• סיור הליכה בליסבון עם אריק, בעברית

מעדיפים את הפרטיות ואת הקצב האישי שלכם? רוצים לקיים את הסיור בול בזמן שמתאים לטיול שלכם? בואו לגלות את ליסבון בסיורים פרטיים ואישיים בהדרכתי, המותאמים להעדפותיכם.

מה היתרונות של סיור פרטי?
בסיור פרטי, יש לכם את האפשרות לבחור את תאריך הסיור והשעות שבהן יתקיים (בכפוף למגבלות היומן שלי).
התכנים וגישת ההדרכה יותאמו באופן מיטבי להעדפותיכם. תשומת הלב שלי תהיה ממוקדת בכם.
קצב ההליכה יותאם באופן מדויק יותר לקצב שנוח לכם, ונוכל גם לעצור, לנוח או לשנות את המסלול, ואפילו לקחת מונית, אם רואים שיש צורך בכך.

מחיר: מחירו של כל אחד מהסיורים "ליסבון של מטה ושל מעלה" ו-"להתאהב באלפמה" כסיור פרטי הוא 360 אירו.
מקסימום משתתפים: הסיורים הפרטיים מתקיימים עם קבוצות של עד 12 אנשים.
מועד הסיור: יום ושעת הסיור במקרה של סיור פרטי הם גמישים וכפופים לתיאום מראש בינינו. אם ברצונכם להירשם, אנא צרו קשר וידעו אותי את שם הסיור ומועד הסיור המבוקש, ואשיבכם בנושא, בהתאם למצב יומני.
משך הסיור: כשלוש עד שלוש וחצי שעות בקירוב במקרה "ליסבון של מטה ושל מעלה", וכשלוש שעות בקירוב במקרה של "להתאהב באלפמה".
מקום מפגש:

במקרה של "ליסבון של מטה ושל מעלה" – מידע מפורט לגבי דרכי ההגעה לנקודת המפגש ניתן למצוא בדף הזה.

במקרה של "להתאהב באלפמה" – מידע מפורט לגבי דרכי ההגעה לנקודת המפגש ניתן למצוא כאן.

אורך המסלול: אורכו של כל אחד ממסלולי הסיורים הנ"ל הוא כ-5.5 ק"מ
הרשמה: יש להירשם מראש. אנא צרו עימי קשר לתיאום מועד הסיור הפרטי. כדי להירשם לסיור פרטי וכדי שאשמור את התאריך ביומני, יש לשלם מקדמה בסך 25% ממחיר הסיור.
המדריך: אריק
שפה: שפת ההדרכה היא עברית. בסיור פרטי תהיה לי אפשרות נוחה יותר גם ללמד אתכם כמה מילים בפורטוגזית 😉

אני שמח להדריך כל אחד מהסיורים "ליסבון של מטה ושל מעלה" ו-"להתאהב באלפמה" כסיורים פרטיים, המותאמים להעדפותיכם.

1

הסיור "ליסבון של מטה ושל מעלה"

הסיור הזה מבקר וחולף על פני אתרים אתרים מרכזיים בבָּאיְשָׁה, בבָּאיְרוּ אָלְטוּ ובשִׁיאָדוּ.

בָּאיְשָׁה הוא הרובע האלגנטי של ליסבון, עם כיכרות גדולות, מזרקות, שדרות רחבות ומהודרות, עצים גבוהים ונהר רחב ידיים. הרובע נבנה לאחר רעידת האדמה שהכתה בליסבון 1755. זהו החלק התחתון של מרכז ליסבון ועל כן שמו בָּאיְשָׁה ("נמוך" בפורטוגזית). בָּאיְרוּ אָלְטוּ ("הרובע העליון" בפורטוגזית) הוא הרובע הגבוה של מרכז העיר. יחד עם רובע שִׁיאָדוּ, זהו הלב התרבותי והבוהמי של ליסבון, שבאופן מסורתי אכלס את אמני וסופרי העיר, ומרכז חיי הלילה של ליסבון.

תיאור מפורט של מסלול הסיור "ליסבון של מטה ושל מעלה" ניתן לקרוא כאן.

2

הסיור "להתאהב באלפמה"

הסיור הזה מבקר וחולף על פני אתרים מרכזיים ברובעים גְרָאסָה ואלפמה.

אלפמה נחשבת לנשמה של ליסבון. האווירה בה מיוחדת במינה. זהו מסע ברובע העתיק והססגוני של ליסבון, מבוך ציורי של סמטאות תלולות ומפותלות, ככרות קטנות, בנייה צפופה, חיי רחוב שוקקים, כביסה תלויה על חבל ומוזיקת פאדו הבוקעת מן הבתים. הסיור מבקר גם ב"רחוב היהודים", שריד היסטורי לקהילה היהודית שהתגוררה בו.

תיאור מפורט של מסלול הסיור "להתאהב באלפמה" ניתן לקרוא כאן.

המדריך הוא אני, אריק זרה. אני מציג את עצמי בעמוד הזה, עם הרבה פרטים מעניינים על חיי. חשוב לי שנכיר, וחשוב לי שתתאהבו בליסבון ותגלו את יופייה. אני מזמין אתכם להתקרב אל העיר הנהדרת הזו, שאני מאוהב בה עד מעל לראש.

ההדרכה שאני מעניק בסיור בעל-פה, מתרכזת באופן האישי בו אני מתרשם מליסבון כישראלי שמתגורר בעיר ובהיכרות האישית שלי עם העם הפורטוגלי ותרבותו, וכל זאת על רקע אתרים מרכזיים של ליסבון שנפגוש לאורך מסלול הסיור ואירועים חשובים מההיסטוריה של פורטוגל ובירתה. אני אוהב להכיר את הלקוחות שלי באופן אישי, לשוחח עימם, לגלות מה מעניין אותם, ולספר להם על החיים בליסבון. חשוב לי לסייע לעיר להיחשף בפני המטיילים מתוך התבוננות ודרך הרגליים, על יופייה, צליליה, טעמיה, וריחותיה, באווירה קלילה ועם יחס אישי. מניסיוני, גם לקוחותיי נהנים מכך.

ליסבון ידועה כעיר חמימה, עם כ-250 ימי שמש בשנה. יחד עם זאת, ישנם גם ימים גשומים לפעמים. גשם, בכל אופן, לא עוצר אותי, ואני שמח לצאת לסיור בכל מזג אוויר. אם גשום בחוץ, אנא הביאו אתכם מטריה ושיר לשיר בגשם.

בליסבון הייתה לאורך ההיסטוריה קהילה יהודית מפוארת. השילוב של מעשי אלימות כלפי היהודים בעיתויים שונים בהיסטוריה ורעידת האדמה של שנת 1755 בליסבון, הביא לכך שמהרובעים היהודיים ההיסטוריים של ליסבון, כמעט ולא נותר שריד, כך שאין ממש רובע יהודי לסייר בו בליסבון.

בסיור "ליסבון של מטה ושל מעלה" אני מתייחס להיסטוריה היהודית של העיר, לקורות היהודים בה ולגירוש פורטוגל, והסיור גם כולל ביקור באנדרטה לזכרם של קורבנות הפוגרום של שנת 1506 ביהודי ליסבון.

גם בסיור "להתאהב באלפמה" אני מתייחס להיסטוריה היהודית של העיר, לקורות היהודים בה ולגירוש פורטוגל. הסיור כולל ביקור ב"רחוב היהודים" (Rua da Judiaria) באלפמה, שריד לקהילתה היהודית העתיקה של ליסבון, ושם אני מתייחס לפרק היסטורי הרלוונטי לקשר שבין פורטוגל והעם היהודי.

עם זאת, כל אחד מהסיורים הנ"ל אינו מתמקד בהיסטוריה היהודית של העיר, והוא כולל התייחסות לנושאים רבים נוספים, כלליים, וגם כאלה הקשורים לדתות ולתרבויות אחרות, לרבות ביקור בכנסייה.

העיר ליסבון בנויה על גבעות. כדי להקל על המטייל, אני משתמש בקיצורי דרך ותכנון מסלול יצירתי במטרה למעט בעליות. עם זאת, עדיין, הסיור כולל חלקים של הליכה בעלייה, לרבות במדרגות. על כן, אנא הביאו עמכם נעלי הליכה נוחות, מים ואפילו חטיף.

דרגת קושי של סיור הליכה היא במידה רבה עניין של דעה אישית, הקשור גם לכושר האינדיבידואלי של כל מטייל ומטייל. כיצד מכמתים דרגת קושי של סיור הליכה? בנוסף למידע שפורט לעיל על אופיו של המסלול (אורכו, משכו, וכיו"ב), אני יכול לספר לכם מה חשבו מטיילים שכבר השתתפו בסיור על דרגת הקושי שלו. בשאלון משוב שאני מעביר לאחר הסיור למטיילים שהשתתפו בו, אני שואל "האם הסיור היה קשה פיזית?", והשאלון מציע 3 תשובות אפשרויות: התשובה הראשונה היא "הסיור היה קלי קלות!"; השניה היא "היה בסדר גמור, לא קל ולא קשה"; והשלישית היא "ההליכה הייתה רבה. זה היה יותר מדי בשבילי". עד כה, כמעט כל מי שהשיב על השאלון בחר את התשובה השנייה "היה בסדר גמור, לא קל ולא קשה", למעט משתתפים ספורים שחשבו ש"הסיור היה קלי קלות!". אף אחד עד כה לא בחר בתשובה השלישית ("ההליכה הייתה רבה. זה היה יותר מדי בשבילי").

במקרה של מטיילים עם מגבלות ניידות או מגבלות רפואיות, אנא ידעו אותי על המגבלה מבעוד מועד ושקלו את האפשרות של סיור פרטי, שבו אפשר להתאים את קצב ההליכה לקצב שנוח לכם, וגם לעצור, לנוח או לשנות את המסלול, ואפילו לקחת מונית, אם רואים שיש צורך בכך. מכל מקום, כמובן שאיני יכול להעריך את חומרת המגבלה ואיני מוסמך לתת חוות דעת רפואית או לקבוע אם המשתתף כשיר להשתתף בסיור אם לאו. במקום של ספק, אני מציע שהלקוח ייוועץ בנושא עם רופא מומחה לפני יציאה לסיור.

ילדים מוזמנים בחום לסיורים שלי. אורכו של הסיור כשלוש שעות, כולל הליכה ומידע שאעביר בע"פ, ואני מבין שישנם ילדים שזה יכול להיות מתאגר עבורם. אני תמיד עושה כמיטב יכולתי להפוך את החוויה למסקרנת ומעניינת גם עבור הילדים המשתתפים בסיור, ומניסיוני אמנם ילדים נהנים בו. אם בכל זאת נראה לכם שהילדים שלכם יעדיפו יחס יותר אישי ומסלול שישים דגש על מה שמעניין אותם ועל הקצב שנוח להם, אנא שקלו את האפשרות של סיור פרטי, אז אוכל לערוך התאמות קלות במסלול הסיור הרגיל וגם להתאים את תכניו, במידת האפשר, כך שיתאים יותר לילדים.

מדיניות "הביטולים הקלים" תאפשר לכם במקרה הצורך ביטול קל של הרשמתכם לסיורים של "ישראלי בפורטוגל" והחזר של המחיר ששילמתם עבור הסיורים. פרטים נוספים כאן.

אני אב לתינוקת מתוקה, נהנה מאד בחברת תינוקות וילדים ושמח מאד כשהם מצטרפים לסיורים.

כאב שמגלגל עגלה לא מעט, אני יודע מניסיון שליסבון עיר מאתגרת מבחינת עבירות ונגישות עגלת תינוק. העיר בנויה על גבעות, עם דרכים ומדרונות תלולים. לפעמים אפילו בתחנות מטרו מרכזיות אין מעלית, וצריך איכשהו להסתדר בעלייה במדרגות נעות, ללא אלטרנטיבה אחרת.

המדרכות הפורטוגזיות, ורוב המדרכות כאן הן כאלה, עשויות מאבנים קטנות ושטוחות בגדלים שונים. כשמגלגלים עליהן עגלת תינוקות, זה יכול להרעיש, לפעמים גלגל יכול להיתקע בין אבנים, אבל מניסיוני עם עגלת התינוק שלנו, זה על פי רוב זורם. העגלה מתגלגלת ומתקדמים יפה. יש לי תיאוריה שהרעידות שהמדרכה יוצרת בעגלה מסייעות להרדמה. 🙂

העיר ליסבון בנויה על גבעות. כדי להקל על המטייל אני משתמש בקיצורי דרך ותכנון מסלול יצירתי במטרה למעט בעליות. עם זאת, עדיין, הסיור כולל חלקים של הליכה בעלייה, לרבות במדרגות.

בסיור "ליסבון של מטה ושל מעלה" השתתפו בעבר מטיילים עם עגלת תינוק, והדבר אפשרי, והמטיילים גם נהנו בסיור, אם כי יש אתגר בדבר. חלק מרכזי של הסיור, החלק הראשון שלו, הוא במישור, שניתן לגלגל בו עגלת תינוק די בנוחות. באחד משלבי הסיור, מתחיל טיפוס לעבר רובעים של העיר השוכנים על גבעה. את חלק מהעלייה הזו ניתן לעשות בעלייה במעלית חשמלית, אבל ישנה גם הליכה בעלייה ברחובות ועל המדרכות, ונדרשת שם דחיפה של העגלה במדרון. אני עשיתי את המסלול הזה בעצמי עם עגלת התינוקת שלי. הודות לכושרי הגופני הטוב, העלייה והדחיפה לא היו לי קשות במיוחד, אבל זה שטוב שתדעו על כך ותשקלו גם את העניין בהתאם לכושרכם ולהעדפותיכם האישיות. עוד יצויין, שבאחד משלבי המסלול הסיור נכנס לבית סגור שהכניסה אליו והתנועה בו דורשים טיפוס במדרגות, ולצערי ללא פתרון נגיש לעגלה. בשלב זה אין ברירה למי שמבקש להיכנס לבית, אלא להרים את העגלה בידיים אל תוך הבית (או להישאר בחוץ ולהמתין שהקבוצה תצא חזרה מהבית לרחוב). אשמח כמובן לסייע לכם בהרמת העגלה.

לגבי הסיור "להתאהב באלפמה" – אלפמה היא הרובע העתיק של ליסבון, מבוך מקסים של סמטאות קסומות, ורבות מהן מדורגות. חלק משמעותי מהסיור צועד במדרגות הללו. אמנם ברוב המסלול מדובר בירידה במדרגות, ועם כל הרצון שלי שלסיור יוכל להצטרף כל המעוניין, אני לא ממליץ על יציאה לסיור "להתאהב באלפמה" עם עגלת תינוק, ובעצמי לא הייתי יוצא עם התינוקת שלי ועגלתה למסלול שכזה. בלתי אפשרי לגלגל עגלת תינוק בתוואי דרך שכזה, ולסחוב בו עגלה על הידיים ידרוש מאמץ מוגזם.

למידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר. אני תמיד שמח להשיב ולסייע כמיטב יכולתי. בנוסף, בזמן הסיור תהיה הזדמנות לשאול אותי שאלות ולקבל המלצות לגבי המשך ביקורכם בליסבון.

חוות דעת לקוחות

4.75 מתוך 5 (מבוסס על 4 חוות דעת)
5 out of 5
05/04/2018

רציתי להודות לך על הסיור אתמול. כולנו נשארנו עם ההרגשה שמעבר להעברת נתונים הצלחת לחבר אותנו לאיזו רוח רוח מקומית, למלנכוליה פורטוגלית מדהימה. דרך הסיפורים האישיים שלך חיברת בין קצוות של נתונים שנתנו לנו טעימה קטנה ונפלאה של המקום..

טיול אישי המחבר את המטייל לרוח המקום והתדרים העמוקים של המלנכוליה הפורטוגלית

5 out of 5
27/12/2016

אריק יקר לא מזמן נחתנו וראיתי את הפוסט שהעלת, ממש ריגשת אותי �. תודה על הפירגון ואכן איציק איש אשכולות כפי שקראת לו בסיור והוא רכש ידע נוסף בזכותך, והוא גם בוודאי ישמח לשמוע שהקשבת לעצתו לגבי הסרט קזבלנקה .
אבל פרט למחמאות אני רוצה להודות לך על יום סיור מקסים ממלא,מעשיר בידע.
החיוך הקבוע שלך משרה אוירה נינוחה לאורך כל שעות הסיור הזמן ״ עף״ אפילו את העליות בקושי הרגשתי�.
אין ספק שאני ממליצה ואמליץ בחום להיעזר בשירותך כמדריך פרטי כפי שלקחנו אנחנו או לקבוצה . חייבת לציין גם שגם התקשורת איתך הייתה חיובית ונוחה מלכתחילה עוד בשלב ההתעניינות הצעת את עזרתך ב״טיפים״ גם מבלי שסגרנו עדיין את ההתקשרות ביננו, וכך גם לאחר הסיור .
מאחלת לך הצלחה רבה בהמשך.��

4.5 out of 5
06/07/2016

שכרתי את שירותיו של אריק לסיור הכרות של שלוש שעות בליסבון, לקבוצת מטיילים גדולה- 36 חברי מקהלת הקיבוץ הארצי. הסיור ענה על כל הציפיות ואף יותר. מעניין ולא קשה. אריק משלב היטב סיפורים מקומיים, ידע היסטורי ותרבותי, חוויות אישיות וידע אומנותי, יחד עם קסם אישי. ממליץ!

4.5 out of 5
26/05/2016

הגענו לליסבון בשייט אריק המדריך קיבל אותנו יצאנו לסיור מעניין בליסבון ברחובות ההומים אדם למדנו את ההיסטוריה של המקום ובכלל עלינו לנגודת תצפית שהעיר נראתה היטב ממנה קיבלנו הסבר וגם למעלה היה מיני פסטיבל
בקיצור נהננו מליסבון גם לאחר הסיור דרך אגב היינו קבוצה של 18 איש
ובשמם תודה

כתבו חוות דעת

דירוג