדגו, משכנם של מלכי פורטוגל משך מאו שנים. תושבי העיר מטפסים את העלייה הזו כבר מאות שנים!; (2) העיר התחתית של קוימברה (ה"באישה"); (3) איזור כיכר הרפובליקה (Praça da República) – מרכז חברתי של העיר. זהו איזור יחסית חדש ומרווח של העיר. השכונות הסמוכות נבנו במאה ה-19. (4) לגדות ומעבר לנהר.

לכל אחד מהאיזורים האלה בקוימברה יש את החן המיוחד שלו וכל אחד מהם יכול להתאים ללינה. על מנת להקל עליכם את הבחירה הכנתי רשימה של מלונות מומלצים בקוימברה:

אני מקווה שרשימות הדירות והמלונות המומלצים תסייע לכם לבחור מקום לינה טוב, שתיהנו בו ושיתרום להנאתכם בטיול. בכל מקרה, אם נהניתם במקום הלינה שתבחרו, וגם אם חלילה לא נהניתם, זה יהיה נהדר אם תשתפו.