אמש ביליתי בוקר נהדר, נוח ומשפחתי בחוף ים בקרבת ליסבון, ואני רוצה לשתף!

פעם, כשגרתי בת"א והיה לי חם, היה לי הרגל לרכב על הטוסטוס לחוף גורדון לבוש טי-שרט, בגד ים וכפכפים. הייתי מחנה את האופנוע זריז על המדרכה, קופץ קפיצת ראש למים, חותר קצת, מלקק גלידה לפעמים וחוזר אל הקטנוע ולהמשך סידורי היום.

כיום, כאבא שנוסע לים לבילוי משפחתי, אני נדרש לשאת יותר ציוד מכפי שהדברים היו פעם בת"א, אבל עדיין, אני מעדיף סידור שיאפשרו לי מינימום סבלות, ושהדברים, כולל אוכל, יחכו לי במידת האפשר על שפת הים.

סידור נוח שכזה מצאתי במסעדה איטלקית בחוף הים בקרקבלוש, Capricciosa שמה, כ-25 ק"מ מערבית לליסבון. יש להם מיטות שיזוף ושמשיות על החוף, ובנוסף גם פיצות נהדרות, שמוגשות ישר אל החוף. מי שרוצה יכול לעלות מהחוף גם למסעדה, ושם הדברים עוד יותר נוחים, סוג של ביץ' לאונג'. פינוק! אני שילמתי 15 אירו למיטת שיזוף ליום (לא זול, אבל יש גם תעריפים אחרים אם משך הזמן קצר יותר). החניה, בתשלום, קרובה ונוחה.

מי הים היו קררררים מאד, אבל היה נעים לפחות לשכשך בהם את הרגליים. לחברי היקר אבישי מגיע קרדיט וגם תודות על שנתן לי את הטיפ המעולה הזה. הוא מספר על ימים שבהם בריכות מים קטנות נקוות על החוף, תוצאה של גאות ושפל, והמים בבריכות הרדודות, שמתחממים מהר מהשמש, נעימים מאד לרחצה. עוד אשוב לרחוץ בהן 🙂