ליסבון ופורטו הן שתי הערים הגדולות בפורטוגל, וגם מוקדי משיכה תיירותיים. איך לתכנן את הנסיעה ביניהן והיכן לעצור בדרך?

רבים מהתיירים הישראליים המגיעים לפורטוגל, בוחרים לבקר בליסבון ובפורטו, שתי הערים הגדולות של פורטוגל, ולטייל ביניהן ברכב.

רבים מהמטיילים שאני פוגש בסיורים הרגליים שאני מדריך בליסבון, ממשיכים מליסבון ברכב לפורטו. לפני היציאה לטיול, הם שואלים ומבקשים מידע על המסלול ועל נקודות העניין בדרך, והפוסט הזה מוקדש להם.

המרחק בין ליסבון לפורטו הוא 313 ק"מ. עשיתי אותו לא פעם בכביש בכביש המהיר בנסיעה של כשלוש שעות. צ'יק צ'אק ומגיעים. אבל למה למהר? אם אתם בטיול, עדיף שתעשו את הדברים באופן איטי ורגוע יותר, בכבישים משניים, כי יש מקומות יפים רבים לגלות ולראות בדרך.

5 המקומות המומלצים ביותר לביקור בדרך בין ליסבון ופורטו

אלה המקומות שלטעמי הם החשובים והמומלצים ביותר לביקור בדרך מפורטו לליסבון, או מליסבון לפורטו, שכדאי לשלבם בעדיפות ראשונה במסלול הטיול:

  • סינטרה (Sintra) – סינטרה הרומנטית, עם הטירות והארמונות שלה, נמצאת בקרבת ליסבון, ואפשר לבקר בה גם כטיול יום מהעיר. מקובל לשלב בטיול לסינטרה גם ביקור בקאבו דה רוקה וקשקאיש. על מסלול טיול היום זה תוכלו לקרוא עוד כאן.
  • אובידוש (Óbidos) – עיירת ימי ביניים יפהפייה.
  • בטליה (Batalha) – שידועה במיוחד בזכות המנזר הנהדר שלה.
  • טומאר (Tomar) – אחת העיירות המקסימות ביותר בפורטוגל, עם מנזר טמפלרי מרשים, וגם בית כנסת עתיק.
  • קוימברה (Coimbra) – עיר אוניברסיטאית מרשימה.

הצעות למסלולי נסיעה
יש אינספור דרכים ואפשרויות לתכנן את מסלול הנסיעה שבין פורטו וליסבון, לאורך החוף או עם כניסה לפנים הארץ, וקביעת המסלול הספציפי הוא עניין של העדפה אישית ותחומי עניין. אפשר לעשות את הדרך הזאת ביום או יומיים, ואפשר גם לטייל בה שבועיים, עם שפע של אתרים מעניינים.

הנה שני מסלולים לדוגמה לנסיעה בין ליסבון ופורטו. תוכלו לשלב ביניהם, לבצע בהם התאמות, לדלג על אתרים ולקבוע את מספר ימי הטיול לפי צורכי הטיול שלכם. העיקר שתסעו בזהירות ותבלו בנעימים!

– מסלול מהיר וממוקד
– מסלול אתרים היסטוריים ולחוף האוקיינוס

מקומות מעניינים נוספים לבקר בהם בין ליסבון לפורטו

המסלולים הנ"ל מכסים מבחר של מקומות מעניינים בין פורטו לליסבון. כמובן שיש מוקדי עניין נוספים שלא צוינו שם, וניתן לתכנן עימם מסלולים שונים, כאלה ואחרים. לנוחותכם הנה רשימה מפורטת של מקומות ששווים לדעתי ביקור בין ליסבון לפורטו. תוכלו להסתייע בתכנון מסלול הטיול והנסיעה שלכם ברשימת המקומות והאתרים הבאה (לפי סדר א-ב):

כמה ימים בכל מקום? וכמה זמן בסה"כ?
יש הרבה דברים יפים ומקומות מעניינים לראות בדרך שבין פורטו לליסבון, והשפע הזה מאפשר לטייל באיזור הזה אפילו שבוע ויותר. בטיול קצר יותר יש לבחור, היכן לבקר ועל אילו מקומות לדלג. את המקומות שאני אוהב במיוחד ציינתי בתחילת הפוסט הזה.

יומיים הם לדעתי זמן מיניאמלי, וגם טוב, להיכרות בסיסית עם ליסבון. אתם שוכרים רכב? ביומיים האלה בליסבון אין צורך ברכב, עדיף לדעתי להשתמש בתחבורה ציבורית, ובעיקר במוניות וגם ללכת ברגל. גם על העיר פורטו אפשר לקבל רושם טוב בזמן דומה, ובטיול שמוגבל לשבוע למשל, הייתי מסתפק בכך, ואולי אפילו קצת פחות, למי שזריז. גם בפורטו עצמה השתמשתי בנוחות בתחבורה ציבורית.

האפשרויות לתכנון מסלול ולבחירת האתרים מגוונות. אפשר לישון כל לילה במקום אחר, ואפשר גם ללון רק בפורטו ובליסבון ולצאת מהן לסיורי יום, זה עניין של העדפה וטעם אישייים.

שימו לב גם לדפי המידע "טיולי יום מחוץ לליסבון ברכב" וגם "מסלולים מומלצים לטיול ברכב בפורטוגל", שרלוונטיים לנושא הזה ויוכלו לתת לכם רעיונות נוספים לתכנון מסלול הטיול שלכם.

יש לכם מידע נוסף? אנא שתפו!
אני מקווה שהסקירה הנ"ל תסייע לכם. הסקירה מתבססת על מחקר ובדיקה שעשיתי, תוך הצלבת מידע וחוות דעת מהניסיון האישי שלי בטיולי רכב בפורטוגל, כמו גם מידע שקבלתי וליקטתי מלקוחות שהצטרפו לסיורים שלי, ידע כללי, המלצות מקוונות, ספרות, כתבי עת ועיתונים מקומיים. בחלק גדול מהמקומות הנ"ל ביקרתי ובכבישים רבים גם נסעתי, אבל לא בכולם. אם יש לכם מידע נוסף או בקשר לנסיעה בין פורטו לליסבון, זה יהיה נהדר אם תשתפו. נסיעה טובה!