הרשימות שלהלן הן פרי מחקר ובדיקה מקיפים שביצעתי. כשאני מטייל ברחבי פורטוגל, אני בוחר מלונות מהן. על אופן גיבוש ההמלצות קראו כאן.

טיפ 1: המלון הזה נמצא בכיכר האהובה עלי בשיאדו, ואולי בליסבון כולה. זו כיכר לא גדולה ומתוקה בשם Largo do Carmo. אני רגיל לשמוע עליו דברים נהדרים ממטיילים. נראה לי מעולה ללון במלון שבכל בוקר כשיוצאים לרחוב פוגשים את הכיכר המתוקה הזו, זו דרך טובה להתאהב בליסבון 🙂
טיפ 2: שִׁיאָדוֹ (Chiado) ובָּאְיְרוֹ אָלְטוֹ (Bairro Alto) קרובים לכיכר רוסיו, מרחק הליכה בד"כ, והם גם מרכזיים, שוקקים ויפהפיים בפני עצמם. באישה ושיאדו הם האזורים המגניבים של העיר, עם בתי קפה חמודים, כיכרות מתוקות וחיי לילה שוקקים, רומנטיים ומגונדרים. עם זאת, שיאדו ובאירו אלטו בנויים על גבעה והדבר יכול להציב קושי לתייר, בשל הצורך לטפס לפעמים במעלה הגבעה. אם אין לכם בעייה עם הליכה בעלייה, אז שני הרובעים המתוקים האלה הם איזורים נהדרים ללון בהם, עם שפע של מלונות ודירות מעולים. כדי שיהיה לכם קל לבחור טוב, הכנתי רשימה של מלונות ודירות מומלצים ברובעים הנהדרים האלה של ליסבון. הנה:
מלונות מומלצים בשיאדו ובבאירו אלטו (ליסבון)

דירות מומלצות בבאירו אלטו ושיאדו – ליסבון

אני מקווה שרשימות הדירות והמלונות המומלצים תסייע לכם לבחור מקום לינה טוב, שתיהנו בו ושיתרום להנאתכם בטיול. בכל מקרה, אם נהניתם במקום הלינה שתבחרו, וגם אם חלילה לא נהניתם, זה יהיה נהדר אם תשתפו.