בואו לגלות עם אריק את Baixa (בָּאיְשָׁה), העיר התחתונה והמגונדרת של ליסבון, את Bairro Alto (בָּאיְרוּ אָלְטוּ) ו-Chiado (שִׁיאָדוּ), הרובעים הגבוהים ומלאי החיים של העיר, וגם את כל הדברים היפים שביניהם.

מחיר: סיור חינמי. התשלום לפי שביעות רצון.
הרשמה: יש להירשם מראש באמצעות טופס ההרשמה שבעמוד הזה.
שעת התחלה: 10:00 בבוקר
משך הסיור: כשלוש שעות בקירוב.
מקום מפגש: נפגשים ב-Terreiro do Paço, ליד הכניסה ל-Lisboa Story Centre. מידע מפורט לגבי דרכי ההגעה לנקודת המפגש ניתן למצוא בדף הזה.
אורך המסלול: כ-5.5 ק"מ
המדריך: אריק
שפה: שפת ההדרכה היא עברית. אשמח ללמד אתכם גם כמה מילים בפורטוגזית 😉

בָּאיְשָׁה הוא הרובע האלגנטי של ליסבון, עם כיכרות גדולות, מזרקות, שדרות רחבות ומהודרות, עצים גבוהים ונהר רחב ידיים. הרובע נבנה לאחר רעידת האדמה שהכתה בליסבון 1755. זהו החלק התחתון של מרכז ליסבון ועל כן שמו בָּאיְשָׁה ("נמוך" בפורטוגזית).

בָּאיְרוּ אָלְטוּ ("הרובע העליון" בפורטוגזית) הוא הרובע הגבוה של מרכז העיר. יחד עם רובע שִׁיאָדוּ, זהו הלב התרבותי והבוהמי של ליסבון, שבאופן מסורתי אכלס את אמני וסופרי העיר, ומרכז חיי הלילה של ליסבון.

הסיור מבקר וחולף על פני אתרים אתרים מרכזיים בבָּאיְשָׁה, בבָּאיְרוּ אָלְטוּ ובשִׁיאָדוּ, ובין היתר באלה הבאים:

1

גדות נהר הטז'ו (Tejo)

את הסיור נתחיל קרוב קרוב למים, על גדות הנהר של ליסבון. הנוף של גשר ה-25 באפריל ופסל "ישו המלך" מרהיב. המזח עליו נעמוד, קרוב מאד לאוקינוס, כבר מרגיש כמו ים, ולי הוא עושה געגועים ליפו. השחפים על המזח כבר עפו!
2

כיכר המסחר (Praça do Comércio)

כיכר רחבת ידיים, מפוארת ומרשימה. כאן צפיתי עם עשרות אלפי אנשים במשחק הכדורגל של גמר היורו 2016, בו פורטוגל זכתה בגביע. ראו את הסרטון הזה שצילמתי באותו הערב בכיכר המסחר, שיגעון.
3

פסל הפרש של ז'וזה הראשון (Estátua equestre de D. José I)

הפסל מציג את המלך ז'וזה הראשון כגיבור. האמת ההיסטורית שונה, ואספר על כך בסיור.
6

מעלית סנטה ז'וסטה (Elevador de Santa Justa)

ליסבון בנויה על גבעות, ויש בה עליות מאד תלולות, אתגר אמיתי לתושביה, ובמיוחד לתל אביבי כמוני 🙂 המעלית היפה הזו היא אמצעי תחבורה ייחודי שנועד להתמודד עם האתגר הזה.*
8

כיכר רוּסִיוּ (Rossio)

אחת מכיכרותיה ההיסטוריות המרכזיות והמהודרות של ליסבון.
10

אנדרטת מגן הדוד של ליסבון

בכיכר זו החל פוגרום אכזרי ביהודי ליסבון בשנת 1506. כיום, ניצבת בו אנדרטה לזכרם של הקורבנות, וזהו מקום מתאים לספר בו על קורותיה של יהדות פורטוגל.
11

בר הז'ינז'יניה

הבר הידוע הזה מוכר ליקר דובדבנים חמוצים מסורתי. זוהי הזדמנות עבורכם לקנות כוסית וללגום ליקר מתוק, לשיפור מצב הרוח!
12

תחנת הרכבת של רוּסִיוּ (Estação Ferroviária do Rossio)

תחנת רכבת מרשימה המעוצבת בסגנון הניאו-מנואליני הייחודי.
16

מעלית גלוריה (Elevador da Glória)

פוניקולר שמסיע נוסעים מעלה ומטה בין המפלסים של מרכז העיר מאז שנת 1885.*
17

נקודת התצפית סאו פדרו דה אלקנטרה (São Pedro de Alcântara)

אחת מנקודות התצפית היפות ורחבות הידיים של ליסבון, עם נוף פנורמי קסום.
22

ועוד…

בר הקורנפלקס של ליסבון, המנזר ששרד את רעידת האדמה של ליסבון, הפתעות נוספות, סיפורים ואתרים מעניינים…

*הסיור חולף בסמוך למעליות וצופה עליהן, אולם הוא אינו כולל כניסה אליהן או שימוש בהן.


Lisbon-Story-Center
זו הרחבה שבה ניפגש

מקום המפגש – רחבת הכניסה למוזיאון ה-Lisboa Story Center, בכיכר Terreiro do Paço
הסיור "ליסבון של מטה וליסבון של מעלה" יוצא מרחבת הכניסה למוזיאון ה-Lisboa Story Center. המוזיאון נמצא ב-Terreiro do Paço, הכיכר המרהיבה של ליסבון. להגיע לשם ולמצוא את מקום המפגש זה קל! הנה ההסבר בפירוט רב.

קודם כל, שימו לב, לכיכר ששמה Terreiro do Paço (טֶרֶרוּּ דוּ פָּסוּ) יש שם נוסף: Praça do Comércio (פְּרָסָה דוּ קוֹמֶרְסְיוּ). המקומיים משתמשים בשתי השמות במידה שווה לאותה הכיכר. שלטי הרחוב לפעמים ישתמשו בשם באחד, ולעתים בשם השני. לא חשוב באיזה מן השמות תשתמשו, יבינו אתכם.

איך מגיעים לכיכר Terreiro do Paço?

  • מונית – הכי פשוט וקל, ובד"כ גם מומלץ.
  • ברגל – אם אתם לנים באיזור Baixa.
  • מטרו – רדו מהרכבת התחתית (הקו הכחול) בתחנת Terreiro do Paço. לאחר שיצאתם מהרכבת עקבו אחר השלטים שמובילים לכיוון Praça do Comércio. בסופה של צעידה של מספר דקות בתחנה התת קרקעית, תמצאו את עצמכם עולים במדרגות ישר למפלס הכיכר. הביטו לימינכם מיד עם העלייה במדרגות מתחנת המטרו אל מפלס הכיכר. אתם תראו שם את השלטים של Lisboa Story Center קרוב מאד אליכם. זה מקום המפגש.
  • אוטובוס – 728, 732, 735, 736, 759, 760, 781, 782.
  • טראם – E15, E25
 • להגיע ברכב לנקודת המפגש? לדעתי להגיע לנקודת המפגש ברכב, זה רעיון לא טוב. החניה במרכז ליסבון, ובפרט באזור נקודת המפגש, היא עניין מסובך מאד, אם אפשרי בכלל. ומניסיון, לקוחות שניסו להגיע עם רכב, הסתבכו עם זה. לסיכום – לא מומלץ בכלל.
 • הגעתם לכיכר Terreiro do Paço בהצלחה. איפה ה-Lisboa Story Center?
  הגעתם לכיכר Terreiro do Paço? הביטו מסביבכם, אין דרך לפספס את השלטים הגדולים של Lisboa Story Center.

  אם אתם עומדים במרכז הכיכר, לצד הפסל הענק שבמרכזה, עם פניכם לנהר הטז'ו, הביטו לשמאלכם. בצלע השמאלית של הכיכר מתנוסס שלטים גדולים של Lisboa Story Center. לכו לכיוון השלטים, אני אמתין לכם שם.

  הכתובת הרשמית של ה-Lisboa Story Center, שיהיה לכם ליתר בטחון, היא:
  Terreiro do Paço, nº 78 a 81, Lisbon

  הקונספט של Free Tour הוא תופעה עולמית ודרך חדשה ופופולרית לגלות ערים ברחבי העולם. "סיור חינמי" אולי נשמע בהתחלה כמו רעיון מוזר, אבל יש סיבות טובות לכך שהסיורים מהסוג הזה מצליחים כל כך. הסיור החינמי מחויב להעניק תמורה גבוהה למטייל וטיול איכותי ומהנה שיש לו ערך רב.

  האם יש לשלם עבור סיור חינמי? סיור חינמי הוא סיור שאין מחיר קבוע מראש להשתתפות בו. מחירו של הסיור החינמי כפוף לאיכות החוויה ולשביעות הרצון של המשתתף. המטיילים חופשיים לתת למדריך, או שלא לתת, טיפ כפי אוות נפשכם וכפי שהם מרגישים שראוי לאחר הסיור. הכוח והברירה, לתת או שלא לתת טיפ, וכמה לתת, היא בידי הלקוח. אתם תחליטו בסוף הסיור כמה היה שווה הסיור וכמה אתם יכולים ורוצים לשלם עבורו, אם בכלל.

  האם סיורים חינמיים הם סיורים איכותיים? כן, ויש לכך סיבה טובה ויעילה. ההכנסה של המדריכים בסיורים החינמיים תלויה בטיפים שהם מקבלים מהמטיילים ולכן יש להם מוטיבציה גבוהה לספק סיור באיכות מעולה. אם המדריך רוצה לקבל טיפים מהמטיילים, הוא צריך להרוויח אותם על ידי הדרכת סיור מעולה. הסיור חייב להיות מוצלח והלקוח חייב להיות מרוצה כדי שהקונספט יעבוד.

  סיור חינמי הוא מצב של Win-Win, כולם יוצאים מרוויחים, גם התיירים וגם המדריכים. זוהי אלטרנטיבה מרגשת לגלות עיר, שמשאירה את השליטה בידיכם כמה לשלם עבור סיור, תוך כדי תמיכה במדריכים ויזמים מקומיים. הפופולריות ההולכת וגדלה של הסיורים החינמיים מוכיחה שסוג הטיול החדשני הזה עובד ושמטיילים מזהים את הערך שלו ואת היתרונות הייחודיים שהוא מציע, עם חווית טיול איכותית, ומשלמים למדריכים טיפים בהתאם.

  המדריך הוא אני, אריק זרה. אני מציג את עצמי בעמוד הזה, עם הרבה פרטים מעניינים על חיי. חשוב לי שנכיר, וחשוב לי שתתאהבו בליסבון ותגלו את יופייה. אני מזמין אתכם להתקרב אל העיר הנהדרת הזו, שאני מאוהב בה עד מעל לראש.

  ההדרכה שאני מעניק בסיור בעל-פה, מתרכזת באופן האישי בו אני מתרשם מליסבון כישראלי שמתגורר בעיר ובהיכרות האישית שלי עם העם הפורטוגלי ותרבותו, וכל זאת על רקע אתרים מרכזיים של ליסבון שנפגוש לאורך מסלול הסיור ואירועים חשובים מההיסטוריה של פורטוגל ובירתה. אני אוהב להכיר את הלקוחות שלי באופן אישי, לשוחח עימם, לגלות מה מעניין אותם, ולספר להם על החיים בליסבון. חשוב לי לסייע לעיר להיחשף בפני המטיילים מתוך התבוננות ודרך הרגליים, על יופייה, צליליה, טעמיה, וריחותיה, באווירה קלילה ועם יחס אישי. מניסיוני, גם לקוחותיי נהנים מכך.

  ליסבון ידועה כעיר חמימה, עם כ-250 ימי שמש בשנה. יחד עם זאת, ישנם גם ימים גשומים לפעמים. גשם, בכל אופן, לא עוצר אותי, ואני שמח לצאת לסיור בכל מזג אוויר. אם גשום בחוץ, אנא הביאו אתכם מטריה ושיר לשיר בגשם.

  בליסבון הייתה לאורך ההיסטוריה קהילה יהודית מפוארת. השילוב של מעשי אלימות כלפי היהודים בעיתויים שונים בהיסטוריה ורעידת האדמה של שנת 1755 בליסבון, הביא לכך שמהרובעים היהודיים ההיסטוריים של ליסבון, כמעט ולא נותר שריד, כך שאין ממש רובע יהודי לסייר בו בליסבון. בסיור אני מתייחס כמובן להיסטוריה היהודית של העיר, לקורות היהודים בה ולגירוש פורטוגל, והסיור גם כולל ביקור באנדרטה לזכרם של קורבנות הפוגרום של שנת 1506 ביהודי ליסבון. עם זאת, הסיור אינו מתמקד בהיסטוריה היהודית של העיר, והוא כולל התייחסות לנושאים רבים נוספים, כלליים, וגם כאלה הקשורים לדתות ולתרבויות אחרות, לרבות ביקור בכנסייה.

  העיר ליסבון בנויה על גבעות. כדי להקל על המטייל, אני משתמש בקיצורי דרך ותכנון מסלול יצירתי במטרה למעט בעליות. עם זאת, עדיין, הסיור כולל חלקים של הליכה בעלייה, לרבות במדרגות. על כן, אנא הביאו עמכם נעלי הליכה נוחות, מים ואפילו חטיף.

  דרגת קושי של סיור הליכה היא במידה רבה עניין של דעה אישית, הקשור גם לכושר האינדיבידואלי של כל מטייל ומטייל. כיצד מכמתים דרגת קושי של סיור הליכה? בנוסף למידע שפורט לעיל על אופיו של המסלול (אורכו, משכו, וכיו"ב), אני יכול לספר לכם מה חשבו מטיילים שכבר השתתפו בסיור על דרגת הקושי שלו. בשאלון משוב שאני מעביר לאחר הסיור למטיילים שהשתתפו בו, אני שואל "האם הסיור היה קשה פיזית?", והשאלון מציע 3 תשובות אפשרויות: התשובה הראשונה היא "הסיור היה קלי קלות!"; השניה היא "היה בסדר גמור, לא קל ולא קשה"; והשלישית היא "ההליכה הייתה רבה. זה היה יותר מדי בשבילי". עד כה, כמעט כל מי שהשיב על השאלון בחר את התשובה השנייה "היה בסדר גמור, לא קל ולא קשה", למעט משתתפים ספורים שחשבו ש"הסיור היה קלי קלות!". אף אחד עד כה לא בחר בתשובה השלישית ("ההליכה הייתה רבה. זה היה יותר מדי בשבילי").

  במקרה של מטיילים עם מגבלות ניידות או מגבלות רפואיות, אנא ידעו אותי על המגבלה מבעוד מועד ושקלו את האפשרות של סיור פרטי, שבו אפשר להתאים את קצב ההליכה לקצב שנוח לכם, וגם לעצור, לנוח או לשנות את המסלול, ואפילו לקחת מונית, אם רואים שיש צורך בכך. מכל מקום, כמובן שאיני יכול להעריך את חומרת המגבלה ואיני מוסמך לתת חוות דעת רפואית או לקבוע אם המשתתף כשיר להשתתף בסיור אם לאו. במקום של ספק, אני מציע שהלקוח ייוועץ בנושא עם רופא מומחה לפני יציאה לסיור.

  ילדים מוזמנים בחום לסיורים שלי. אורכו של הסיור כשלוש שעות, כולל הליכה ומידע שאעביר בע"פ, ואני מבין שישנם ילדים שזה יכול להיות מתאגר עבורם. אני תמיד עושה כמיטב יכולתי להפוך את החוויה למסקרנת ומעניינת גם עבור הילדים המשתתפים בסיור, ומניסיוני אמנם ילדים נהנים בו. אם בכל זאת נראה לכם שהילדים שלכם יעדיפו יחס יותר אישי ומסלול שישים דגש על מה שמעניין אותם ועל הקצב שנוח להם, אנא שקלו את האפשרות של סיור פרטי, אז אוכל לערוך התאמות קלות במסלול הסיור הרגיל וגם להתאים את תכניו, במידת האפשר, כך שיתאים יותר לילדים.

  אני אב לתינוקת מתוקה, נהנה מאד בחברת תינוקות וילדים ושמח מאד כשהם מצטרפים לסיורים.

  כאב שמגלגל עגלה לא מעט, אני יודע מניסיון שליסבון עיר מאתגרת מבחינת עבירות ונגישות עגלת תינוק. העיר בנויה על גבעות, עם דרכים ומדרונות תלולים. לפעמים אפילו בתחנות מטרו מרכזיות אין מעלית, וצריך איכשהו להסתדר בעלייה במדרגות נעות, ללא אלטרנטיבה אחרת.

  המדרכות הפורטוגזיות, ורוב המדרכות כאן הן כאלה, עשויות מאבנים קטנות ושטוחות בגדלים שונים. כשמגלגלים עליהן עגלת תינוקות, זה יכול להרעיש, לפעמים גלגל יכול להיתקע בין אבנים, אבל מניסיוני עם עגלת התינוק שלנו, זה על פי רוב זורם. העגלה מתגלגלת ומתקדמים יפה. יש לי תיאוריה שהרעידות שהמדרכה יוצרת בעגלה מסייעות להרדמה. 🙂

  העיר ליסבון בנויה על גבעות. כדי להקל על המטייל אני משתמש בקיצורי דרך ותכנון מסלול יצירתי במטרה למעט בעליות. עם זאת, עדיין, הסיור כולל חלקים של הליכה בעלייה, לרבות במדרגות. בסיור "ליסבון של מטה ושל מעלה" השתתפו בעבר מטיילים עם עגלת תינוק, והדבר אפשרי, והמטיילים גם נהנו בסיור, אם כי יש אתגר בדבר. חלק מרכזי של הסיור, החלק הראשון שלו, הוא במישור, שניתן לגלגל בו עגלת תינוק די בנוחות. באחד משלבי הסיור, מתחיל טיפוס לעבר רובעים של העיר השוכנים על גבעה. את חלק מהעלייה הזו ניתן לעשות בעלייה במעלית חשמלית, אבל ישנה גם הליכה בעלייה ברחובות ועל המדרכות, ונדרשת שם דחיפה של העגלה במדרון. אני עשיתי את המסלול הזה בעצמי עם עגלת התינוקת שלי. הודות לכושרי הגופני הטוב, העלייה והדחיפה לא היו לי קשות במיוחד, אבל זה שטוב שתדעו על כך ותשקלו גם את העניין בהתאם לכושרכם ולהעדפותיכם האישיות. עוד יצויין, שבאחד משלבי המסלול הסיור נכנס לבית סגור שהכניסה אליו והתנועה בו דורשים טיפוס במדרגות, ולצערי ללא פתרון נגיש לעגלה. בשלב זה אין ברירה למי שמבקש להיכנס לבית, אלא להרים את העגלה בידיים אל תוך הבית (או להישאר בחוץ ולהמתין שהקבוצה תצא חזרה מהבית לרחוב). אשמח כמובן לסייע לכם בהרמת העגלה.

  למידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר. אני תמיד שמח להשיב ולסייע כמיטב יכולתי. בנוסף, בזמן הסיור תהיה הזדמנות לשאול אותי שאלות ולקבל המלצות לגבי המשך ביקורכם בליסבון.

  חוות דעת לקוחות

  4.96 מתוך 5 (מבוסס על 55 חוות דעת)
  5 out of 5
  07/10/2019

  סיור מקסים ומעניין עם מדריך מצויין. אריק אינטליגנטי, נעים, ויודע להתאים את עצמו לחברי הקבוצה. מאד נהננו לבלות איתו. תודה ?

  4 out of 5
  15/05/2019

  הסיור עם אריק היה מקסים. אריק בחור חביב שקל להתחבר אליו. הוא מעביר את הסיור בעברית בצורה נעימה ונינוחה. הסברים מפורטים על כל מקום ומקום, על ההסטוריה של המקום, הסיפורים ואגדות מקומיים והמאכלים המיוחדים של ליסבון. סיור מומלץ לכולם.

  5 out of 5
  20/04/2019

  אריק איש מקסים מלווה את הטיול במקצועיות מטובלת בסיפורים אישיים, עממיים, מקומיים ויהודים. מסייע ברעיונות להמשך, בהמלצות על מסעדות, מה לא? לא לותר! שווה כל סנט…

  5 out of 5
  03/02/2019

  אריק מדריך מעולה. הוא איש שנעים לבלות איתו כמה שעות טובות באישיותו הנעימה והידע שלו. אין ספק שהסיור איתו צבע את כל השהות שלנו בליסבון בצבעים טובים וגרם לנו להתאהב בה.

  5 out of 5
  02/02/2019

  סיור מעולה, חובה לכל ישראלי.

  5 out of 5
  16/01/2019

  אריק היה מדהים. מצחיק, שנון ובעיקר מדריך נהדר עם ידע רחב הבקיא גם בפרטים הקטנים. לא לפספס

  5 out of 5
  20/10/2018

  אריק יקר, סיפור חייך שלך השלוב בסיפור המרתק של ליסבון השאירו בנו רושם עמוק !!! תודה על ששיתפת אותנו בידע הנרחב שלך, תודה שלימדת אותנו על הסבלנות והרוגע הפורטוגזיים (ברוב הזמן….) ובעיקר, שסיקרנת אותנו לבוא שוב…. היה ממש כייף !! להתראות, יורם ואתי.

  5 out of 5
  19/10/2018

  הסיור עם אריק מהנה, חשוב מאוד ומוסיף המון לחוויה של הטיול בליסבון. אריק בונה את הסיור באופן מקצועי וחווייתי, דרך הסיפור האישי שלו יוצר קשר נעים וחם בין כל חברי הקבוצה המשתתפים בסיור. ניכר שיש לאריק ידע רב ויכולת להעביר אותו בצורה מעניינת בשילוב טיפים חשובים. אהבתו של אריק לעיר באה לביטוי במהלך הסיור ומוסיפה מימד נוסף לטיול בליסבון. מומלץ בחום רב!!!

  5 out of 5
  28/09/2018

  אריק איש חביב ומקסים מקצוען אמיתי יודע למצוא את האיזונים המתאימים בין העברת המידע בצורה מעניינת ומרתקת מבלי שתרגיש מוצף במידע יתר על המידה, קבלנו טעימה מרתקת של עיר צבעונית שוקקת חיים מקסימה ומרתקת סיפורים על היסטוריה ועם שהיה פעם אימפריה ושלט על הרבה קולוניות ועבור לארכיטקטורה שווקים אופנה חנויות מסעדות חיי לילה וכמובן המורשת היהודית במקום. וסיימנו את הסיור עם ידיעה שאנחנו נחזור לליסבון ונעשה את כל יתר הסיורים שיש לאריק להציע.מבחינתינו אנו ממליצים בחום להשתתף בסיורים וזו הדרך הטובה ביותר להכיר את ליסבון ופורטוגל.

  5 out of 5
  19/09/2018

  הצטרפנו לסיור באלפמה זוג עם שני בנים מתבגרים (אריק הצליח לרתק גם אותם וזה ממשלא מובן מאליו) אריק שפע ידע אותו העניק מתוך אהבה לליסבון, רגישות אנושית והרבה ענווה. לאחר הסיור המשיך לתת טיפים בוואטצאפ ככל שביקשנו. מומלץ בחום רב סיקור בעיר עם אחד מסיוריו

  5 out of 5
  18/09/2018

  נהנינו מאוד מהסיור עם אריק בליסבון. סיור מקסים שעובר באזורים ואתרים רבים בעיר, כולל נקודת מבט ייחודית של ישראלי שחי בליסבון. מומלץ !

  5 out of 5
  10/08/2018

  אריק היקר, היה טיול ממצה וכיפי שעשה חשק לחקור את ליסבון ולהתאהב בה ! תודה רבה על יום מושלם

  5 out of 5
  01/07/2018

  הסיור היה מעולה, נקודת פתיחה יפה, מסלול מעניין ויפה. אריק בהחלט העביר לנו את יופיה וקסמה של העיר ליסבון, סיור מומלץ ואף חובה!

  5 out of 5
  25/06/2018

  פעם ראשונה שאנחנו מחליטים לקחת סיור מודרך וכל זה בזכות הפרגון שאריק קיבל מחברינו שטיילו איתו ונהנו . החלטנו ללכת על זה ומהרגע שעשינו הזמנה הרגשנו חיבוק גדול מרחוק.אריק ישר שלח לנו אישור להזמנה וצירף לינק,יום לפני הטיול וידא הגעה עם הנחיות הגעה ובירר אם צריכים סיוע נוסף ובמידית שלח לנו לינק של הרובע בו היינו…מה עוד אפשר להוסיף הסיור היה מושלם והמטיילים שאיתו נראה כאילו נבחרו בקפידה

  5 out of 5
  25/06/2018

  סיור מרתק! מקומות קסומים תוך הסברים מענינים ומרחיבי דעת הן על האתרים והן על החיים בפורטוגל. מומלץ בכל הלב.

  5 out of 5
  20/06/2018

  סיור מומלץ ביותר מעניין ומעשיר. נותן ערך מוסף לביקור בעיר עם פאן אישי וסבלנות לשאלות ולטיפים להמשך הביקור. מומלץ להזמין מראש כי כשרצינו להזמין סיור נוסף ליום שלמחרת כבר לא היה מקום … אריק תודה בהצלחה !

  5 out of 5
  16/06/2018

  סיור חובה למבקרים בליסבון. היינו במסגרת טיול משפחתי – 3 דורות – וכולם כולל בנותינו (בנות 9 ו 7 ) נהנו מאד. אריק משלב בסיור תחומי עניין רבים כמו הסטוריה, ארכיטקטורה, אמנות, הסטוריה, תרבות, העם הפורטוגלי, חיי היום יום בעיר בחכמה רבה ובמינון נכון. הדביק אותנו באהבתו לעיר ונשארנו עם טעם של עוד! מומלץ בחום

  5 out of 5
  27/05/2018

  שלום לכולם, אני רוצה להמליץ על הסיור של אריק בחום לב. אני ושני ילדי הגענו לליסבון מיוסטון ולמחרת הצטרפנו לסיור של ליסבון של מטה ומעלה. הסיור היה מקסים! זה ברור שהסיסמא ״טיולים מכל הלב״ היא ממש אמיתית. האינפורמציה הועברה בצורה מעניינת וקלילה והמסלול היה מקסים. אריק באמת אוהב את העיר ונהנה לחלק אותה עם אחרים. תודה לך אריק גם על כל העזרה מכל הלב בעזרה ועצות איך לתכנן את הטיול!

  5 out of 5
  19/05/2018

  עשינו את הסיור השבוע והיה מדהים. בהתחלה התלבטתי אם לקחת את הטיול או להסתדר לבד אבל בדיעבד אני שמחה שלא ויתרתי. אריק הראה לנו מקומות נחבאים, העשיר בידע ובסיפורים וריתק אותנו בסיור שמקיף המון נקודות ציון. מומלץ בחום.

  5 out of 5
  02/05/2018

  מעולה

  5 out of 5
  26/04/2018

  חווינו ביום שישי שעבר את הסיור “ליסבון של מטה ושל מעלה” עם אריק. התברכנו במדריך מדהים שעושה את עבודתו במיומנות והוכיח ידע רחב בכל נושא הקשור ישירות לטיול בליסבון ובאהבה לפורטוגל בכלל. הוא העשיר את עולמנו וסיפק תמונה רחבה על המרקם האנושי, הנוף, התרבות, דת, אמנות והיסטוריה. ההדרכה כללה שירים, סיפורים והמלצות שתרמו רבות לאווירה נעימה במהלך הטיול. גם ביום יומיים לאחר הסיור, אריק שמר איתנו על קשר, כיוון ועזר לנו להתמצא בעיר. מומלץ בחום!!! מצפה כבר להגיע לסיבוב נוסף בליסבון!

  5 out of 5
  16/04/2018

  כול מילה שהוסיף מיותרת לחלוטין . כמה כיף היה לנו איתך אף אחד לא ידע עד שיפגש איתך איש יקר .תודה על הכול , ההמלצות היעוץ והידע שלך . בטוח שניפגש שוב ,מחכה לזה.

  5 out of 5
  30/09/2017

  אריק מחייה את פורטוגל דרך סיפור חייו. הדרכה מתבצעת בצורה מקצועית עם המון יעד מפולפת בסיפור אישי.. פשוט כייף!!!

  5 out of 5
  21/09/2017

  אריק פתח בפנינו את דלתות ליסבון. אין לי ספק שראינו את העיר כמו שרק מי שחי בה יכול לעשות זאת.היותו ישראלי הוסיפה בגלל נגישות השפה. אריק הוסיף לנו ידע ובעיקר העביר אלינו את אהבתו לעיר

  5 out of 5
  21/09/2017

  ראש השנה טיול עם אריק , הבחור מסביר וגם יודע את ליסבון פשוט בחור מקסים , סיפור חיים אישי מעניין , מאוד ממולץ , שרית ואמיל סגל

  5 out of 5
  04/09/2017

  הסיור היה נחמד מאוד. בלי ההסברים של אריק לא הינו מבינים בדיוק מה רואים. אריק בחור נחמד מאוד.

  5 out of 5
  01/09/2017

  כשידענו שאנו מגיעים לליסבון, יצרנו קשר עם אריק וקבענו להצטרף אליו לסיור. כבר מההתכתבות איתו עוד מהארץ, הבנו שהאיש שעומד מאחורי הקבוצה ליסבון שלנו, הוא איש מעניין. ואכן לא התבדנו, אריק אישיות מהממת, איש מעניין, חייכן, מסור לעבודתו וסבלני, באמת נדיר. תודה אריק נהנו מאוד, וממשיכים להנות מהמלצותיך גם אחרי שהסיור נגמר. שוב תודה רבה מקרב לב♥ אריאל טלי גל וניר

  5 out of 5
  26/08/2017

  הסיור עם אריק היה מרתק! אריק מקסים ומשלב את סיפורו האישי בסיור. ראינו מקומות שלא היינו מגיעים אליהם בעצמנו ולמדנו המון. גם הילדים (12 ו- 9) לא איבדו עניין לרגע. נהנינו מאוד! מומלץ בחום.

  5 out of 5
  22/08/2017

  אריק מקסים ושובה לב הסיור היה בנוי מעולה , מעניין ומעשיר מאוד תודה רבה

  5 out of 5
  09/08/2017

  הגענו לליסבון אחרי טיול בצרפת ואיטליה מדינות מהממות ביופיין אך ליסבון עלתה על כולנה בזכות סיורו והדרכתו של אריק שפתח בפנינו את שערי ליסבון וסודותיה בצורה חווייתית ומרתקת. עברנו עם אריק רגעים של אחווה וקירבה אמיתית וכמובן באופן מקצועי שגרם לנו לרצות לגלות עוד מהעיר. ממליצים בחום.

  5 out of 5
  09/08/2017

  הצטרפנו כל המשפחה לסיור מרתק בעיר , התרשמנו מאד מההדרכה הקולחת ומהסיפורים המרגשים של אריק. אישיותו הלבבית והקורנת תורמת לאווירה הנעימה במהלך הסיור אין ספק שסיור זה היה חיוני מאד להכרת העיר, ההסטוריה,המנטליות של המקום והתושבים. מקווים עוד להיפגש משפחת וייזר,רמת השרון 9/8/17

  5 out of 5
  02/08/2017

  סיור מעניין ומהנה , הרגשנו באהבה של אריק למקום.הטיול בעיר שולב בהסברים של אריק על ההיסטוריה של פורטוגל וליסבון עם חייו האישיים הקשורים למקום – מאוד מעניין.בסוף הסיור קיבלנו גם המלצות להמשך בסיורים עצמאיים בעיר. אריק היה זמין לפני ואחרי הסיור לכל עזרה שבקשנו. היה ממש כיף ומהנה.

  5 out of 5
  27/07/2017

  היה כיף עם אריק. אני ורעייתי גילינו בזכותו בזמן קצר יחסית שכיות חמדה והיסטוריה של ליסבון. מדריך קולח ורב ידע שמשלב בהסבריו עבר והווה. ממליצעם מאוד על הסיור עמו.

  5 out of 5
  20/07/2017

  מאד שמחנו לטייל עם אריק בליסבון ולהכיר מעט את סמטאותיה ואת נקודות החן המוכרות יותר והמוכרות פחות של העיר. ההדרכה של אריק זורמת ומעניינת. אריק משכיל לתבל את ההדרכה בפרטים הסטוריים ובסיפורים עדכניים ומעניינים. מומלץ בחום!

  4 out of 5
  17/07/2017

  מעניין ומהנה לסייר עם אריק בליסבון.איש נעים בעל ידע רב .ארבע שעות של הנאה צרופה. סיור חוויתי ולא מכביד. אך יחד עם זאת אתה יוצא עם ידע והבנה על העיר ומזוית ראיה מעניינת. לסיכום ,תענוג!!!

  5 out of 5
  11/07/2017

  היי אריק היה נהדר ופרסום בסיור שלך .ניכר שאתה כל כך נהנה להסביר ולהדריך אותנו התיירים …… מאוד נעים ומהנה היה באנו כזוג צורפו אלינו עוד שלוש זוגות שהכרנו בסיור והם היו מקסימים בדיוק כמוך … אהבנו נמליץ לעוד הרבה אחרים תהנה לך פה עם משפחתך הצעירה … באהבה ענקית זהבה ורוני שמיר.

  5 out of 5
  03/07/2017

  ממליצה בחום לטייל עם אריק בליסבון! הדרכה מצויינת, קלילה ולעניין בהחלט דרך טובה להכיר את העיר תהנו!

  5 out of 5
  08/06/2017

  היום 8 ביוני השתתפנו 4 מטילים ישראלים בסיור מדהים בעיר ליסבון, צורפו אלינו 2 ישראליות חמודות. הסיור היה 3 שעות הלכנו ברגל ונהננו מכל רגע. קיבלנו הסברים על כל מקום, הסברים קלים להבנה וזיכרון, לא העמיסו עלינו חומר מיותר. הבנו מה זאת פורטוגל, ליסבון, ואת קורות חייו המיוחדים, יוצאי הדופן, של אריק מדריכנו הנחמד. כמובן קיבלנו עזרה לגבי המשך טיולנו בפורטוגל כולל מקומות מלונות ומסעדות ממליץ לכל אחד על הסיור המהנה הזה

  5 out of 5
  02/06/2017

  אריק לבבי נעים ובעל ידע הסיר מענין ונותן תמונה מקיפה על פורטוגל וליסבון בפרט ממומלץ ביותר

  5 out of 5
  15/05/2017

  אריק שלום, נהנינו היום להכיר את ליסבון דרך הרגליים עם הדרכתך הנפלאה. סיפורך האישי המלווה בהיסטוריה של המקום היה מעניין מאד. כמו כן רצינו להודות לך על ההמלצה המצויינת לערב פאדו באלפאמה. נהנינו מאד מהופעת הזמרים ומהאוכל הטעים. עמי והדס ניצן

  5 out of 5
  15/05/2017

  להכיר את ליסבון דרך אריק זאת דרך נפלאה ללמוד לאהוב את העיר ואת . ההיסטוריה הפורטוגזית דרך עיניו של אריק משולבת בסיור הכרת העיר יחד עם סיפורו האישי מהווים רקע מעניין וצבעוני לסיור. אל תחמיצו. מומלץ בחום רב !!!

  5 out of 5
  15/05/2017

  אריק הסיור איתך היה פשוט חוויה , הן מהידע והעברתו בצורה טובה כל כך טוב,הן מאישיותך הנעימה מאוד ומרגישים שאתה מאוד אוהב את עבודתך ומבצע אותה מכל הלב !! תודה

  5 out of 5
  15/05/2017

  סיימנו לפני כשעה את הסיור עם אריק – ממליצה בחום – אחד המדריכים הטובים שפגשתי, שילוב של היכרות עם המנטליות הישראלית עם ידע , התמצאות ובעיקר אהבה לליסבון.

  5 out of 5
  29/04/2017

  היי אריק, היה תענוג לטייל איתך. הרגשנו את העיר בהסברים שלך. כל הכבוד על החמימות וההסברים הרהטים שלך. אתה מלא ידע. תודה רבה. הזוג ויולט וצבי רייכברד. 4/2017

  5 out of 5
  17/04/2017

  היי אריק, נהנינו מאוד מהטיול איתך, מההדרכה שמשלבת ידע ואהבה למקום ומהאישיות הלבבית שלך. מאחלות לך הרבה הצלחה בהמשך ומי יודע אולי דרכינו יצטלבו בעתיד..

  5 out of 5
  11/04/2017

  חג שמח אריק ..הסיור איתך גרם לי להכיר את העיר ולמצוא את כל היופי של ליסבון..תודה.

  5 out of 5
  07/04/2017

  אריק יקר. תודה רבה על הסיור המדהים. ניכר שליסבון זורמת בשורשייך.. היה נפלא. ישר כוח

  5 out of 5
  07/03/2017

  מדריך נעים הליכות עם ידע עצום, ונתינה ענקית. תודה לך, העשרת את הידע שלנו, והבאת אותנו לאהוב את העיר

  5 out of 5
  07/03/2017

  אריק אדם מקסים מדריך את הסיור בעיר בצורה נעימה עם הסבר מלא ועונה לכל שאלה בנחת ועם חיוך. בקיצור כיף גדול עם המלצה חמה.

  5 out of 5
  01/03/2017

  סיור נפלא בליסבון עם איש מדהים. תודה אריק ליאורה ודודו

  5 out of 5
  25/02/2017

  היה מצוין, מעניין ונעים. אריק מסביר פנים ויסודי. מומלץ!

  5 out of 5
  17/02/2017

  נהנינו מאד מהסיור עם אריק בליסבון. נהנינו ממדריך ישראלי עם סיפור מעניין והיכרות טובה עם העיר, אדם חביב וידידותי הנכון לסייע בכל עת. מומלץ מאד.

  5 out of 5
  17/02/2017

  היינו בסיור עם אריק ונהננו מאוד! שירותי, אדיב, עוזר ועושה את העבודה הכייפית שלו מכל הלב הסיור היה כייפי, מקצועי, מלא ידע,מעניין ומותאם לפי בקשותינו ורצונותינו! תודה רבה אריק:-)

  5 out of 5
  11/01/2017

  חוזרת מסיור מקסים ומרתק עם אריק בליסבון. תודה ענקית. ההדרכה מקצועית לעילא וניכרת היכרות עם העיר.תודה גם על טיפים מצויינים להמשך השהות . מאד מומלץ.

  5 out of 5
  01/01/2017

  אריק יקר, הטיול בהדרכתך בליסבון של מטה ושל מעלה היה חוויה נהדרת. אתה סוחף באהבתך את העיר ואת האנשים, סקרן ומעמיק בידע. כך אתה מצליח לתרגם לנו כישראלים את ההוויה הפורטוגזית העכשוית, כמובן עם מבט לעבר המיוחד שלך/ שלנו לארץ זו. נעזרנו גם בכל המלצותיך, הן במייל שלפני וכך גם בסיור עצמו. עשה חייל והרחב את טווח טיוליך! תודה רבה ובהצלחה, נירה וגילי

  כתבו חוות דעת

  דירוג