כשחייתי בישראל, נהניתי לצפות בהצגות תיאטרון. הבימה, בית ליסין, הקאמרי, גשר, אפילו הסימטה. מתחשק לי לצפות בתיאטרון גם בפורטוגל, אבל רמת הפורטוגזית שלי עדיין אינה מאפשרת לי לצפות בהצגות בשפה המקומית. יצאתי, אם כך, לחפש הצגות תיאטרון באנגלית בליסבון, ומצאתי את The Lisbon Players.

תיאטרון The Lisbon Players מציג הצגות באנגלית בליסבון כבר במשך כ-70 שנים. הרפרטואר כולל הצגות קלאסיות ומודרניות וגם, מפעם לפעם, הופעות מוזיקה.

צפיתי ב-The Lisbon Players באופרה הקומית "שודדי הים מפנזאנס" ("The Pirates of Penzance"). האווירה בתיאטרון, על הבמה וגם בקרב הצופים, היא בריטית. זה הרגיש כמעט מיוזיקל בלונדון, רק יותר קטן ואישי. תזמורת קטנה, תפאורה יפה, תלבושות מושקעות ושירים משמחים.

אני לא מבקר תיאטרון, אבל היו רגעים בהצגה שהרגשתי שיש קצת זיופים בשירה ומשחק מעט חובבני. בכל מקרה, זה לא הפריע לי. הדבר אפילו מצא חן בעיניי, היה בכך משהו אנושי. הנה חבורה של אנשים, מארץ אחרת, שעשתה מאמץ והקימה לעצמה כאן תיאטרון של ממש. כל הכבוד. טוב שיש לי מקום לצפות בו בתיאטרון כאן בעיר. אולי יום אחד אפתח כאן סניף של "המטאטא", או לפחות חומוסיה, כדי שגם לי תהיה פינה כזאת כאן, שבה אוכל להרגיש קצת מישראל.

תיאטרון The Lisbon Players פועל באולם בשם Estrela Hall ויש בו 99 מקומות ישיבה. כדאי להזמין כרטיסים מראש, אבל גם אם לא הזמנתם מראש, אל תאמרו נואש. כשבקרתי באתר האינטרנט של התיאטרון ביום ההצגה, היה כתוב שם שכל הכרטיסים אזלו. בכל זאת נסעתי בערב לתיאטרון, ואמנם מצאתי בקופה כרטיס, ככל הנראה בשל הזמנות שבוטלו ברגע האחרון.

עדכון | 23/12/2015

ה-Culturgest של ליסבון (באיזור Campo Pequeno) מארח מפעם לפעם מופעים ואמנים מחו"ל, כולל הצגות תיאטרון. לוח ההופעות נמצא כאן.

תגובות

כתיבת תגובה