היום בבוקר הבת שלי, עוד לא בת 3, צפתה לפני היציאה לגן בתחילת סרט האנימציה ״מפלצות בע״מ״. אני לא יודע איך הטלויזיה התגלגלה לסרט הזה, וקצת דאגתי. בכל זאת, היא לא ראתה בעבר מפלצות וזו הייתה עבורה פעם ראשונה. אחרי כמה רגעים, ראיתי שהיא צוחקת ומשועשעת, אז שחררתי את הדאגה וצחקתי איתה.

אבא שלי (כלומר סבא) הגיע לבקר אותנו בפורטוגל. כשהוא מגיע, זו הזדמנות עבורנו לטייל יחד ועבורי גם להשלים פערים ולבקר במקומות שאני קורא עליהם כאן בקבוצה ושעדיין איני מכיר. היום נסענו לאבורה. לא דמיינתי מה מצפה לי שם. טוב שבתי הלכה לגן ולא הצטרפה לטיול… אתר התיירות שהותיר עלי את הרושם הרב ביותר באבורה הוא אתר קודר מאד, טראגי, ואפילו מפחיד… היו אמיצים!

״קפלת העצמות״ נבנתה באבורה במאה ה-17. באותה התקופה היו עשרות בתי קברות בעיר, על שטחי אדמה גדולים מדי. כפיתרון, נזירים הוציאו עצמות מהאדמה והשתמשו בהם כדי לבנות ו״לקשט״ את בית התפילה הזה. גולגלות ועצמות אנושיות של כ-5000 נזירים הודבקו במלט לקירות הקפלה, מסודרות בקפידה, והתוצאה מצמררת. ואם כל זה עדיין לא הבהיל אתכם, אז הכתובת בכניסה לקפלה מוסיפה התראה:

״העצמות שכאן, מצפות לעצמותיך״

יאבבבה… 🙂

״קפלת העצמות״ באבורה היא אתר תיירות פופולרי. בעיניי, אם אתם גם מבוגרים וגם אמיצים, היא שווה את הביקור. מצד שני, אם שנתכם נודדת בקלות, או לילדים, כדאי לחשוב פעמיים. אולי עדיף שקודם תתחילו עם צפייה ב״מפלצות בע״מ״. ????????