הרשימות שלהלן הן פרי מחקר ובדיקה מקיפים שביצעתי. כשאני מטייל ברחבי פורטוגל, אני בוחר מלונות מהן. על אופן גיבוש ההמלצות קראו כאן.

שימו לב גם לדירה המתוקה של אריק באלפמה (אהובה על זוגות!), עם ההמלצה החמה הזו.

בָּאיְשָׁה היא העיר התחתית של ליסבון. רוּסִיוּ היא הכיכר שבלב בָּאיְשָׁה, וזהו גם הלב השוקק ומקום המפגש הפופולארי ביותר של ליסבון. אפשר לראות בכיכר רוסיו את הלב התיירותי של ליסבון התיירות וההיסטורית. בָּאיְשָׁה היא לא רק רובע מרכזי בליסבון, אלא גם חלק מישורי שלה, ובעיר שבנויה על גבעות כליסבון, יש בכך יתרון.

אכסניות

שִׁיאָדוֹ (Chiado) ובָּאְיְרוֹ אָלְטוֹ (Bairro Alto) קרובים לכיכר רוסיו, מרחק הליכה בד"כ, והם גם מרכזיים, שוקקים ויפהפיים בפני עצמם. באישה ושיאדו הם האזורים המגניבים של העיר, עם בתי קפה חמודים, כיכרות מתוקות וחיי לילה שוקקים, רומנטיים ומגונדרים.עם זאת, שִׁיאָדוֹ ובָּאְיְרוֹ אָלְטוֹ בנויים על גבעה, והדבר יכול להציב קושי לתייר, בשל הצורך לטפס לפעמים במעלה הגבעה. אם אין לכם בעייה עם הליכה בעלייה, אז שני הרובעים המתוקים האלה הם לדעתי אפילו מוצלחים יותר מבָּאיְשָׁה ורוּסִיוּ. אבל התחרות ממש צמודה 🙂
אכסניות
אָבֶנִידָה דֶה לִיבֶּרְדָדֶה (Avenida da Liberdade) של ליסבון היא שדרה ארוכה, עם מלונות רבים ויוקרתיים לאורכה. נוהגים לכנות את השדרה הזו "השאנז אליזה של ליסבון", והיא באמת מהודרת ויפה. לטעמי, עם זאת, חסרים לה נשמה ואופי.

שימו לב – המלונות ברשימה שלהלן משתרעים על איזור נרחב של העיר. אָבֶנִידָה היא שדרה ארוכה שיוצאת מהבאישה של ליסבון ומטפסת מעלה, ועל כן הגישה למלון עלולה להיות כרוכה בהליכה במדרון. "כלל האצבע" שאני יכול להציע לכם כאן, הוא שככל שהמלון קרוב לכיכר רוסיו (Rossio), עדיף, והכי טוב שיהיה במרחק הליכה מהכיכר.

אני מאוהב באלפמה. בעיניי, אם אתם רוצים לפגוש את הנשמה של ליסבון, לגעת בלב שלה, זה המקום. כביסה על חבל, עצי תפוז, צלילי מוזיקת פאדו, תושבים מציצים מהחלונות, כוסית ליקר ז'ינז'יניה, סימטאות צרות ומפותלות, ליסבון כמו בסרטים. גם אם אתם לא לנים שם, תבקרו באלפמה, לא להחמיץ. משהו משהו 🙂

אָלְפָמָה (Alfama) וקָשְטֶלוֹ (Castelo) הם הרובעים העתיקים של ליסבון, עם הרבה מאד אופי והיסטוריה. עם זאת, אלה באופן כללי אזורים מתחדשים של העיר, עם חלקים פחות מטופחים ומגונדרים. באלפמה יש מדרונות קשים להליכה, מדרגות רבות וחלקים נרחבים ממנה אינם נגישים בקלות לכלי רכב. באלפמה אפשר לפגוש ליסבון פשוטה, עתיקה, יפה ואמיתית, אם כי לפעמים מוזנחת, במרחק הליכה מהאיזורים היותר מודרניים של העיר. ואגב, מרוב אהבה לאלפמה, אני מדריך שם את הסיור "להתאהב באלפמה". 🙂

אכסניות

בלם הוא אחד מהאיזורים ההיסטוריים היפים והחשובים של ליסבון והביקור בו מומלץ, מאד (וניתן לעשות זאת בעזרת מסלול הסיור הכתוב והחינמי הזה). עם זאת, בלם מרוחקת כ-10 ק"מ מכיכר רוסיו ומהלב ההיסטורי של ליסבון ואין לה את האופי שלדעתי מתאים ללינת לילה. אלא אם אין לכם סיבה מיוחדת ללון בבלם, עדיפים איזורים אחרים של העיר.

אני מקווה שרשימות הדירות והמלונות המומלצים תסייע לכם לבחור מקום לינה טוב, שתיהנו בו ושיתרום להנאתכם בטיול. בכל מקרה, אם נהניתם במקום הלינה שתבחרו, וגם אם חלילה לא נהניתם, זה יהיה נהדר אם תשתפו.