בימים חמים בתל אביב, הים היה עבורי מקום נהדר להתרענן בו. כשגרתי בעיר הלבנה, הייתי קופץ רכוב בטוסטוס לחוף הים, חוף מציצים או חוף גורדון בד"כ. לא נהגתי לקחת איתי מגבת, אלא רק כפכפים, מכנס קצר והחולצה שלגופי. את הטוסטוס הייתי מחנה על המדרכה, כמה שאפשר קרוב לחוף, ומשם ממשיך בריצה קלילה לים, אחת, שתיים, וספלאש, קפיצת ראש טובה ומרעננת למים. השתכשכות, כמה תנועות שחייה, ואז מהמים המלוחים חזרה ישר לאופנוע. בשיער ומכנס רטובים וכפות רגליים מלאות בחול, הייתי רוכב חזרה הביתה. תענוג!

קיץ הגיע לליסבון, ובנוסף לכך שחם לי, אני מתגעגע להרגשה הטובה של קפיצת ראש לתוך מים מרעננים. לפורטוגל אמנם יש קו חוף ארוך ומשגע, אבל חוף הרחצה הקרוב לליסבון נמצא עשרות ק"מ ממנה, והמים שם קרים מאד.

בסוף השבוע האחרון, החום העיק כל כך, עד שגמלה החלטה בליבי, בהעדר חוף רחצה בעיר, למצוא לי בריכה. ואמנם מצאתיה, קרוב לבית, על קומה גבוהה של מלון בשדרת אבנידה דה ליברדדה, השאנז אליזה של ליסבון. קפצתי קפיצת ראש כפי שרציתי לבריכה קטנה וחמודה, השתרעתי על מיטת שיזוף, ובנוסף גם נהניתי מנוף עוצר יפהפה של ליסבון, והיה לי נעים, נעים, נעים.

הנה כמה תמונות מהבילוי הרטוב שלי בבריכה של מלון NH Collection Lisboa Liberdade, להתרשמותכם. הכניסה לבריכה, כמי שאינו אורח המלון, עלתה לי 25 אירו.

לליסבון יש עוד בריכות להציע, והכנתי לי בהקשר זה רשימה של בריכות נוספות בליסבון וסביבותיה שלמיטב ידיעתי ניתן להנות מהבריכה שלהן, תמורת תשלום, גם מבלי להיות אורח המלון, ושביום מן הימים יהיה זה עונג לטבול גם בהן:

***חשוב: גם לגבי הבריכה הנ"ל ששחיתי בה, וגם לגבי רשימת הבריכות שלהלן, בררו מראש עם המלון אם הם מסכימים לקבל לבריכה אורחים שאינם לנים במלון, הם נוטים לשנות את המדיניות שלהם מפעם לפעם.

1. Altis Belém Hotel, בבלם.
2. Corinthia Hotel Lisbon, ב-Sete Rios.
3. HF Fénix Music, באיזור כיכר המרקיז דה פומבל.
4. EPIC SANA Lisboa, ב-Amoreiras.
5. Sheraton Lisboa Hotel & Spa, ב-Picoas.
6. Holiday Inn Lisboa, ב-Saldanha.
7. Pestana Palace, ב-Ajuda.
8. Palacio Estoril, באשטוריל.
9. Farol Design Hotel, בקשקאיש.

והנה מלונות שיש להן מאגר מים צונן שכזה, שפתוח לרחצה, למיטב ידיעתי, רק לאורחי המלון:
1. Olissippo Lapa Palace, ב-Lapa.
2. Tivoli Lisboa, ב-Avenida da Liberdade.
3. Torel Palace, באיזור Avenida da Liberdade.
4. Memmo Alfama, באלפמה.

Posted by Palácio Estoril, Hotel Golf & Spa on Wednesday, June 1, 2016

הרשימות הנ"ל הן פרי מחקר שעשיתי מבלי לבקר במלונות שצויינו לעיל, וגם לא שחיתי בבריכות שלהן (עדיין!), אז אם ממש חשוב לכם שתהיה בריכה במלון שלכם, כדאי שתוודאו שאמנם לא נפלה טעות ברשימה, טוב? שחייה נעימה!

תגובות

כתיבת תגובה