באוטובוס מפונטה דה לימה לויאנה דו קשטלו כבר ירד הערב, וחיפשתי באייפון מקום לינה עבורי. אני משתמש באפליקציה של airbnb וזה עובד טוב. מצאתי חדר שמצא חן בעיניי, העברתי הזמנה וחיכיתי לאישור. ממש לפני שהאוטובוס הגיע לתחנה, האייפון צפצף וג׳ואנה, המארחת, כתבה לי שחברה שלה, לוסיאנה, תבוא לאסוף אותי ברנו טווינגו צהובה. גם טווינגו וגם צהובה? את האוטו הזה יהיה קשה מאד לפספס. טווינגו או לא, פינוק. אנ'לא ציפיתי!

הבית של ג׳ואנה הוא מין וילה שהייתה פעם בית המשפחה שלה. הוריה נפטרו ולג׳ואנה היה רעיון להפוך את המקום לגסט האוס. לוסיאנה, מעצבת פנים במקצועה, עזרה לה בעיצוב המקום, והתוצאה נהדרת. קיבלתי חדר חמוד בקומה השנייה, אחד מתוך ארבעה חדרי אירוח שיש בבית. בנוסף יש בו גם סלון רחב ידיים עם טלויזיה, ספרים ואח, שכל האורחים יכולים להיפגש בו, מטבח, ועוד. בית גדול ונעים. החיסרון היחיד שלו בעיניי היה המיקום, מחוץ למרכז ההיסטורי של ויאנה, אבל כל יתר היתרונות חיפו על כך, בגדול. והנה לינק לדירה של ג׳ואנה ב-airbnb.

לוסיאנה, שאכן אספה אותי מהתחנה בטווינגו הצהובה, היא ברזילאית במקור. היא עברה לגור בפורטוגל לפני כ-20 שנים. ויאנה דו קשטלו שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, ורק בשנה שעברה, אחרי שנים רבות של מגורים בעיר, לוסיאנה שחתה בפעם הראשונה בים. 20 שנים בלי לשחות בים של העיר שלה! למה? כי המים קפואים! כדי להתכונן לרחצה הראשונה שלה, היא הכינה את עצמה במשך תקופת מה על ידי רחצה במים קרים במקלחת…

אתר התיירות האהוב עלי בויאנה הוא מונטה סנטה לוזיה. מדריך הלונלי פלנט שמטייל איתי מספר שיש שתי סיבות לבקר בגבעה הירוקה הזו שמשקיפה על ויאנה. האחת, הנוף המרהיב על העמק, הנהר והאוקיינוס. השני, כנסייה מרשימה על ראש הגבעה. צודקים, ולדעתי יש סיבה אחת נוספת, והיא הפוניקולר שעולה את העלייה התלולה לראש הגבעה. זו נסיעה כיפית של כ-7 דקות בכלי תחבורה ייחודי שהיא חוויה בפני עצמה. סוג של לונה פארק.

בסוף השהייה, לוסיאנה הנהדרת הסיעה אותי לתחנת הרכבת בטווינגו הצהובה. בי בי לוסיאנה, בי בי ג׳ואנה וגם בי בי ויאנה!

מויאנה תפסתי רכבת צפונה לויגו, ספרד, שהיא כשלעצמה רמז עבה ליעד שלי. אנה מועדות פני? לאן אני מנסה להספיק?

בינתיים, הנה לכם תמונות ויאנה דו קשטלו וסרטון של הפוניקולר הנהדר שלה, תהנו. ????