הרשימות שלהלן הן פרי מחקר ובדיקה מקיפים שביצעתי. כשאני מטייל ברחבי פורטוגל, אני בוחר מלונות מהן. על אופן גיבוש ההמלצות קראו כאן.

טיפ 1: אני לנתי בהוסטל הזה בפורטו, ליד תחנת הרכבת סאו בנטו. זו הייתה חוויה יוצאת מן הכלל עבורי, נפלאה. המיקום מעולה וההוסטל כמו בסרטים. הייתי לי הרגשה שאני בסרט של הארי פוטר. בקטע טוב!

טיפ 2: איפה לישון בפורטו? באיזה איזור לבחור הוסטל? לדעתי חשוב בפורטו לבחור הוסטל במיקום מרכזי, כזה שאם אתם יוצאים לרחוב אתם מיד בלב העניינים. השהות של תייר בעיר בד"כ קצרה וכך תוכלו להרגיש את העיר הכי טוב בזמן קצר. לי הזדמן באופן אישי ללון גם בלב העניינים וגם במקומות לינה מחוץ ללב ההיסטורי של פורטו וזה הרגיש אחרת. בפעם החמישית או השישית שלי בפורטו אני מרשה לעצמי כבר לקחת חדר באיזורים קצת יותר מרוחקים, אבל בביקור ראשון או שני, בחרו במרכז, עדיף.

טיפ 3: מהו המרכז? הנה כמה מיקומים מרכזיים בעיר שיוכלו לתת לכם קנה מידה. אם תלונו קרוב אליהם, זה יהיה טוב: הריביירה של פורטו (Ribeira), קתדרלת סה של פורטו (Sé); קפה מג'סטיק (Majestic Café); תחנת הרכבת סאו בנטו (Estação São Bento); כיכר ליברדדה (Praça da Liberdade) ומגדל קלריגוש (Torre dos Clérigos). אני מאד אוהב גם את האיזור של Foz do Douro. קצת מרוחק מלב העיר, אבל הנוף של האוקיינוס יוצא מן הכלל.

טיפ 4: שימו לב – העיר פורטו בנויה על גבעות וההליכה בה כרוכה גם בטיפוס. שני איזורים מישוריים, יפים ומרכזיים של העיר הם שדרת אליאדוס (Avenida dos Aliados) וגדות הנהר (הריביירה), אבל כדי להגיע לשם ולצאת משם לטייל ברחבי העיר, יש לצעוד בעלייה. העליות והמורדות של פורטו יכולות לאתגר, קשה להימנע מהן, אבל זה חלק מהחן של העיר 🙂

הנה רשימה שהכנתי של הוסטלים מומלצים בעיר פורטו, שתעזור לכם לבחור נכון:

אני מקווה שרשימות הדירות והמלונות המומלצים תסייע לכם לבחור מקום לינה טוב, שתיהנו בו ושיתרום להנאתכם בטיול. בכל מקרה, אם נהניתם במקום הלינה שתבחרו, וגם אם חלילה לא נהניתם, זה יהיה נהדר אם תשתפו.