הצטרפו לסיור באָלְפָמָה, השכונה העתיקה, הלב והנשמה של ליסבון. גלו עם המדריך אריק את ליסבון האינטימית, הפשוטה והכנה, עם מבוך של סמטאות קסומות, כביסה צבעונית על חבל, מוזיקת פאדו הבוקעת מתוך הבתים ונקודות תצפית מרהיבות. בואו להתאהב גם אתם.

מחיר: סיור חינמי. התשלום לפי שביעות רצון.
הרשמה: יש להירשם מראש באמצעות טופס ההרשמה שבעמוד הזה.
שעת התחלה: 16:00 אחה"צ.
משך הסיור: כשלוש שעות בקירוב.
מקום מפגש: נפגשים ממול לבית קפה בשם Graça 77 שכתובתו היא כדלקמן:
Largo da Graça no. 77, Lisbon
מידע מפורט לגבי דרכי ההגעה לנקודת המפגש ניתן למצוא כאן.
אורך המסלול: כ-5.5 ק"מ
הרשמה: יש להירשם מראש.
המדריך: אריק
שפה: עברית

אלפמה נחשבת לנשמה של ליסבון. האווירה בה מיוחדת במינה. צאו עימי למסע ברובע העתיק והססגוני של ליסבון, מבוך ציורי של סמטאות תלולות ומפותלות, ככרות קטנות, בנייה צפופה, חיי רחוב שוקקים, כביסה תלויה על חבל ומוזיקת פאדו הבוקעת מן הבתים. הסיור מבקר גם ב"רחוב היהודים", שריד היסטורי לקהילה היהודית שהתגוררה בו.
הסיור מבקר וחולף על פני אתרים מרכזיים ברובעים גְרָאסָה ואלפמה, ובין היתר באלה הבאים:

1

נקודת התצפית של גְרָאסָה

את הסיור נתחיל בנקודת תצפית נהדרת על ליסבון. היא אהובה במיוחד על ציירי העיר ומציעה נוף מרהיב של העיר והנהר.!
2

שוק הפשפשים

שוק צבעוני, המכונה גם "שוק הגנבים". הסוחרים, רבים מהם צוענים, מוכרים סחורות שונות ומשונות.**
3

רחוב היהודים

שריד לקהילה היהודית המפוארת של ליסבון.
8

בית הנקודות המחודדות

בית עם חזית מיוחדת וקוצנית, המוקדש כיום לסופר הפורטוגלי זוכה פרס נובל ז'וּזֶה סאראמאגוּ.*
10

טירת סאו ז'ורז'

טירת סאו ז'ורז', סמל ידוע ומרשים של העיר ליסבון, ניצבת על הגבעה הגבוהה ביותר במרכז ההיסטורי של העיר.
5

נקודת התצפית פורטש דו סול

זוהי מרפסת המשקיפה אל הנהר ואל כיפות וגגות הרעפים של השכונה העתיקה של ליסבון.
6

המדרכה הפורטוגזית לזכרה של עמליה רודריגז

זוהי מדרכת פסיפס יפהפיה, הנושאת את דיוקנה של עמליה, דיוות הפאדו של פורטוגל.
6

מזרקת המלך" ו"מזרקת המשורר"

שתי מזרקות השתייה היפות של רובע אלפמה.
4

נקודת התצפית סנטה לוזיה

זוהי נקודת תצפית רומנטית, בתוך גן פורח ומעוטר אריחי קיר מצוירים.
7

ועוד…

ושיטוט בין סמטאות, סמטאות, קסומות, רומנטיות ומרגשות. ממש להיאבד באלפמה!
*הסיור חולף על פני האתר, אולם אינו כולל כניסה אליו.
**בימי שלישי ושבת בלבד. משך הביקור בשוק: כ-15 דקות.

Miradouro-da-Graca
זו חזית בית הקפה שמולו ניפגש.

נקודת המפגש של הסיור "להתאהב בְּאָלְפָמָה" היא ממול לבית קפה בשם Graça 77 שכתובתו היא כדלקמן:
Largo da Graça no. 77, Lisbon
הכתובת הנ"ל היא הכתובת שיש לומר לנהג המונית בדרך לנקודת המפגש. לחובבי תוכנות ניווט, הנה מיקום נקודת המפגש בגוגל מפות.

איך מגיעים לנקודת המפגש?

  • הכי פשוט ומומלץ ב-Uber או במונית. בקשו מנהג המונית שיסיע אתכם לכתובת הנ"ל (ואם יש לכם Uber, עדיף).
  • לא מומלץ – בטראם מספר 28. הנסיעה בטראם בליסבון היא אמנם חוויה מיוחדת, אבל לא מומלץ לנסות להגיע לסיור בטראם 28. בעונת התיירות התור בתחנה ארוך מאד, זמן ההמתנה לטראם ממושך והצפיפות בקרון רבה. לכן, הטראם לא יאפשר לכם לתזמן את זמן ההגעה שלכם לנקודת המפגש באופן סביר.
  • לרצי מרתון בלבד – ברגל. נקודת המפגש נמצאת על פסגת אחת מגבעות העיר. המרחק של נקודת המפגש מכיכר Rossio, למשל, הוא קילומטר אחד בלבד. לכאורה, לא רחוק, אבל מדובר בעלייה תלולה וקשה מאד. ממש ממש לא מומלץ.
  • להגיע ברכב לנקודת המפגש? לדעתי להגיע לנקודת המפגש ברכב, זה רעיון לא טוב. החניה במרכז ליסבון, ובפרט באזור נקודת המפגש, היא עניין מסובך מאד, אם אפשרי בכלל. ומניסיון, לקוחות שניסו להגיע עם רכב, הסתבכו עם זה. לסיכום – לא מומלץ בכלל.

להתראות! 🙂

הקונספט של Free Tour הוא תופעה עולמית ודרך חדשה ופופולרית לגלות ערים ברחבי העולם. "סיור חינמי" אולי נשמע בהתחלה כמו רעיון מוזר, אבל יש סיבות טובות לכך שהסיורים מהסוג הזה מצליחים כל כך. הסיור החינמי מחויב להעניק תמורה גבוהה למטייל וטיול איכותי ומהנה שיש לו ערך רב.

האם יש לשלם עבור סיור חינמי? סיור חינמי הוא סיור שאין מחיר קבוע מראש להשתתפות בו. מחירו של הסיור החינמי כפוף לאיכות החוויה ולשביעות הרצון של המשתתף. המטיילים חופשיים לתת למדריך, או שלא לתת, טיפ כפי אוות נפשכם וכפי שהם מרגישים שראוי לאחר הסיור. הכוח והברירה, לתת או שלא לתת טיפ, וכמה לתת, היא בידי הלקוח. אתם תחליטו בסוף הסיור כמה היה שווה הסיור וכמה אתם יכולים ורוצים לשלם עבורו, אם בכלל.

האם סיורים חינמיים הם סיורים איכותיים? כן, ויש לכך סיבה טובה ויעילה. ההכנסה של המדריכים בסיורים החינמיים תלויה בטיפים שהם מקבלים מהמטיילים ולכן יש להם מוטיבציה גבוהה לספק סיור באיכות מעולה. אם המדריך רוצה לקבל טיפים מהמטיילים, הוא צריך להרוויח אותם על ידי הדרכת סיור מעולה. הסיור חייב להיות מוצלח והלקוח חייב להיות מרוצה כדי שהקונספט יעבוד.

סיור חינמי הוא מצב של Win-Win, כולם יוצאים מרוויחים, גם התיירים וגם המדריכים. זוהי אלטרנטיבה מרגשת לגלות עיר, שמשאירה את השליטה בידיכם כמה לשלם עבור סיור, תוך כדי תמיכה במדריכים ויזמים מקומיים. הפופולריות ההולכת וגדלה של הסיורים החינמיים מוכיחה שסוג הטיול החדשני הזה עובד ושמטיילים מזהים את הערך שלו ואת היתרונות הייחודיים שהוא מציע, עם חווית טיול איכותית, ומשלמים למדריכים טיפים בהתאם.

המדריך הוא אני, אריק זרה. אני מציג את עצמי בעמוד הזה, עם הרבה פרטים מעניינים על חיי. חשוב לי שנכיר, וחשוב לי שתתאהבו בליסבון ותגלו את יופייה. אני מזמין אתכם להתקרב אל העיר הנהדרת הזו, שאני מאוהב בה עד מעל לראש.

ההדרכה שאני מעניק בסיור בעל-פה, מתרכזת באופן האישי בו אני מתרשם מליסבון כישראלי שמתגורר בעיר ובהיכרות האישית שלי עם העם הפורטוגלי ותרבותו, וכל זאת על רקע אתרים מרכזיים של ליסבון שנפגוש לאורך מסלול הסיור ואירועים חשובים מההיסטוריה של פורטוגל ובירתה. אני אוהב להכיר את הלקוחות שלי באופן אישי, לשוחח עימם, לגלות מה מעניין אותם, ולספר להם על החיים בליסבון. חשוב לי לסייע לעיר להיחשף בפני המטיילים מתוך התבוננות ודרך הרגליים, על יופייה, צליליה, טעמיה, וריחותיה, באווירה קלילה ועם יחס אישי. מניסיוני, גם לקוחותיי נהנים מכך.

בליסבון הייתה לאורך ההיסטוריה קהילה יהודית מפוארת. השילוב של מעשי אלימות כלפי היהודים בעיתויים שונים בהיסטוריה ורעידת האדמה של שנת 1755 בליסבון, הביא לכך שמהרובעים היהודיים ההיסטוריים של ליסבון, כמעט ולא נותר שריד, כך שאין ממש רובע יהודי לסייר בו בליסבון. בסיור אני מתייחס כמובן להיסטוריה היהודית של העיר, לקורות היהודים בה ולגירוש פורטוגל. הסיור כולל ביקור ב"רחוב היהודים" באלפמה, שריד לקהילתה היהודית העתיקה של ליסבון, ושם אני מתייחס לפרק היסטורי הרלוונטי לקשר שבין פורטוגל והעם היהודי. עם זאת, הסיור אינו מתמקד בהיסטוריה היהודית של העיר, והוא כולל התייחסות לנושאים רבים נוספים, כלליים, וגם כאלה הקשורים לדתות ולתרבויות אחרות.

ילדים מוזמנים בחום לסיורים שלי. אורכו של הסיור כשלוש שעות, כולל הליכה ומידע שאעביר בע"פ. אני מבין שישנם ילדים שזה יכול להיות מתאגר עבורם. אני תמיד עושה כמיטב יכולתי להפוך את החוויה למסקרנת ומעניינת גם עבור הילדים המשתתפים בסיור, ומניסיוני אמנם ילדים נהנים בו. למטיילים עם תינוקות, מומלץ ביותר להביא מנשא.

אני אב לתינוקת מתוקה, נהנה מאד בחברת תינוקות וילדים ושמח מאד כשהם מצטרפים לסיורים.

כאב שמגלגל עגלה לא מעט, אני יודע מניסיון שליסבון עיר מאתגרת מבחינת עבירות ונגישות עגלת תינוק. העיר בנויה על גבעות, עם דרכים ומדרונות תלולים. לפעמים אפילו בתחנות מטרו מרכזיות אין מעלית, וצריך איכשהו להסתדר בעלייה במדרגות נעות, ללא אלטרנטיבה אחרת. המדרכות הפורטוגזיות, ורוב המדרכות כאן הן כאלה, עשויות מאבנים קטנות ושטוחות בגדלים שונים. כשמגלגלים עליהן עגלת תינוקות, זה יכול להרעיש, לפעמים גלגל יכול להיתקע בין אבנים, אבל מניסיוני עם עגלת התינוק שלנו, זה על פי רוב זורם. העגלה מתגלגלת ומתקדמים יפה. יש לי תיאוריה שהרעידות שהמדרכה יוצרת בעגלה מסייעות להרדמה. 🙂 עם מנשא לתינוק, בכל מקרה, יותר קל כאן.

העיר ליסבון בנויה על גבעות. אלפמה היא הרובע העתיק של ליסבון, מבוך מקסים של סמטאות קסומות, ורבות מהן מדורגות. חלק משמעותי מהסיור צועד במדרגות הללו. אמנם ברוב המסלול מדובר בירידה במדרגות, ועם כל הרצון שלי שלסיור יוכל להצטרף כל המעוניין, אני לא ממליץ על יציאה לסיור בליסבון העתיקה עם עגלת תינוק, ובעצמי לא הייתי יוצא עם התינוקת שלי ועגלתה למסלול שכזה. בלתי אפשרי לגלגל עגלת תינוק בתוואי דרך שכזה, ולסחוב בו עגלה על הידיים ידרוש מאמץ מוגזם.

העיר ליסבון בנויה על גבעות. כדי להקל על המטייל, אני משתמש בקיצורי דרך ותכנון מסלול יצירתי במטרה למעט בעליות. עם זאת, עדיין, הסיור כולל חלקים של הליכה בעלייה, לרבות במדרגות. על כן, אנא הביאו עמכם נעלי הליכה נוחות, מים ואפילו חטיף.

דרגת קושי של סיור הליכה היא במידה רבה עניין של דעה אישית, הקשור גם לכושר האינדיבידואלי של כל מטייל ומטייל. בנוסף למידע שמפורט כאן על אופיו של המסלול (אורכו, משכו, וכיו"ב), אני יכול לספר לכם מה חשבו מטיילים שכבר השתתפו בסיור על דרגת הקושי שלו. ממשובים של משתתפים בסיור למדתי שהתשובה לשאלה "האם הסיור היה קשה פיזית?", כמעט תמיד הייתה "היה בסדר גמור, לא קל ולא קשה".

במהלך הסיור אני עושה כמיטב יכולתי לשמור על קצב הליכה נינוח ונעים, במהירות שתתאים לכל המשתתפים בקבוצה, כך שכולם יהנו מהחווייה. בכל השנים שהדרכתי את הסיור הזה, איני זוכר אף לא מקרה אחד של מטייל או מטיילת שהחלו את הסיור ונאלצו לפרוש ממנו בשל קושי פיזי (וגם אם יהיו מטיילים בעתיד שירגישו צורך לעשות זאת, כמובן שפתוחה בפניהם האפשרות לפרוש מהסיור במהלכו אם הם יבחרו בכך או שנוכל לקבוע, במידת האפשר, נקודה מאוחרת יותר במסלול, לאחר החלק המאתגר, אליה המטיילים יגיעו במונית ויפגשו את הקבוצה שם). אני מצידי, עושה כמיטב יכולתי שכל החפצים בכך ישתתפו בסיור ויהנו ממנו ומהעיר, מכל הלב.

במקרה של מטיילים עם מגבלות ניידות או מגבלות רפואיות, אנא ידעו אותי על המגבלה מבעוד מועד ושקלו את האפשרות של סיור פרטי, שבו אפשר להתאים את קצב ההליכה לקצב שנוח לכם, וגם לעצור, לנוח או לשנות את המסלול, ואפילו לקחת מונית, אם רואים שיש צורך בכך. מכל מקום, כמובן שאיני יכול להעריך את חומרת המגבלה ואיני מוסמך לתת חוות דעת רפואית או לקבוע אם המשתתף כשיר להשתתף בסיור אם לאו. במקום של ספק, אני מציע שהלקוח ייוועץ בנושא עם רופא מומחה לפני יציאה לסיור.

ליסבון ידועה כעיר חמימה, עם כ-250 ימי שמש בשנה. יחד עם זאת, ישנם גם ימים גשומים לפעמים. גשם, בכל אופן, לא עוצר אותי, ואני שמח לצאת לסיור בכל מזג אוויר. אם גשום בחוץ, אנא הביאו אתכם מטריה ושיר לשיר בגשם.

למידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר. אני תמיד שמח להשיב ולסייע כמיטב יכולתי. בנוסף, בזמן הסיור תהיה הזדמנות לשאול אותי שאלות ולקבל המלצות לגבי המשך ביקורכם בליסבון.

טקסט חלופי

חוות דעת לקוחות

4.93 מתוך 5 (מבוסס על 23 חוות דעת)
5 out of 5
23/08/18

נרשמנו לסיור עם אריק אך לצערנו הטיסה שלנו איחרה ולא יכולנו להגיע לבוקר יום הסיור. אריק שעוד טרם עזיבתנו את ישראל שלח לנו תזכורת מפורטת על נקודת המפגש של הסיור, היה מאוד חביב ומקצוען. הוא דאג לבטל את ההזמנה וביצע החזר כספי מיוזמתו ואף הדריך אותנו בטלפון באיזה מקומות כדי לבקר לפי מספר ימי החופשה ונתן מספר טיפים טובים. אמנם לא זכינו להיות בסיור הפעם, אך בטוח שנעשה את אחד הסיורים עם אריק בביקורנו הבא!

5 out of 5
18/09/17

נהנינו מכל רגע.
כמו שם הדף, אריק אכן מעביר סיורים מכל הלב.

5 out of 5
05/07/17

אריק מדריך בעל ידע רחב ומעמיק על ליסבון ובדבריו ניכרת אהבתו למקום. היה תענוג לטייל איתך ב2 סיורים מאלפים
ואנו מצטרפים בשמחה לקהל אוהדיך וממליצים.
חיים ויעל מחיפה

5 out of 5
27/05/17

סיימנו לפני כמה שעות סיור מרתק עם אריק בליסבון. מרתק מעניין ומוצלח ביותר מומלץ וכדאי.

5 out of 5
20/05/17

טיילנו עם אריק באלפמה. נהננו מכל רגע. אריק העביר את ההדרכה במקצועיות ובתוספות של נימה אישית, מה שתרם להנאה ולהבנה של המקום. אריק מדריך בשפה רהוטה ובידענות אספקטים שונים של העיר, החל בהיסטוריה וכלה בפיקנטריה מההווי והחיים התרבותיים של החיים בליסבון.
המליץ לנו על מסעדה נהדרת שאכלנו בה אוכל טעים, טרי וזול.
ממליצים ביותר! אריק – תודה על הכל!

5 out of 5
20/05/17

חזרנו מסיור עם אריק ברובע "אלפמה" והחוויות עדין מהדהדות בנו.
מזג האויר שהאיר פנים ביחד עם ההסבר ומאור הפנים של אריק, יצרו חוויה מושלמת לתייר הישראלי בליסבון.
לקחנו את הזמן ואריק זרם אתנו.
לסיכום היה סיור שובה לב עם המלצות מעולות להמשך השהות בפורטוגל.

5 out of 5
24/04/17

ממליצים מאוד לשכור את שירותיו של המדריך אריק זרה, המכונה "ישראלי בפורטוגל". צעיר ודינמי, ידען מעולה, חביב וסימפטי. אהבנו לשוטט איתו בשתי השכונות בהן הדריך אותנו.

5 out of 5
23/04/17

תודה לך אריק על סיור מענג ומפרה בליסבון. האהבה שלך לעיר ולמה שאתה עושה ניכרת לאורך כל הסיור.
חברים יקרים ממליצים לכם בחום לטייל עם הסיורים של אריק.

5 out of 5
04/04/17

בטיסה חזרה מליסבון אשתי סיכמה כך: "מזל שמצאת את אריק, הוא עשה לנו את הטיול". מה אפשר להוסיף מעבר לכך ?
היינו עם אריק בשני הסיורים שהוא מעביר בליסבון, סיורים קצרים של 3-4 שעות, מלאים במידע טוב, אווירה מצוינת, ידע רחב והמון אהבת אמת של אריק לעיר, לעבודה שלו ו…לנו.
מעבר לסיורים שעלותם סבירה מאוד אריק "מסדר" לך את כל הטיול בליסבון, להיכן ללכת, מה לעשות, היכן לאכול, מה שווה לעשות, והכל באהבת אמת, סבלנות וידע רחב מאוד, וללא תמורה, חינם…
וזה נכון גם לשלב שלפני ההגעה, כל שאלה במייל נענית מייד, בצורה רחבה ובלי קשר אם אתה מזמין את הסיורים…
ממליץ בחום רב.
אריק – אובריגדו והמשך הצלחה !!!

5 out of 5
02/04/17

באנו לליסבון בלי יותר מדי ציפיות ובזכות אריק למדנו להכיר את העיר המדהימה הזו כשהוא עושה זאת בלי בלבולי שכל מיותרים. בצורה נעימה, עם אנרגיות נהדרות והכי חשוב- אחלה בן אדם שקשוב ונכון לעזור בלי קשר לסיורים שמעביר.
מבחינתי וגם מבחינת בתי היה פשוט נפלא לטייל בהדרכתו בשני הסיורים שקיים בזמן בו שהינו בליסבון
מומלץ בחום רב.

5 out of 5
01/04/17

אריק היקר!
תודה שגילית לנו את נפלאות ליסבון, בדרכך המיוחדת והקסומה.
אנחנו התאהבנו, בליסבון ובך.
אין ספק שנחזור
נשמח לשמור על קשר

5 out of 5
01/04/17

תודה על הטיול הנהדר!
ההדרכה ,הסיפורים האווירה והנכונות
נהנינו מאוד !!

5 out of 5
16/02/17

הסיור עם אריק באלפמה היה מדהים.אריק שופע ידע.מכיר כל פינה בשכונה ומעביר את הסיור בצורה מענינת גם לילדים שמצטרפים לטיול.מומלץ מאד.

5 out of 5
29/10/16

נהנינו מאוד לטייל עם אריק בליסבון. הסיורים היו מרתקים מכל הבחינות – הנופים, ההסברים על הרקע ההיסטורי של העיר, והגישה המיוחדת של אריק. הסיורים היו הקדמה מצוינת להמשך הביקור שלנו בעיר. מומלץ מאוד.

5 out of 5
18/10/16

סיור מאלף,מעמיק ומרגש המנוהל על ידי מדריך ידען ונלהב. חוויה מיוחדת לכל מי שרוצה להבין את ליסבון מזוויות שונות. המחמאה הגדולה ביותר שאפשר לתת היא תחושת הצער על שזה נגמר…

5 out of 5
18/10/16

הסיור עם אריק בליסבון היה עבורינו חוויה יחודית ומעמיקה.דרך עיניו הצלחנו לחוש את ליסבון, את ההסטוריה ואת הקשר שלנו למקום. אריק מדריך בעל ידע רחב, סבלנות ונכונות לענות ולהרחיב את היריעה.
זכינו למסע צבעוני וקסום בסמטאות לסבון , מסע שנחרט בזכרוננו.

4.5 out of 5
27/09/16

חוויה מיוחדת.
מעניין ומרחיב אופקים.

5 out of 5
18/09/16

אריק יקר, 5 כוכבים זה מקסימום?. האמת בשביל ההנאה , האישיות הנעימה שלך, הידע והחוויה להיות בחברתך והיותך בן אדם אמיתי, ללא פוזות, אני הייתי "קוטפת" בשבילך מהשמים עוד הרבה כוכבים. בהצלחה והנאה לאלו שעוד יהנו מחברתך ומהדרכתך. חיבוק

4.5 out of 5
10/09/16

הדברים שתשמעו אינם כתובים בספרים ואינם מפורסמים באתרי הטיולים השונים. ליסבון שתראו ותשמעו היא מזווית ראיה אישית רגשית של ישראלי שחי והתאהב בליסבון…

5 out of 5
18/08/16

אריק בא מאהבה ,אהבה לעיר ,אהבה לתושביה ורצון עז לחבר את חבר מטייליו לאהבות שלו וזהו סוד ההצלחה כנראה.
חברתי ואני טיילנו עם אריק בשני הטיולים : "ליסבון של מעלה וליסבון של מטה" והטיול ברובע אלפמה ושוק הפישפשים" והלכנו למסעדה מצוינת בהמלצתו
שם שמענו גם שירת פאדו מרגשת.
היה פשוט נפלא,נפלא להכיר את העיר כשאריק מנגיש לכם אותה , תוך כדי חיבור של החיים היום מאספקטים שונים להסטוריה וכמובן גם להסטוריה היהודית.
הטיולים עם אריק מומלצים בחום . בגלל הידענות,
החיוך החיבור למקום והיחס האישי והחם.

4.5 out of 5
15/08/16

הסיור עם אריק נתן זווית נוספת להסתכלות על ליסבון..דבר שלא הייתי יכולה לקבל בסיור אישי שלי עם ספר. החשיפה למקומות מיוחדים הנסתרים מהעין אפשרה להכיר את ליסבון בצורה ייחודית. כמו כן הסיור בעברית מאפשר הבנה טובה של התכנים…תודה על החוויה והיחס האישי יעל

5 out of 5
14/08/16

היו יומיים שלמדנו הרבה, הכרנו אדם חביב ,שנתן לנו ללמוד ולהבין מה שאנחנו רואים.

5 out of 5
14/08/16

בת זוגי ואני השתתפנו בשני סיורים בהדרכת אריק .
קודם להגעתנו אריק הציע את עזרתו בכל נושא גם אם זה לא קשור לסיור עצמו .
בסיורים פגשנו אדם שרואה בעבודתו סוג של שליחות ולא רק מקור פרנסה .
נהנו מהידע , מהאתרים ובעיקר מהחוט המקשר בין כולם האיש אריק .

כתבו חוות דעת

סמנו דירוג: