הגן הבוטאני Jardim Botânico
אודות: הגן הבוטאני הוקם במאה ה-19 למען מחקר ולימוד אקדמי. הגן עשיר במינים טרופיים מניו זילנד, אוסטרליה, יפן ודרום אמריקה.
כמה מילים: באחד הימים התחשק לי טבע ואוויר נקי. בתי התינוקת הצטרפה אלי ומצאנו את שנפשי חשקה בגן הבוטאני של ליסבון. טיילנו בשלווה בחיק הצמחיה הפראית, שוטטנו בין עצי דקל מזנים שונים, וגם ביקרנו בתערוכה של פטריות. את תשומת ליבי משכו, משום מה, הצברים. הם הזכירו לי את קישקַשתָא. הקטנטונת לא מכירה את קישקַשתָא, אבל נראה לי שגם היא נהנתה. היינו בלב העיר, אבל זה הרגיש כמעט כמו בג'ונגל. זה לא מקום לשכב בו על הגב, אבל יש אחלה ספסלים. הביתן של הפרפרים היה סגור.
אתר אינטרנט: כאן

פארק גולבנקיאן Gulbenkian Park
אודות: הפארק הוקם בשנת 1969 והוא חלק מהמרכז התרבותי גולבנקיאן, הכולל גם מוזיאון, אמפיתיאטרון ועוד. שטחו של הפארק 7.5 דונם והוא עשיר בצמחיה טבעית. שני אגמים נבנו בפארק, והם משמשים בתי גידול לעופות מים מסוגים שונים.
כמה מילים: זהו הפארק האהוב עלי ועל משפחתי בליסבון. כיף לטייל בשבילי ההליכה נהדרים, לחצות גשרים קטנים, לצעוד בחיק האירוסים, האקליפטוסים והצפצפות ולהרגע לשמע פכפוך מים זורמים. לאורך השבילים ישנם ספסלי ישיבה וגם אזורים שבהם אפשר לשבת על הדשא. אם אתם אוהבים אמנות, כדאי לשלב את הטיול בפארק עם ביקור במוזיאון קאלוסט גולבנקיאן, שיש בו אוסף מרשים של דברי אמנות מהמערב ומהמזרח (על אחד מהם כתבתי כאן), וגם במרכז לאומנות מודרנית. אם אתם רעבים, במבנה של המרכזז לאומנות מודרנית ישנה קפיטריה עם מבחר גדול של מנות, במחירים סבירים. ליד הקפיטריה יש חנות ספרים איכותית. כשאנו באים לבילוי של יום ראשון בפארק, אנחנו מטיילים בפארק, אוכלים בקפיטריה וגם מבקרים בחנות הספרים ובמוזיאון. כיף!
אתר אינטרנט: כאן

פארק אשטרלה Jardim da Estrela
אודות: אחד הגנים הוותיקים של ליסבון, מהמאה ה-19.
כמה מילים: הגעתם לליסבון ומתחשק לכם לבלות בחיק הטבע? אני ממליץ על פארק אשטרלה. באשטרלה יש עצים עתיקים ששורשיהם פרצו מתוך האדמה, צמחייה אקזוטית, בריכה עם ברווזים, גן שעשועים, בתי קפה ומדשאות. בלב הפארק יש במת ברזל עתיקה יפהפיה עליה מופיעות בקיץ להקות מוזיקה. זהו פארק נהדר למשפחות, לילדים וגם למי שרוצה לשבת על ספסל, לקרוא ספר וליהנות מהשמש.
גוגל מפות: כאן

תגובות

כתיבת תגובה