מטיילים ללא רכב שכור? יש גם טיול יום מאורגן של חברה מקומית שיוצא מפורטו ומבקר בבראגה וגימראייש (עם מדריך פורטוגלי חביב, באנגלית). פרטים נוספים כאן.

1. יציאה בבוקר מפורטו לכיוון בראגה. מרחק הנסיעה כ-55 ק"מ. בראגה נחשבת לבירה הדתית של פורטוגל.

2. בקרו בכנסייה הבולטת בעיר – הקתדרלה של בראגה (Sé de Braga), אחד מהמבנים החשובים ביותר בפורטוגל הודות להיסטוריה העתיקה שלו ולאיכותו האומנותית. כאן יושב הארכיבישוף של פורטוגל.

ראו את התמונה של הקתדרלה כאן למטה. זו אחת מזויות הצילום המפורסמות בפורטוגל והזדמנות צילום טובה גם בשבילכם. צלמו את עצמכם בזווית המיוחדת הזו ושתפו בקבוצת הפייסבוק "פורטוגל – לשאול, לטייל, לשתף", כדי שנוכל ליהנות איתכם!

עוד בבראגה, נחמד לשוטט בסימטאות שבסביבות הקתדרלה, מקום טוב למצוא בית קפה ולנשנש משהו. במרחק כ-300 מ' מהקתדרלה שימו לב לגן סנטה ברברה (Garden of Santa Barbara), גן ציבורי יפה ומעוצב בסמוך לארמון הארכיבישוף. רומנטי!

בבקרים של ימי חמישי יש שוק בבראגה. אני נהניתי בשוק יותר מבקתדרלה :-). מידע נוסף (וגם תמונות של השוק) בפוסט "בראגה, פעם שנייה".

3. סעו כ-5 ק"מ מחוץ למרכז בראגה אל נקודת התצפית של כנסיית ישוע הטוב (Miradouro do Santuário do Bom Jesus), שנמצאת בעיירה בשם Tenões. נקודת התצפית ידועה בזכות גרם מדרגות הבארוק המפואר שלה. זהו אחד מהאתרים המפורסמים בכל פורטוגל והזדמנות צילום נהדרת נוספת.

4. לאחר שתהנו מנקודת התצפית המשיכו בנסיעה קצרה לכנסיית ישוע הטוב Bom Jesus do Monte, שהיא הכנסייה שבראש גרם המדרגות, במעלה הגבעה.

בסמוך לכנסייה, שימו לב לפוניקולר המקסים. זהו הרכבל הראשון בחצי האי האיברי, משנת 1882. הוא מונע באמצעות לחץ מים ומאפשר העלאה והורדה של נוסעים במדרון.

5. נסיעה לגימראייש (מרחק הנסיעה כ-21 ק"מ), ערש לידתה של פורטוגל ועיר בירתה הראשונה. אם הבטן מקרקרת, אפשר להתחיל בארוחת צהריים ב-Restaurante Mumadona.

6. ביקור בארמון דוכסי ברגנסה בגימראייש (Paço dos Duques de Bragança).

7. ביקור בטירה של גימראייש (Castelo de Guimarães).

8. נסיעה חזרה לפורטו. מרחק הנסיעה כ-60 ק"מ.