מטיילים ללא רכב שכור? יש גם טיול יום מאורגן של חברה מקומית שיוצא מפורטו ומבקר בעמק הדורו (עם מדריך פורטוגלי, באנגלית). פרטים נוספים כאן.

1. יציאה בבוקר מפורטו לכיוון פסו דה רגואה. בדרך תעברו בתעלת מראו (Túnel do Marão), התעלה הארוכה בפורטוגל, 5.6 ק"מ אורכה. חפירתה החלה בשנת 2009 והיא נפתחה לשימוש בשנת 2016. עלות חפירתה הייתה כ-270 מיליון אירו.


2. עצירה בפסו דה רגואה להליכה נעימה על גשר הולכי הרגל – Ponte Pedonal – שעל נהר הדורו (יש שלט בעיירה שמכוון ל-Ponte Pedonal). במקור נבנה הגשר בשנת 1872 לפי הוראתו של המלך דום לואיש הראשון. בשנת 1949 הגשר יצא מכלל שימוש בשל נפילת לוחות העץ שלו. הגשר שוקם בשנת 2012. מותרות בו הליכה ורכיבה על אופניים בלבד. הנה תמונות שצילמתי מהגשר:


3. נסיעה קצרה מפסו דה רגואה לסיור וטעימות ביקב Quinta de Marrocos. מידע נוסף באתר שלהם ובאמצעות יצירת קשר עימם, כאן.


4. ארוחת צהריים ב- Varanda da Regua. אוכל פורטוגלי מסורתי. היה לי טעים, אבל לא יוצא דופן. מה שכן יוצא דופן הם הנופים הנהדרים מהמסעדה. פנטסטיים! תמונות של הנוף מהמסעדה שכחתי לצלם, אבל הנה מנת פתיחה וקינוח שצילמתי. הקינוח טעים, אש!


5. נסיעה בכביש N222 לאורך הנהר לפיניאו. הדרך הציורית הזו היא אחת מהיפות בפורטוגל כולה. הנה תמונות שצילמתי מהרכב:


6. שייט של שעה בפיניאו. אני שטתי עם החבר'ה האלה, והיה חמוד מאד, כולל דרינק. כשירדתי מהשייט בפיניאו, סיפר לי ה"קברניט" שיש להם גם שירות של…. סקי מים על הדורו! סקי מים! על הדורו! לא ניסיתי, אבל זו נראית לי חוויה שכדאי שאבדוק בהזדמנות הראשונה. הפעם האחרונה שעשיתי סקי מים הייתה מזמן מזמן, בכינרת… 🙂


7. סיור וטעימות ביקור ביקב D'Origem. הם מייצרים יינות אדומים, יינות לבנים, יינות רוזה, מיץ ענבים, שמן זית ודבש. המקום מוקף כרמים והנופים ממנו על נהר ה-Douro כ"כ יפים. צילמתי שם תמונות יוצאות מן הכלל!


8. ולסיום: נסיעה דרך Estrada de Sabrosa והתחברות לכביש המהיר לכיוון פורטו (Estrada de Sabrosa היא דרך יפהפייה, אם כי איטית ועקלקלה. אם התעייפתם או מיציתם, קצרו לכיוון הדרך המהירה חזרה לפורטו).

טיפים מעניינים שטרם ניסיתי אבל קיבלתי ממישהי שמבינה:
– רוצים להפליג על הדורו? אלה חברות מומלצות: Tomaz do Douro ו-Barcadouro. ההמלצה היא להסתפק בשייט של יום אחד בין פיניאו לבין Braca de Alva (בסמוך לגבול עם ספרד).
– יקב מוצלח במיוחד למי שממשיך לטייל מזרחה מפיניאו, לכיוון הגבול עם ספרד: Quinta do Vesuvio.