למי שרוצה לטייל טיול יום מליסבון לסינטרה והסביבה, לדעתי ולאחר שאני עוקב אחר חוויות מטיילים, אלה 2 הברירות המומלצות:

1. טיול יום מודרך לסינטרה, קאבו דה רוקה וקשקאיש. יעיל, נוח רואים עוד 2 מקומות יפים וגם מכירים מדריך פורטוגלי חמוד. כתבתי על טיול כזה שהשתתפתי בו ונהניתי. ניתן להירשם אונליין לטיול היום המודרך לסינטרה, קאבו דה רוקה וקשקאיש (ההדרכה באנגלית).

2. לנסוע בתחבורה ציבורית לסינטרה ולהשקיע את כל היום בסינטרה (כלומר לוותר על קאבו דה רוקה וקשקאיש, לאותו היום לפחות). בהמשך הפוסט הזה אוסיף מידע בקשר להגעה לסינטרה בתחבורה ציבורית.

רוצים להגיע מליסבון לסינטרה בתחבורה ציבורית?
רכבת היא לדעתי האלטרנטיבה המועדפת. הנה מידע בקשר לכך, כמו גם בעניין האפשרות לטייל בסינטרה עצמה באמצעות תחבורה ציבורית.

מליסבון לסינטרה ברכבת
רכבת לסינטרה יוצאת כל כ-20 דקות מתחנת הרכבת רוסיו במרכז ליסבון. הנסיעה נמשכת כ-45 דקות. לוחות זמנים מדויקים ניתן למצוא באתר של Comboios de Portugal.

Rossio-Train-Station
תחנת הרכבת רוסיו

לטייל בתוך סינטרה בתחבורה ציבורית
המרחק מתחנת הרכבת של סינטרה למרכז ההיסטורי שלה הוא כ-1.5 ק"מ. אפשר לעשות את הדרך בהליכה בעלייה (שהיא לא מספיק מתונה לטעמי, אבל הנוף יפה), או במונית. אלטרנטיבה נוספת, שמאפשרת גם לטייל בין ארמונותיה של סינטרה ואתריה המרכזיים, היא קווי האוטובוס של חברת Scotturb:

  • קו מספר 434 יוצא מתחנת הרכבת של סינטרה, עובר דרך המרכז ההיסטורי שלה וממשיך ל- Castelo dos Mouros וגם לארמון פנה (Palácio Nacional da Pena).
  • קו מספר 435 יוצא גם הוא מתחנת הרכבת של סינטרה ונוסע אל המרכז ההיסטורי שלה. משם, הסיבוב שלו כולל את Quinta da Regaleira, Palácio de Seteais ו-Palácio de Monserrate.

את המסלולים שעושה הקווים הנ"ל וגם את לוח הזמנים שלהם אפשר לראות כאן (בפורטוגזית). בעונת התיירות האוטובוסים הללו בד"כ מאד עמוסים. כדי להימנע העומסים ככל שניתן, מומלץ להגיע לסינטרה מוקדם.

Sintra-434
אוטובוס 434, סינטרה

ולמי שבכל זאת מגיע ברכב…
חנייה בסינטרה, ואפילו נסיעה בדרכיה, היא עניין מאתגר מאד, ובפרט בעונת התיירות, בגלל מספר התיירים הרב המבקר בה.

בעקבות פניה של חבר בקבוצת הפייסבוק "פורטוגל שלנו" בקשר לחניות בסינטרה, שלחתי פנייה בנושא לחברה המנהלת את הפארקים והאתרים של סינטרה. הם השיבו, שישנם אזורי חניה ללא תשלום בקרבת הכניסה לפארקים / אתרים שלהם, פרט לארמון הלאומי של סינטרה (שנמצא במרכז ההיסטורי של סינטרה). בקשר לארמון הלאומי של סינטרה, הם הוסיפו, יש איזור שנקרא “Largo do Rio do Porto” שבו החנייה חינם. הם גם הפנו לדף המידע והמפה האלה, שכוללים סימונים של חניות בסינטרה.

כדאי להגיע לסינטרה ובעיקר לארמונותיה מוקדם בבוקר כדי להימנע מהעומסים. אם אתה מגיעים בינואר ודאי די רגוע שם, אבל ככל שמתקרבים לעונת התיירות העומסים עולים.

וחוצמזה, סינטרה נהדרת!

תגובות

כתיבת תגובה