הרשימות שלהלן הן פרי מחקר ובדיקה מקיפים שביצעתי. כשאני מטייל ברחבי פורטוגל, אני בוחר מלונות מהן. על אופן גיבוש ההמלצות קראו כאן.

בָּאיְשָׁה היא העיר התחתית של ליסבון. רוּסִיוּ היא הכיכר שבלב בָּאיְשָׁה, וזהו גם הלב השוקק ומקום המפגש הפופולארי ביותר של ליסבון. אפשר לראות בכיכר רוסיו את הלב התיירותי של ליסבון התיירות וההיסטורית. בָּאיְשָׁה היא לא רק רובע מרכזי בליסבון, אלא גם חלק מישורי שלה, ובעיר שבנויה על גבעות כליסבון, יש בכך יתרון. אם תלונו בהוסטל בבאישה, כשתצאו לרחוב תהיו מיד בלב העניינים.

אכסניות

שִׁיאָדוֹ (Chiado) ובָּאְיְרוֹ אָלְטוֹ (Bairro Alto) קרובים לכיכר רוסיו, מרחק הליכה בד"כ, והם גם מרכזיים, שוקקים ויפהפיים בפני עצמם. באישה ושיאדו הם האזורים המגניבים של העיר, עם בתי קפה חמודים, כיכרות מתוקות וחיי לילה שוקקים, רומנטיים ומגונדרים. בהחלט מקום טוב לבחור בו הוסטל בליסבון. עם זאת, שִׁיאָדוֹ ובָּאְיְרוֹ אָלְטוֹ בנויים על גבעה, והדבר יכול להציב קושי לתייר, בשל הצורך לטפס לפעמים במעלה הגבעה. אם אין לכם בעייה עם הליכה בעלייה, אז שני הרובעים המתוקים האלה הם לדעתי אפילו מוצלחים יותר מבָּאיְשָׁה ורוּסִיוּ. אבל התחרות ממש צמודה.
אכסניות
אני מאוהב באלפמה. בעיניי, אם אתם רוצים לפגוש את הנשמה של ליסבון, לגעת בלב שלה, זה המקום. כביסה על חבל, עצי תפוז, צלילי מוזיקת פאדו, תושבים מציצים מהחלונות, כוסית ליקר ז'ינז'יניה, סימטאות צרות ומפותלות, ליסבון כמו בסרטים. גם אם אתם לא לנים שם, תבקרו באלפמה, לא להחמיץ. משהו משהו 🙂

אָלְפָמָה (Alfama) וקָשְטֶלוֹ (Castelo) הם הרובעים העתיקים של ליסבון, עם הרבה מאד אופי והיסטוריה. עם זאת, אלה באופן כללי אזורים מתחדשים של העיר, עם חלקים פחות מטופחים ומגונדרים. באלפמה יש מדרונות קשים להליכה, מדרגות רבות וחלקים נרחבים ממנה אינם נגישים בקלות לכלי רכב. באלפמה אפשר לפגוש ליסבון פשוטה, עתיקה, יפה ואמיתית, אם כי לפעמים מוזנחת, במרחק הליכה מהאיזורים היותר מודרניים של העיר.

אכסניות

אני מקווה שרשימות הדירות והמלונות המומלצים תסייע לכם לבחור מקום לינה טוב, שתיהנו בו ושיתרום להנאתכם בטיול. בכל מקרה, אם נהניתם במקום הלינה שתבחרו, וגם אם חלילה לא נהניתם, זה יהיה נהדר אם תשתפו.