בואו לגלות עם אריק את ליסבון של מעלה, את ליסבון של מטה וגם את כל הדברים היפים שביניהם!

בסיור הזה נטייל ברובע האלגנטי של העיר התחתית של ליסבון – ה"באישה" (Baixa). בנוסף, נהנה מהרובעים התוססים של העיר העילית – באירו אלטו (Bairro Alto) ושיאדו (Chiado) – עם נופים מרהיבים של ליסבון!

מחיר: סיור חינמי. התשלום לפי שביעות רצון.
הרשמה: יש להירשם מראש באמצעות טופס ההרשמה שבעמוד הזה.
שעת התחלה: 10:00 בבוקר
משך הסיור: כשלוש שעות בקירוב.
מקום מפגש: נפגשים ב-Terreiro do Paço, ליד הכניסה ל-Lisboa Story Centre. מידע מפורט לגבי דרכי ההגעה לנקודת המפגש ניתן למצוא בדף הזה.
אורך המסלול: כ-5.5 ק"מ
המדריך: אריק
שפה: שפת ההדרכה היא עברית. אשמח ללמד אתכם גם כמה מילים בפורטוגזית 😉

בָּאיְשָׁה הוא הרובע האלגנטי של ליסבון, עם כיכרות גדולות, מזרקות, שדרות רחבות ומהודרות, עצים גבוהים ונהר רחב ידיים. הרובע נבנה לאחר רעידת האדמה שהכתה בליסבון 1755. זהו החלק התחתון של מרכז ליסבון ועל כן שמו בָּאיְשָׁה ("נמוך" בפורטוגזית).

בָּאיְרוּ אָלְטוּ ("הרובע העליון" בפורטוגזית) הוא הרובע הגבוה של מרכז העיר. יחד עם רובע שִׁיאָדוּ, זהו הלב התרבותי והבוהמי של ליסבון, שבאופן מסורתי אכלס את אמני וסופרי העיר, ומרכז חיי הלילה של ליסבון.

הסיור מבקר וחולף על פני אתרים אתרים מרכזיים בבָּאיְשָׁה, בבָּאיְרוּ אָלְטוּ ובשִׁיאָדוּ, ובין היתר באלה הבאים:

1

גדות נהר הטז'ו (Tejo)

את הסיור נתחיל קרוב קרוב למים, על גדות הנהר של ליסבון. הנוף של גשר ה-25 באפריל ופסל "ישו המלך" מרהיב. המזח עליו נעמוד, קרוב מאד לאוקינוס, כבר מרגיש כמו ים, ולי הוא עושה געגועים ליפו. השחפים על המזח כבר עפו!
2

כיכר המסחר (Praça do Comércio)

כיכר רחבת ידיים, מפוארת ומרשימה. כאן צפיתי עם עשרות אלפי אנשים במשחק הכדורגל של גמר היורו 2016, בו פורטוגל זכתה בגביע. ראו את הסרטון הזה שצילמתי באותו הערב בכיכר המסחר, שיגעון.
3

פסל הפרש של ז'וזה הראשון (Estátua equestre de D. José I)

הפסל מציג את המלך ז'וזה הראשון כגיבור. האמת ההיסטורית שונה, ואספר על כך בסיור.
6

מעלית סנטה ז'וסטה (Elevador de Santa Justa)

ליסבון בנויה על גבעות, ויש בה עליות מאד תלולות, אתגר אמיתי לתושביה, ובמיוחד לתל אביבי כמוני 🙂 המעלית היפה הזו היא אמצעי תחבורה ייחודי שנועד להתמודד עם האתגר הזה.*
8

כיכר רוּסִיוּ (Rossio)

אחת מכיכרותיה ההיסטוריות המרכזיות והמהודרות של ליסבון.
10

אנדרטת מגן הדוד של ליסבון

בכיכר זו החל פוגרום אכזרי ביהודי ליסבון בשנת 1506. כיום, ניצבת בו אנדרטה לזכרם של הקורבנות, וזהו מקום מתאים לספר בו על קורותיה של יהדות פורטוגל.
11

בר הז'ינז'יניה

הבר הידוע הזה מוכר ליקר דובדבנים חמוצים מסורתי. זוהי הזדמנות עבורכם לקנות כוסית וללגום ליקר מתוק, לשיפור מצב הרוח!
12

תחנת הרכבת של רוּסִיוּ (Estação Ferroviária do Rossio)

תחנת רכבת מרשימה המעוצבת בסגנון הניאו-מנואליני הייחודי.
16

מעלית גלוריה (Elevador da Glória)

פוניקולר שמסיע נוסעים מעלה ומטה בין המפלסים של מרכז העיר מאז שנת 1885.*
17

נקודת התצפית סאו פדרו דה אלקנטרה (São Pedro de Alcântara)

אחת מנקודות התצפית היפות ורחבות הידיים של ליסבון, עם נוף פנורמי קסום.
22

ועוד…

בר הקורנפלקס של ליסבון, המנזר ששרד את רעידת האדמה של ליסבון, הפתעות נוספות, סיפורים ואתרים מעניינים…

*הסיור חולף בסמוך למעליות וצופה עליהן, אולם הוא אינו כולל כניסה אליהן או שימוש בהן.


Lisbon-Story-Center
זו הרחבה שבה ניפגש

מקום המפגש – רחבת הכניסה למוזיאון ה-Lisboa Story Center, בכיכר Terreiro do Paço
הסיור בליסבון הקלאסית יוצא מרחבת הכניסה למוזיאון ה-Lisboa Story Center. המוזיאון נמצא ב-Terreiro do Paço, הכיכר המרהיבה של ליסבון. להגיע לשם ולמצוא את מקום המפגש זה קל! הנה ההסבר בפירוט רב.

קודם כל, שימו לב, לכיכר ששמה Terreiro do Paço (טֶרֶרוּּ דוּ פָּסוּ) יש שם נוסף: Praça do Comércio (פְּרָסָה דוּ קוֹמֶרְסְיוּ). המקומיים משתמשים בשתי השמות במידה שווה לאותה הכיכר. שלטי הרחוב לפעמים ישתמשו בשם באחד, ולעתים בשם השני. לא חשוב באיזה מן השמות תשתמשו, יבינו אתכם.

איך מגיעים לכיכר Terreiro do Paço?

  • מונית – הכי פשוט וקל, ובד"כ גם מומלץ.
  • ברגל – אם אתם לנים באיזור Baixa.
  • מטרו – רדו מהרכבת התחתית (הקו הכחול) בתחנת Terreiro do Paço. לאחר שיצאתם מהרכבת עקבו אחר השלטים שמובילים לכיוון Praça do Comércio. בסופה של צעידה של מספר דקות בתחנה התת קרקעית, תמצאו את עצמכם עולים במדרגות ישר למפלס הכיכר. הביטו לימינכם מיד עם העלייה במדרגות מתחנת המטרו אל מפלס הכיכר. אתם תראו שם את השלטים של Lisboa Story Center קרוב מאד אליכם. זה מקום המפגש.
  • אוטובוס – 728, 732, 735, 736, 759, 760, 781, 782.
  • טראם – E15, E25
  • להגיע ברכב לנקודת המפגש? לדעתי להגיע לנקודת המפגש ברכב, זה רעיון לא טוב. החניה במרכז ליסבון, ובפרט באזור נקודת המפגש, היא עניין מסובך מאד, אם אפשרי בכלל. ומניסיון, לקוחות שניסו להגיע עם רכב, הסתבכו עם זה. לסיכום – לא מומלץ בכלל.

הגעתם לכיכר Terreiro do Paço בהצלחה. איפה ה-Lisboa Story Center?
הגעתם לכיכר Terreiro do Paço? הביטו מסביבכם, אין דרך לפספס את השלטים הגדולים של Lisboa Story Center.

אם אתם עומדים במרכז הכיכר, לצד הפסל הענק שבמרכזה, עם פניכם לנהר הטז'ו, הביטו לשמאלכם. בצלע השמאלית של הכיכר מתנוסס שלטים גדולים של Lisboa Story Center. לכו לכיוון השלטים, אני אמתין לכם שם.

הכתובת הרשמית של ה-Lisboa Story Center, שיהיה לכם ליתר בטחון, היא:
Terreiro do Paço, nº 78 a 81, Lisbon

הקונספט של Free Tour הוא תופעה עולמית ודרך חדשה ופופולרית לגלות ערים ברחבי העולם. "סיור חינמי" אולי נשמע בהתחלה כמו רעיון מוזר, אבל יש סיבות טובות לכך שהסיורים מהסוג הזה מצליחים כל כך. הסיור החינמי מחויב להעניק תמורה גבוהה למטייל וטיול איכותי ומהנה שיש לו ערך רב.

האם יש לשלם עבור סיור חינמי? סיור חינמי הוא סיור שאין מחיר קבוע מראש להשתתפות בו. מחירו של הסיור החינמי כפוף לאיכות החוויה ולשביעות הרצון של המשתתף. המטיילים חופשיים לתת למדריך, או שלא לתת, טיפ כפי אוות נפשכם וכפי שהם מרגישים שראוי לאחר הסיור. הכוח והברירה, לתת או שלא לתת טיפ, וכמה לתת, היא בידי הלקוח. אתם תחליטו בסוף הסיור כמה היה שווה הסיור וכמה אתם יכולים ורוצים לשלם עבורו, אם בכלל.

האם סיורים חינמיים הם סיורים איכותיים? כן, ויש לכך סיבה טובה ויעילה. ההכנסה של המדריכים בסיורים החינמיים תלויה בטיפים שהם מקבלים מהמטיילים ולכן יש להם מוטיבציה גבוהה לספק סיור באיכות מעולה. אם המדריך רוצה לקבל טיפים מהמטיילים, הוא צריך להרוויח אותם על ידי הדרכת סיור מעולה. הסיור חייב להיות מוצלח והלקוח חייב להיות מרוצה כדי שהקונספט יעבוד.

סיור חינמי הוא מצב של Win-Win, כולם יוצאים מרוויחים, גם התיירים וגם המדריכים. זוהי אלטרנטיבה מרגשת לגלות עיר, שמשאירה את השליטה בידיכם כמה לשלם עבור סיור, תוך כדי תמיכה במדריכים ויזמים מקומיים. הפופולריות ההולכת וגדלה של הסיורים החינמיים מוכיחה שסוג הטיול החדשני הזה עובד ושמטיילים מזהים את הערך שלו ואת היתרונות הייחודיים שהוא מציע, עם חווית טיול איכותית, ומשלמים למדריכים טיפים בהתאם.

המדריך הוא אני, אריק זרה. אני מציג את עצמי בעמוד הזה, עם הרבה פרטים מעניינים על חיי. חשוב לי שנכיר, וחשוב לי שתתאהבו בליסבון ותגלו את יופייה. אני מזמין אתכם להתקרב אל העיר הנהדרת הזו, שאני מאוהב בה עד מעל לראש.

ההדרכה שאני מעניק בסיור בעל-פה, מתרכזת באופן האישי בו אני מתרשם מליסבון כישראלי שמתגורר בעיר ובהיכרות האישית שלי עם העם הפורטוגלי ותרבותו, וכל זאת על רקע אתרים מרכזיים של ליסבון שנפגוש לאורך מסלול הסיור ואירועים חשובים מההיסטוריה של פורטוגל ובירתה. אני אוהב להכיר את הלקוחות שלי באופן אישי, לשוחח עימם, לגלות מה מעניין אותם, ולספר להם על החיים בליסבון. חשוב לי לסייע לעיר להיחשף בפני המטיילים מתוך התבוננות ודרך הרגליים, על יופייה, צליליה, טעמיה, וריחותיה, באווירה קלילה ועם יחס אישי. מניסיוני, גם לקוחותיי נהנים מכך.

בליסבון הייתה לאורך ההיסטוריה קהילה יהודית מפוארת. השילוב של מעשי אלימות כלפי היהודים בעיתויים שונים בהיסטוריה ורעידת האדמה של שנת 1755 בליסבון, הביא לכך שמהרובעים היהודיים ההיסטוריים של ליסבון, כמעט ולא נותר שריד, כך שאין ממש רובע יהודי לסייר בו בליסבון. בסיור אני מתייחס כמובן להיסטוריה היהודית של העיר, לקורות היהודים בה ולגירוש פורטוגל, והסיור גם כולל ביקור באנדרטה לזכרם של קורבנות הפוגרום של שנת 1506 ביהודי ליסבון. עם זאת, הסיור אינו מתמקד בהיסטוריה היהודית של העיר, והוא כולל התייחסות לנושאים רבים נוספים, כלליים, וגם כאלה הקשורים לדתות ולתרבויות אחרות, לרבות ביקור בכנסייה.

ילדים מוזמנים בחום לסיורים שלי. אורכו של הסיור כשלוש שעות, כולל הליכה ומידע שאעביר בע"פ, ואני מבין שישנם ילדים שזה יכול להיות מתאגר עבורם. אני תמיד עושה כמיטב יכולתי להפוך את החוויה למסקרנת ומעניינת גם עבור הילדים המשתתפים בסיור, ומניסיוני אמנם ילדים נהנים בו. אם בכל זאת נראה לכם שהילדים שלכם יעדיפו יחס יותר אישי ומסלול שישים דגש על מה שמעניין אותם ועל הקצב שנוח להם, אנא שקלו את האפשרות של סיור פרטי, אז אוכל לערוך התאמות קלות במסלול הסיור הרגיל וגם להתאים את תכניו, במידת האפשר, כך שיתאים יותר לילדים.

אני אב לתינוקת מתוקה, נהנה מאד בחברת תינוקות וילדים ושמח מאד כשהם מצטרפים לסיורים.

כאב שמגלגל עגלה לא מעט, אני יודע מניסיון שליסבון עיר מאתגרת מבחינת עבירות ונגישות עגלת תינוק. העיר בנויה על גבעות, עם דרכים ומדרונות תלולים. לפעמים אפילו בתחנות מטרו מרכזיות אין מעלית, וצריך איכשהו להסתדר בעלייה במדרגות נעות, ללא אלטרנטיבה אחרת.

המדרכות הפורטוגזיות, ורוב המדרכות כאן הן כאלה, עשויות מאבנים קטנות ושטוחות בגדלים שונים. כשמגלגלים עליהן עגלת תינוקות, זה יכול להרעיש, לפעמים גלגל יכול להיתקע בין אבנים, אבל מניסיוני עם עגלת התינוק שלנו, זה על פי רוב זורם. העגלה מתגלגלת ומתקדמים יפה. יש לי תיאוריה שהרעידות שהמדרכה יוצרת בעגלה מסייעות להרדמה. 🙂

העיר ליסבון בנויה על גבעות. כדי להקל על המטייל אני משתמש בקיצורי דרך ותכנון מסלול יצירתי במטרה למעט בעליות. עם זאת, עדיין, הסיור כולל חלקים של הליכה בעלייה, לרבות במדרגות. בסיור בליסבון הקלאסית השתתפו בעבר מטיילים עם עגלת תינוק, והדבר אפשרי, והמטיילים גם נהנו בסיור, אם כי יש אתגר בדבר. חלק מרכזי של הסיור, החלק הראשון שלו, הוא במישור, שניתן לגלגל בו עגלת תינוק די בנוחות. באחד משלבי הסיור, מתחיל טיפוס לעבר רובעים של העיר השוכנים על גבעה. את חלק מהעלייה הזו ניתן לעשות בעלייה במעלית חשמלית, אבל ישנה גם הליכה בעלייה ברחובות ועל המדרכות, ונדרשת שם דחיפה של העגלה במדרון. אני עשיתי את המסלול הזה בעצמי עם עגלת התינוקת שלי. הודות לכושרי הגופני הטוב, העלייה והדחיפה לא היו לי קשות במיוחד, אבל זה שטוב שתדעו על כך ותשקלו גם את העניין בהתאם לכושרכם ולהעדפותיכם האישיות. אשמח כמובן לסייע לכם בדחיפת העגלה.

העיר ליסבון בנויה על גבעות. כדי להקל על המטייל, אני משתמש בקיצורי דרך ותכנון מסלול יצירתי במטרה למעט בעליות. החלק הראשון של הסיור (שמשכו כ-90 דקות) הוא במישור. באחד משלבי הסיור, מתחיל טיפוס לעבר רובעים של העיר השוכנים על גבעה. את חלק מהעלייה הזו ניתן לעשות בעלייה במעלית חשמלית, אבל ישנה גם הליכה בעלייה, לרבות במדרגות. חלק העלייה המרכזי בסיור הוא באורך של כ-140 מ' ובשיפוע של 18 מ'. על כן, טוב אם תנעלו נעלי הליכה נוחות ותביאו עימכם מים וגם חטיף.

דרגת קושי של סיור הליכה היא במידה רבה עניין של דעה אישית, הקשור גם לכושר האינדיבידואלי של כל מטייל ומטייל. בנוסף למידע שמפורט כאן על אופיו של המסלול (אורכו, משכו, וכיו"ב), אני יכול לספר לכם מה חשבו מטיילים שכבר השתתפו בסיור על דרגת הקושי שלו. ממשובים של משתתפים בסיור למדתי, שהתשובה לשאלה "האם הסיור היה קשה פיזית?", כמעט תמיד הייתה "היה בסדר גמור, לא קל ולא קשה". חלק מהמטיילים השיבו "הסיור היה קלי קלות!". מבין כל המטיילים שנשאלו, אף מטייל לא הרגיש ש"ההליכה הייתה רבה. זה היה יותר מדי בשבילי".

במהלך הסיור אני עושה כמיטב יכולתי לשמור על קצב הליכה נינוח ונעים, במהירות שתתאים לכל המשתתפים בקבוצה, כך שכולם יהנו מהחווייה. בכל השנים שהדרכתי את הסיור הזה, איני זוכר אף לא מקרה אחד של מטייל או מטיילת שהחלו את הסיור ונאלצו לפרוש ממנו בשל קושי פיזי (וגם אם יהיו מטיילים בעתיד שירגישו צורך לעשות זאת, כמובן שפתוחה בפניהם האפשרות לפרוש מהסיור במהלכו אם הם יבחרו בכך או שנוכל לקבוע, במידת האפשר, נקודה מאוחרת יותר במסלול, לאחר החלק המאתגר, אליה המטיילים יגיעו במונית ויפגשו את הקבוצה שם). אני מצידי, עושה כמיטב יכולתי שכל החפצים בכך ישתתפו בסיור ויהנו ממנו ומהעיר, מכל הלב.

במקרה של מטיילים עם מגבלות ניידות או מגבלות רפואיות, אנא ידעו אותי על המגבלה מבעוד מועד ושקלו את האפשרות של סיור פרטי, שבו אפשר להתאים את קצב ההליכה לקצב שנוח לכם, וגם לעצור, לנוח או לשנות את המסלול, ואפילו לקחת מונית, אם רואים שיש צורך בכך. מכל מקום, כמובן שאיני יכול להעריך את חומרת המגבלה ואיני מוסמך לתת חוות דעת רפואית או לקבוע אם המשתתף כשיר להשתתף בסיור אם לאו. במקום של ספק, אני מציע שהלקוח ייוועץ בנושא עם רופא מומחה לפני יציאה לסיור.

ליסבון ידועה כעיר חמימה, עם כ-250 ימי שמש בשנה. יחד עם זאת, ישנם גם ימים גשומים לפעמים. גשם, בכל אופן, לא עוצר אותי, ואני שמח לצאת לסיור בכל מזג אוויר. אם גשום בחוץ, אנא הביאו אתכם מטריה ושיר לשיר בגשם.

למידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר. אני תמיד שמח להשיב ולסייע כמיטב יכולתי. בנוסף, בזמן הסיור תהיה הזדמנות לשאול אותי שאלות ולקבל המלצות לגבי המשך ביקורכם בליסבון.

ליסבון הקלאסית בהדרכת אריק: סיור חינמי בעברית

חוות דעת לקוחות

4.95 מתוך 5 (מבוסס על 66 חוות דעת)
5 out of 5
20/11/21

סיור נהדר. שילוב מצוין של ידע אודות ההיסטוריה, הגיאוגרפיה והארכיטקטורה של ליסבון. אהבתי במיוחד את החיבור להיסטוריה וההוויה היהודית של מגורשי ספרד שעברו דרך העיר. תודה על העצות על העיר. ממליץ בחום רב.

5 out of 5
20/11/21

לא לפספס! איש מדור שנתינה מהלב,הסבר,חמימות ואהבת המקצוע כבר לא קיימת אצל לא מעט מדריכים. הסבר ממצה,מעניין,קצר וקולע. שווה!

5 out of 5
10/11/21

סיור מענין אריק בחור לבבי עם ידע נרחב ידע להסביר ולספר כל מה שמענין את הקבוצה מומלץ

5 out of 5
09/11/21

סיירנו עם אריק בשבוע שעבר בליסבון . אריק מאוהב בליסבון , מעביר כ-3 שעות של סיור בעיר באווירה נעימה, אישית ומרגשת. הוא נתן לנו טיפים לסיורים נוספים. ממליצה עליו בחום. תיהנו!!

5 out of 5
09/11/21

לפני הכל אריק בן אדם מקסים! הסיור תמציתי ומעניין. אחרי הסיור המשכנו לטייל בפורטוגל כולה ובזכות הסיור למדנו להבחין בפרטים הקטנים בצורה המיטבית. איזה כיף לפגוש אדם שפיו וליבו שווים… כאשר אריק רושם שכל אחד ישאיר לפי יכולתו הוא בהחלט מתכוון לכך. תמיד נכון לעזור וסבלני לכל שאלה גם שבועיים אחרי כשהיו לנו שאלות קורונה לא קשורות לסיור. בפורטו נרשמנו עם חברה אחרת שביטלה ממש ברגע האחרון ולא ממש נעשה כל מאמץ מצידם אפילו לנסות להמליץ או למצוא חלופה. אז… לא להתלבט ולהצטרף לאריק ולהתחיל את הטיול בכיף.

5 out of 5
09/11/21

סיור יוצא מהכלל. ממצה. תוך 3 שעות אתה מקיף רגלית כמה מהמקומות המעננינים בליסבון פלוס סיפורים מעניינים והמלצות לביקור במקומות אחרים. פשוט נפלא

5 out of 5
09/11/21

היה מושלם!! מומלץ בחום. נהננו מכל רגע והיה כיף אמיתי.

5 out of 5
09/11/21

אריק חי את ליסבון.אוהב את העיר. ואוהב אנשים. ההרגשה היתה חמה וחברית. והידע עמוק ונרחב. היה כיף 🙏

4 out of 5
08/11/21

היה סיור נהדר! ממליצים בחום.

5 out of 5
29/10/21

הסיור עם אריק בליסבון הינו בבחינת חוויה מיוחדת המשולבת בידע רב על ההיסטוריה של פורטוגל והעיר ליסבון בפרט וכן ביכולת להתחבר לאנשים באהבה וברצון טוב מהרגע הראשון,אריק סובלני ונעים הליכות פותח דלת לשאלות ועזרה נוספת ובעיקר לליבו,זהו סיור שמאפשר חיבור באהבה לעיר ליסבון.

5 out of 5
10/10/21

הגענו למקום המפגש והמדריך קיבל אותנו עם חיוך ומצב רוח מרומם ההסברים היו מעניינים ומתובלים עם הומור. תוך כדי הסיור למדנו על ההיסטוריה של פורטוגל והעיר ליסבון אני ממליצה בחום פשוט הנאה צרופה של 3 שעות סיור

5 out of 5
07/10/19

סיור מקסים ומעניין עם מדריך מצויין. אריק אינטליגנטי, נעים, ויודע להתאים את עצמו לחברי הקבוצה. מאד נהננו לבלות איתו. תודה

4 out of 5
15/05/19

הסיור עם אריק היה מקסים. אריק בחור חביב שקל להתחבר אליו. הוא מעביר את הסיור בעברית בצורה נעימה ונינוחה. הסברים מפורטים על כל מקום ומקום, על ההסטוריה של המקום, הסיפורים ואגדות מקומיים והמאכלים המיוחדים של ליסבון. סיור מומלץ לכולם.

5 out of 5
20/04/19

אריק איש מקסים מלווה את הטיול במקצועיות מטובלת בסיפורים אישיים, עממיים, מקומיים ויהודים. מסייע ברעיונות להמשך, בהמלצות על מסעדות, מה לא? לא לותר! שווה כל סנט…

5 out of 5
03/02/19

אריק מדריך מעולה. הוא איש שנעים לבלות איתו כמה שעות טובות באישיותו הנעימה והידע שלו. אין ספק שהסיור איתו צבע את כל השהות שלנו בליסבון בצבעים טובים וגרם לנו להתאהב בה.

5 out of 5
02/02/19

סיור מעולה, חובה לכל ישראלי.

5 out of 5
16/01/19

אריק היה מדהים. מצחיק, שנון ובעיקר מדריך נהדר עם ידע רחב הבקיא גם בפרטים הקטנים. לא לפספס

5 out of 5
20/10/18

אריק יקר, סיפור חייך שלך השלוב בסיפור המרתק של ליסבון השאירו בנו רושם עמוק !!! תודה על ששיתפת אותנו בידע הנרחב שלך, תודה שלימדת אותנו על הסבלנות והרוגע הפורטוגזיים (ברוב הזמן….) ובעיקר, שסיקרנת אותנו לבוא שוב…. היה ממש כייף !! להתראות, יורם ואתי.

5 out of 5
19/10/18

הסיור עם אריק מהנה, חשוב מאוד ומוסיף המון לחוויה של הטיול בליסבון. אריק בונה את הסיור באופן מקצועי וחווייתי, דרך הסיפור האישי שלו יוצר קשר נעים וחם בין כל חברי הקבוצה המשתתפים בסיור. ניכר שיש לאריק ידע רב ויכולת להעביר אותו בצורה מעניינת בשילוב טיפים חשובים. אהבתו של אריק לעיר באה לביטוי במהלך הסיור ומוסיפה מימד נוסף לטיול בליסבון. מומלץ בחום רב!!!

5 out of 5
28/09/18

אריק איש חביב ומקסים מקצוען אמיתי יודע למצוא את האיזונים המתאימים בין העברת המידע בצורה מעניינת ומרתקת מבלי שתרגיש מוצף במידע יתר על המידה, קבלנו טעימה מרתקת של עיר צבעונית שוקקת חיים מקסימה ומרתקת סיפורים על היסטוריה ועם שהיה פעם אימפריה ושלט על הרבה קולוניות ועבור לארכיטקטורה שווקים אופנה חנויות מסעדות חיי לילה וכמובן המורשת היהודית במקום. וסיימנו את הסיור עם ידיעה שאנחנו נחזור לליסבון ונעשה את כל יתר הסיורים שיש לאריק להציע.מבחינתינו אנו ממליצים בחום להשתתף בסיורים וזו הדרך הטובה ביותר להכיר את ליסבון ופורטוגל.

5 out of 5
19/09/18

הצטרפנו לסיור באלפמה זוג עם שני בנים מתבגרים (אריק הצליח לרתק גם אותם וזה ממשלא מובן מאליו) אריק שפע ידע אותו העניק מתוך אהבה לליסבון, רגישות אנושית והרבה ענווה. לאחר הסיור המשיך לתת טיפים בוואטצאפ ככל שביקשנו. מומלץ בחום רב סיקור בעיר עם אחד מסיוריו

5 out of 5
18/09/18

נהנינו מאוד מהסיור עם אריק בליסבון. סיור מקסים שעובר באזורים ואתרים רבים בעיר, כולל נקודת מבט ייחודית של ישראלי שחי בליסבון. מומלץ !

5 out of 5
10/08/18

אריק היקר, היה טיול ממצה וכיפי שעשה חשק לחקור את ליסבון ולהתאהב בה ! תודה רבה על יום מושלם

5 out of 5
01/07/18

הסיור היה מעולה, נקודת פתיחה יפה, מסלול מעניין ויפה. אריק בהחלט העביר לנו את יופיה וקסמה של העיר ליסבון, סיור מומלץ ואף חובה!

5 out of 5
25/06/18

פעם ראשונה שאנחנו מחליטים לקחת סיור מודרך וכל זה בזכות הפרגון שאריק קיבל מחברינו שטיילו איתו ונהנו . החלטנו ללכת על זה ומהרגע שעשינו הזמנה הרגשנו חיבוק גדול מרחוק.אריק ישר שלח לנו אישור להזמנה וצירף לינק,יום לפני הטיול וידא הגעה עם הנחיות הגעה ובירר אם צריכים סיוע נוסף ובמידית שלח לנו לינק של הרובע בו היינו…מה עוד אפשר להוסיף הסיור היה מושלם והמטיילים שאיתו נראה כאילו נבחרו בקפידה

5 out of 5
25/06/18

סיור מרתק! מקומות קסומים תוך הסברים מענינים ומרחיבי דעת הן על האתרים והן על החיים בפורטוגל. מומלץ בכל הלב.

5 out of 5
20/06/18

סיור מומלץ ביותר מעניין ומעשיר. נותן ערך מוסף לביקור בעיר עם פאן אישי וסבלנות לשאלות ולטיפים להמשך הביקור. מומלץ להזמין מראש כי כשרצינו להזמין סיור נוסף ליום שלמחרת כבר לא היה מקום … אריק תודה בהצלחה !

5 out of 5
16/06/18

סיור חובה למבקרים בליסבון. היינו במסגרת טיול משפחתי – 3 דורות – וכולם כולל בנותינו (בנות 9 ו 7 ) נהנו מאד. אריק משלב בסיור תחומי עניין רבים כמו הסטוריה, ארכיטקטורה, אמנות, הסטוריה, תרבות, העם הפורטוגלי, חיי היום יום בעיר בחכמה רבה ובמינון נכון. הדביק אותנו באהבתו לעיר ונשארנו עם טעם של עוד! מומלץ בחום

5 out of 5
27/05/18

שלום לכולם, אני רוצה להמליץ על הסיור של אריק בחום לב. אני ושני ילדי הגענו לליסבון מיוסטון ולמחרת הצטרפנו לסיור של ליסבון של מטה ומעלה. הסיור היה מקסים! זה ברור שהסיסמא ״טיולים מכל הלב״ היא ממש אמיתית. האינפורמציה הועברה בצורה מעניינת וקלילה והמסלול היה מקסים. אריק באמת אוהב את העיר ונהנה לחלק אותה עם אחרים. תודה לך אריק גם על כל העזרה מכל הלב בעזרה ועצות איך לתכנן את הטיול!

5 out of 5
19/05/18

עשינו את הסיור השבוע והיה מדהים. בהתחלה התלבטתי אם לקחת את הטיול או להסתדר לבד אבל בדיעבד אני שמחה שלא ויתרתי. אריק הראה לנו מקומות נחבאים, העשיר בידע ובסיפורים וריתק אותנו בסיור שמקיף המון נקודות ציון. מומלץ בחום.

5 out of 5
02/05/18

מעולה

5 out of 5
26/04/18

חווינו ביום שישי שעבר את הסיור “ליסבון של מטה ושל מעלה” עם אריק. התברכנו במדריך מדהים שעושה את עבודתו במיומנות והוכיח ידע רחב בכל נושא הקשור ישירות לטיול בליסבון ובאהבה לפורטוגל בכלל. הוא העשיר את עולמנו וסיפק תמונה רחבה על המרקם האנושי, הנוף, התרבות, דת, אמנות והיסטוריה. ההדרכה כללה שירים, סיפורים והמלצות שתרמו רבות לאווירה נעימה במהלך הטיול. גם ביום יומיים לאחר הסיור, אריק שמר איתנו על קשר, כיוון ועזר לנו להתמצא בעיר. מומלץ בחום!!! מצפה כבר להגיע לסיבוב נוסף בליסבון!

5 out of 5
16/04/18

כול מילה שהוסיף מיותרת לחלוטין . כמה כיף היה לנו איתך אף אחד לא ידע עד שיפגש איתך איש יקר .תודה על הכול , ההמלצות היעוץ והידע שלך . בטוח שניפגש שוב ,מחכה לזה.

5 out of 5
30/09/17

אריק מחייה את פורטוגל דרך סיפור חייו. הדרכה מתבצעת בצורה מקצועית עם המון יעד מפולפת בסיפור אישי.. פשוט כייף!!!

5 out of 5
21/09/17

אריק פתח בפנינו את דלתות ליסבון. אין לי ספק שראינו את העיר כמו שרק מי שחי בה יכול לעשות זאת.היותו ישראלי הוסיפה בגלל נגישות השפה. אריק הוסיף לנו ידע ובעיקר העביר אלינו את אהבתו לעיר

5 out of 5
21/09/17

ראש השנה טיול עם אריק , הבחור מסביר וגם יודע את ליסבון פשוט בחור מקסים , סיפור חיים אישי מעניין , מאוד ממולץ , שרית ואמיל סגל

5 out of 5
04/09/17

הסיור היה נחמד מאוד. בלי ההסברים של אריק לא הינו מבינים בדיוק מה רואים. אריק בחור נחמד מאוד.

5 out of 5
01/09/17

כשידענו שאנו מגיעים לליסבון, יצרנו קשר עם אריק וקבענו להצטרף אליו לסיור. כבר מההתכתבות איתו עוד מהארץ, הבנו שהאיש שעומד מאחורי הקבוצה ליסבון שלנו, הוא איש מעניין. ואכן לא התבדנו, אריק אישיות מהממת, איש מעניין, חייכן, מסור לעבודתו וסבלני, באמת נדיר. תודה אריק נהנו מאוד, וממשיכים להנות מהמלצותיך גם אחרי שהסיור נגמר. שוב תודה רבה מקרב לב♥ אריאל טלי גל וניר

5 out of 5
26/08/17

הסיור עם אריק היה מרתק! אריק מקסים ומשלב את סיפורו האישי בסיור. ראינו מקומות שלא היינו מגיעים אליהם בעצמנו ולמדנו המון. גם הילדים (12 ו- 9) לא איבדו עניין לרגע. נהנינו מאוד! מומלץ בחום.

5 out of 5
22/08/17

אריק מקסים ושובה לב הסיור היה בנוי מעולה , מעניין ומעשיר מאוד תודה רבה

5 out of 5
09/08/17

הגענו לליסבון אחרי טיול בצרפת ואיטליה מדינות מהממות ביופיין אך ליסבון עלתה על כולנה בזכות סיורו והדרכתו של אריק שפתח בפנינו את שערי ליסבון וסודותיה בצורה חווייתית ומרתקת. עברנו עם אריק רגעים של אחווה וקירבה אמיתית וכמובן באופן מקצועי שגרם לנו לרצות לגלות עוד מהעיר. ממליצים בחום.

5 out of 5
09/08/17

הצטרפנו כל המשפחה לסיור מרתק בעיר , התרשמנו מאד מההדרכה הקולחת ומהסיפורים המרגשים של אריק. אישיותו הלבבית והקורנת תורמת לאווירה הנעימה במהלך הסיור אין ספק שסיור זה היה חיוני מאד להכרת העיר, ההסטוריה,המנטליות של המקום והתושבים. מקווים עוד להיפגש משפחת וייזר,רמת השרון 9/8/17

5 out of 5
02/08/17

סיור מעניין ומהנה , הרגשנו באהבה של אריק למקום.הטיול בעיר שולב בהסברים של אריק על ההיסטוריה של פורטוגל וליסבון עם חייו האישיים הקשורים למקום – מאוד מעניין.בסוף הסיור קיבלנו גם המלצות להמשך בסיורים עצמאיים בעיר. אריק היה זמין לפני ואחרי הסיור לכל עזרה שבקשנו. היה ממש כיף ומהנה.

5 out of 5
27/07/17

היה כיף עם אריק. אני ורעייתי גילינו בזכותו בזמן קצר יחסית שכיות חמדה והיסטוריה של ליסבון. מדריך קולח ורב ידע שמשלב בהסבריו עבר והווה. ממליצעם מאוד על הסיור עמו.

5 out of 5
20/07/17

מאד שמחנו לטייל עם אריק בליסבון ולהכיר מעט את סמטאותיה ואת נקודות החן המוכרות יותר והמוכרות פחות של העיר. ההדרכה של אריק זורמת ומעניינת. אריק משכיל לתבל את ההדרכה בפרטים הסטוריים ובסיפורים עדכניים ומעניינים. מומלץ בחום!

4 out of 5
17/07/17

מעניין ומהנה לסייר עם אריק בליסבון.איש נעים בעל ידע רב .ארבע שעות של הנאה צרופה. סיור חוויתי ולא מכביד. אך יחד עם זאת אתה יוצא עם ידע והבנה על העיר ומזוית ראיה מעניינת. לסיכום ,תענוג!!!

5 out of 5
11/07/17

היי אריק היה נהדר ופרסום בסיור שלך .ניכר שאתה כל כך נהנה להסביר ולהדריך אותנו התיירים …… מאוד נעים ומהנה היה באנו כזוג צורפו אלינו עוד שלוש זוגות שהכרנו בסיור והם היו מקסימים בדיוק כמוך … אהבנו נמליץ לעוד הרבה אחרים תהנה לך פה עם משפחתך הצעירה … באהבה ענקית זהבה ורוני שמיר.

5 out of 5
03/07/17

ממליצה בחום לטייל עם אריק בליסבון! הדרכה מצויינת, קלילה ולעניין בהחלט דרך טובה להכיר את העיר תהנו!

5 out of 5
08/06/17

היום 8 ביוני השתתפנו 4 מטילים ישראלים בסיור מדהים בעיר ליסבון, צורפו אלינו 2 ישראליות חמודות. הסיור היה 3 שעות הלכנו ברגל ונהננו מכל רגע. קיבלנו הסברים על כל מקום, הסברים קלים להבנה וזיכרון, לא העמיסו עלינו חומר מיותר. הבנו מה זאת פורטוגל, ליסבון, ואת קורות חייו המיוחדים, יוצאי הדופן, של אריק מדריכנו הנחמד. כמובן קיבלנו עזרה לגבי המשך טיולנו בפורטוגל כולל מקומות מלונות ומסעדות ממליץ לכל אחד על הסיור המהנה הזה

5 out of 5
02/06/17

אריק לבבי נעים ובעל ידע הסיר מענין ונותן תמונה מקיפה על פורטוגל וליסבון בפרט ממומלץ ביותר

5 out of 5
15/05/17

אריק שלום, נהנינו היום להכיר את ליסבון דרך הרגליים עם הדרכתך הנפלאה. סיפורך האישי המלווה בהיסטוריה של המקום היה מעניין מאד. כמו כן רצינו להודות לך על ההמלצה המצויינת לערב פאדו באלפאמה. נהנינו מאד מהופעת הזמרים ומהאוכל הטעים. עמי והדס ניצן

5 out of 5
15/05/17

להכיר את ליסבון דרך אריק זאת דרך נפלאה ללמוד לאהוב את העיר ואת . ההיסטוריה הפורטוגזית דרך עיניו של אריק משולבת בסיור הכרת העיר יחד עם סיפורו האישי מהווים רקע מעניין וצבעוני לסיור. אל תחמיצו. מומלץ בחום רב !!!

5 out of 5
15/05/17

אריק הסיור איתך היה פשוט חוויה , הן מהידע והעברתו בצורה טובה כל כך טוב,הן מאישיותך הנעימה מאוד ומרגישים שאתה מאוד אוהב את עבודתך ומבצע אותה מכל הלב !! תודה

5 out of 5
15/05/17

סיימנו לפני כשעה את הסיור עם אריק – ממליצה בחום – אחד המדריכים הטובים שפגשתי, שילוב של היכרות עם המנטליות הישראלית עם ידע , התמצאות ובעיקר אהבה לליסבון.

5 out of 5
29/04/17

היי אריק, היה תענוג לטייל איתך. הרגשנו את העיר בהסברים שלך. כל הכבוד על החמימות וההסברים הרהטים שלך. אתה מלא ידע. תודה רבה. הזוג ויולט וצבי רייכברד. 4/2017

5 out of 5
17/04/17

היי אריק, נהנינו מאוד מהטיול איתך, מההדרכה שמשלבת ידע ואהבה למקום ומהאישיות הלבבית שלך. מאחלות לך הרבה הצלחה בהמשך ומי יודע אולי דרכינו יצטלבו בעתיד..

5 out of 5
11/04/17

חג שמח אריק ..הסיור איתך גרם לי להכיר את העיר ולמצוא את כל היופי של ליסבון..תודה.

5 out of 5
07/04/17

אריק יקר. תודה רבה על הסיור המדהים. ניכר שליסבון זורמת בשורשייך.. היה נפלא. ישר כוח

5 out of 5
07/03/17

מדריך נעים הליכות עם ידע עצום, ונתינה ענקית. תודה לך, העשרת את הידע שלנו, והבאת אותנו לאהוב את העיר

5 out of 5
07/03/17

אריק אדם מקסים מדריך את הסיור בעיר בצורה נעימה עם הסבר מלא ועונה לכל שאלה בנחת ועם חיוך. בקיצור כיף גדול עם המלצה חמה.

5 out of 5
01/03/17

סיור נפלא בליסבון עם איש מדהים. תודה אריק ליאורה ודודו

5 out of 5
25/02/17

היה מצוין, מעניין ונעים. אריק מסביר פנים ויסודי. מומלץ!

5 out of 5
17/02/17

נהנינו מאד מהסיור עם אריק בליסבון. נהנינו ממדריך ישראלי עם סיפור מעניין והיכרות טובה עם העיר, אדם חביב וידידותי הנכון לסייע בכל עת. מומלץ מאד.

5 out of 5
17/02/17

היינו בסיור עם אריק ונהננו מאוד! שירותי, אדיב, עוזר ועושה את העבודה הכייפית שלו מכל הלב הסיור היה כייפי, מקצועי, מלא ידע,מעניין ומותאם לפי בקשותינו ורצונותינו! תודה רבה אריק:-)

5 out of 5
11/01/17

חוזרת מסיור מקסים ומרתק עם אריק בליסבון. תודה ענקית. ההדרכה מקצועית לעילא וניכרת היכרות עם העיר.תודה גם על טיפים מצויינים להמשך השהות . מאד מומלץ.

5 out of 5
01/01/17

אריק יקר, הטיול בהדרכתך בליסבון של מטה ושל מעלה היה חוויה נהדרת. אתה סוחף באהבתך את העיר ואת האנשים, סקרן ומעמיק בידע. כך אתה מצליח לתרגם לנו כישראלים את ההוויה הפורטוגזית העכשוית, כמובן עם מבט לעבר המיוחד שלך/ שלנו לארץ זו. נעזרנו גם בכל המלצותיך, הן במייל שלפני וכך גם בסיור עצמו. עשה חייל והרחב את טווח טיוליך! תודה רבה ובהצלחה, נירה וגילי

כתבו חוות דעת

סמנו דירוג: